علم و تکنولوژی

ورود به تپه تاریخی سیلک بعد از 90 سال با جهت اصلی گردشگری کاشان

جواد حسین زاده، عضو هیات علمی گروه باستان شناسی دانشگاه کاشان و مدیر پایگاه میراث فرهنگی محوطه باستانی سیلک کاشان با اشاره به آن که شرایط و شرایط حفاظتی این محوطه پایدار است، گفت: به یاری نهادهای نظارتی و اجرایی از جمله دادستانی و دادگستری شهرستان،...

13 مرداد 1400

تست روانشناسی؛ افشای شخصیت با اثر انگشت

افرادی که دارای اثر انگشت منحنی هستند، دارای انرژی و اعتماد به نفس بالایی هستند. شما می توانید اطمینان آن ها را در همه چیز دریابید.

11 مرداد 1400

بیانیه تند مشهدی ها خطاب به نساجی؛ شما زمین موکت می کردید!

به نقل از سایت رسمی باشگاه پدیده خراسان، ضمن تشکر و قدردانی از حمایت های طرفداران عزیز خراسانی و مشهدی و حمایت های بی دریغ شان از کادر فنی تیم پدیده و قول جبران شکست روز گذشته به این عزیزان و همراهان همیشگی به اطلاع می رساند در جریان مسابقه شب گذشته اتفاقات...

11 مرداد 1400

ارتش آمریکا موضوع بشقاب پرنده ها را جدی می گیرد

یک گزارش نو در خصوص آنالیز مشاهده پدیده های هوایی ناشناخته یا یوفو(UFO) که گاهی بشقاب پرنده توصیف می شوند، نشان می دهد که انتها ارتش آمریکا در حال جدی گرفتن آن است.

7 مرداد 1400

5 سریال علمی-تخیلی محبوب که باید بازسازی شوند

بازسازی سریال های علمی تخیلی کمتر دیده شده و فراموش شده کلاسیک، غالبا با نتیجه خوبی همراه نیست. در حال حاضر، تعداد زیادی از سریال های قدیمی بازسازی شده اند که تعداد آن ها از دست مان در رفته اما بازسازی یک پروژه لزوما چیز بدی نیست.

27 تیر 1400

هیات انتخاب بخش صحنه جشنواره تئاتر دانشگاهی معرفی شدند

خبرگزاری خبرنگاران-هیات انتخاب آثار بخش صحنه (مرحله دوم) بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران معرفی شدند.

23 تیر 1400

کتاب آذربایجان و شاهنامه یک کتاب مرجع است

به گزارش خبرنگاران موسسه ندای مهر آذربایجان در سالروز انتشار کتاب آذربایجان و شاهنامه نوشته سجاد آیدنلو، شاهنامه پژوه معاصر ایرانی، گقت وگویی با ابوالفضل خطیبی که خود نیز در حوزه شاهنامه شناسی فعالیت دارد برگزار کرد. موضوع این نشست آنالیز مفهوم هویت...

20 تیر 1400

فقر اجتماعی و معیشتی موثر در آتش سوزی جنگل ها

با توجه به وقوع آتش سوزی طی یک ماه گذشته در جنگل های زاگرس، یک عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور می گوید: معضل آتش سوزی در جنگل ها را باید با نگاهی زیربنایی و با توجه به مسائل اجتماعی و مالی به صورت ریشه ای حل کرد.

16 تیر 1400

آشنایی بیشتر با انواع درمان های کرونایی

بیماری همه گیر کووید19 یکی از بزرگ ترین چالش هایی است که پزشکی مدرن تا به امروز با آن روبرو شده است. پزشکان و دانشمندان در تلاشند درمان ها و داروهایی را پیدا کنند که بتواند زندگی افراد را نجات دهد.

