اخبار سیاسی

لباس سنتی هندی ها

لباس سنتی در هند یک موضوع بسیار پیچیده استاگر چه بیشتر غربی ها تمایل دارند که هند را یک جامعه واحد و یکپارچه ببینند، امّا، واقعیت این است که هند یک کشور چند فرهنگی است. هر کدام از این فرهنگ های متفاوت تاریخ و سنت های خود را دارند و قدمت آنها اغلب به هزاران...

30 آبان 1398

آیا تنوع تبلت های آیپد از تعادل خارج شده است؟

اگرچه هنوز چند ماه به سرانجام سال میلادی باقی مانده، ولی به نظر می رسد اپل در سال 2019 قصد ندارد از نسل جدید آیپد پرو رونمایی کند. در عوض، گفته می گردد این شرکت در فصل بهار می خواهد اولین تبلت مجهز به دوربین سه گانه را روانه بازار کند. البته این موضوع به معنای...

28 آبان 1398

نامه ترامپ خشم پلوسی را برانگیخت، نزاعی شدید در راه است

ایسنا نوشت: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به عدم همکاری کاخ سفید با تحقیقات ضد دونالد ترامپ، او را به کوشش برای لاپوشانی تعاملاتش با اوکراین متهم نموده است. کاخ سفید در نامه ای عدم همکاری با تحقیقات استیضاح مجلس نمایندگان آمریکا را گفت.

25 آبان 1398

هفته فرهنگی ویتنام در کاخ نیاوران به انتها رسید

هفته فرهنگی ویتنام به همت سفیر ویتنام نگوین هونگ تک و با همکاری مدیریت مجموعه کاخ نیاوران رئوف حنان دیروز به کار خود خاتمه داد.

23 آبان 1398

امروز؛ رئیس مجلس مالزی به تهران می آید

حاجی مولیا رئیس مجلس مالزی عصر امروز به دعوت دکتر لاریجانی به تهران سفر می نماید.

23 آبان 1398

برای اجرای برجام از اروپا آبی گرم نمی گردد

دستیار ارشد رئیس مجلس در امور بین الملل اعلام کرد: در اجرای برجام، هیچ امیدی به اروپا نیست؛ اینستکس هم موتور محرکه ای ندارد.

20 آبان 1398

عکس، استقبال از دختر پناهجوی عربستانی در کانادا

رهف محمد القنون دختر نوجوان 18 ساله اهل عربستان که مدعی است از سوی خانواده اش مورد اذیت و آزار قرار گرفته است وارد کانادا شد.

19 آبان 1398

موضع موگرینی درباره تحریم ترکیه از سوی اتحادیه اروپا

ایسنا نوشت: در پی عملیات ترکیه به شمال سوریه که زمزمه هایی را از إعمال تحریم ها علیه این کشور به دنبال داشته است؛ فدریکا موگرینی توضیح داد: اگر ترکیه مورد تحریم کامل قرار گیرد، به عنوان عضو ناتو در کنار کشورهای روسیه و ونزوئلا -که وضعیتی مشابه دارند- قرار...

18 آبان 1398

القاعده صدامی دیگر در عراق، استقرار شاخه های فعال طالبان در اروپا

خبرنگاران: سفیر سابق ایران در چین گفت: زمانی که تاریخ مصرف دیکتاتور سابق عراق برای غرب به خاتمه رسید، وی را حذف و به جایش القاعده و طالبان را به کار گرفتند.

15 آبان 1398

حمایت چین از نابودی تمام سلاح های هسته ای دنیا

معاون وزیر خارجه چین در نشست سازمان معاهده جامع منع آزمایش هسته ای گفت: چین متعهد می گردد تا جهت توسعه صلح آمیز هسته ای را در پیش بگیرد و از منع کامل و نابودی تمامی سلاح های هسته ای حمایت می نماید.

13 آبان 1398

اعتراض رسمی عمان به بمباران مقر سفیرش در صنعاء

دولت سلطان نشین عمان نسبت به بمباران ساختمان مقر اقامت سفیرش در صنعاء اعتراض کرد.

12 آبان 1398

دست رد سه باره مجلس به طرح شفافیت آرا ، شفافیت آرا ریشه نفاق را می خشکاند

برای سومین دفعه وکلای مجلس به درخواست مردم برای شفایت آرا روی خوش نشان ندادند.

11 آبان 1398

اوکراین گیت، کنگره برای نماینده آمریکا در اتحادیه اروپا احضاریه می فرستد

در پی جلوگیری وزارت امور خارجه آمریکا از حضور داوطلبانه نماینده آمریکا در اتحادیه اروپا در کنگره درباره تحقیقات شروع استیضاح ترامپ، مجلس نمایندگان آمریکا اعلام نمود که برای حضور وی احضاریه رسمی ارسال خواهد شد.

11 آبان 1398

اروپا در انتظار یکشنبه طلایی، بروکسل تحریم های ایران را لغو می نماید

گروه بین الملل - عبددالحمید بیاتی: همزمان با ابلاغ قانون اجرای برجام در ایران، معاون وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی به نقل از معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام نموده که این اتحادیه، روز یکشنبه 26 مهر با اعلام مصوبه ای تحریم های خود علیه ایران...

10 آبان 1398

سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری یک شرکت چینی در کرمانشاه

خبرنگاران: استاندار کرمانشاه در دیدار یک هیئت مالی از کشور چین با اشاره به ظرفیت های مناسب کرمانشاه در بخش های صنعتی، کشاورزی، گردشگری و تجارت گفت: شرایط خوب کرمانشاه برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی یک فرصت است.

9 آبان 1398

هفته فرهنگی ویتنام در تخت جمشید برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پایگاه میراث جهانی تخت جمشید، سومین روز از هفته فرهنگی ویتنام در ایران، روز دوشنبه ششم دی ماه طی یک مراسم ویژه با حضور سفیر ویتنام، مقامات استانی فارس و شهرستان مرودشت در سالن آمفی تئاتر تخت جمشید برگزار می گردد.

8 آبان 1398

نگرانی مالزی از عدم دسترسی کارشناسان اعزامی به محل حادثه هواپیمای سرنگون شده

خبرنگاران: یکی از مقامات دولت مالزی از عدم دسترسی تیم اعزامی این کشور به محل حادثه سقوط هواپیما ابراز نگرانی کرد.

7 آبان 1398

اصفهان آماده همکاری فرهنگی ، مالی و گردشگری با کشور عمان است

خبرنگاران: استاندار اصفهان در دیدار با وزیر اطلاع رسانی عمان گفت: اصفهان آمادۀ هرگونه همکاری فرهنگی ، مالی و گردشگری با کشور دوست و برادر عمان است.

7 آبان 1398

راهنمای سفر به چین

چین کشوری تاریخی است. در این کشور سنت و مدرنیته در کنار یکدیگر قرار دارند. به هر جای این کشور سفر کنید چیز های جذاب و جالبی خواهید دید. از غذا های سنتی و گوناگون گرفته تا مکان های زیبا و دیدنی که بیشتر آن ها از اهمیت تاریخی برخوردارند و در دنیا شناخته شده...

6 آبان 1398

کوچینگ در یک نگاه

کوچینگ در مالزی واقع شده است و یکی از مقاصد گردشگری در این کشور به شمار می رود. روستای فرهنگی ساراواک، باغ ارکیده ساراواک، پروژه اورانگوتان بزرگ و موزه چینی ها از دیدنی های کوچینگ محسوب می شوند.

4 آبان 1398
تعداد: (130)