15 تیر 1400

تشخیص زودهنگام آلزایمر با مطالعه روی پروتئین های خون

در حالی که علت اصلی بیماری آلزایمر هنوز معین نیست محققان توضیح می دهند که چگونه نشانگرهای زیستی که مدت ها قبل از بروز علائم خودشان را نشان می دهند می توانند به تشخیص زودهنگام و درمان بهتر بیماران یاری نمایند.

12 تیر 1400

رئیس سازمان جاسوسی انگلیس: غرب با خطر از دست دادن کنترلش بر تکنولوژی روبرو است

مدیر ستاد ارتباطات دولت انگلیس هشدار داد، اگر کشورهای غربی برای برطرف تهدید از دست دادن کنترل تکنولوژی هایی که برای امنیت اینترنت و رفاه مالی کلیدی هستند، کاری انجام ندهند، قافله را به کشورهایی چون چین و روسیه می بازند.

11 تیر 1400

مسترتست؛ پلی محکم برای ورود به کارشناسی ارشد!

رپرتاژآگهی - گرچه در ظاهر تمایل به تحصیلات عالیه کاهش یافته، اما حقیقت آن است که داوطلبان بسیاری همچنان مشتاق ورود به دوره کارشناسی ارشد هستند و کوشش می نمایند با کسب بهترین نتیجه در کنکور این مقطع، در یکی از دانشگاه های خوب و برگزیده کشور مشغول به تحصیل...

8 تیر 1400

اعلام آخرین مهلت برای حذف و اضافه بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری

تهران (پانا) - بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری که تا به امروز پیروز به حذف و اضافه یا استفاده از خدمت بیمه تکمیلی درمان نشده اند تا انتها خردادماه مهلت دارند به صورت غیرحضوری، به وسیله درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری...

7 تیر 1400

واکسن برکت و سینوفارم هر دو از یک پلتفرم ویروس ضعیف شده هستند

خبرگزاری خبرنگاران- عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا: واکسن برکت و سینوفارم هر دو از یک پلتفرم ویروس ضعیف شده هستند. اگر اولین واکسن تزریق شده سینوفارم باشد، چون واکسن برکت از نظر ساختاری عین سینوفارم است می توان از آن به عنوان دز دوم استفاده کرد.

3 تیر 1400

چرا مجیدی شب دربی از بد بسته شدن استقلال انتقاد کرد؟

این که استقلال چطور بسته شده موضوع جدیدی نبود که مجیدی شب قبل از دربی مطرح کند. او در آستانه حساس ترین بازی تیمش از وزارت ورزش انتقاد کرده و با زهره هراتیان هم به مشکل خورد به طوری که خانم هراتیان در مصاحبه ای جواب او را داد و افشا کرد که پزشک مورد نظر مجیدی...

25 خرداد 1400

عطاری: اینوجوان رویدادی برای فراهم سازی زیرساخت آموزش قشر جوان است

مسئول اجرایی اینو جوان 2021 بیان نمود: با برگزاری کارگاه های مختلف رویداد اینوجوان قصد داریم زیرساخت آموزش قشر جوان را فراهم کنیم که در نسل بعد و در آینده مدیران قابلی داشته باشیم.

25 خرداد 1400

انتشار نخستین تصاویر مریخ نورد چینی از سطح مریخ

چین نخستین تصاویری را که مریخ نورد ژورونگ از سطح مریخ ثبت نموده است، منتشر کرد.

23 خرداد 1400

حکمرانی مجازی، توییتر با پذیرش قوانین روسیه، از فیلتر شدن نجات پیدا کرد

روسیه اظهار داشت به دنبال تبعیت توئیتر از قوانین و درخواست های روسیه، فیلتر این شبکه اجتماعی فعلا منتفی شده، اما کاهش عمدی پهنای باند آن ادامه می یابد.

21 خرداد 1400

ربات ایرانی سورنا در جمع 10 ربات برتر سال 2020

تسنیم: ربات ایران ساخت سورنا که نسل چهارم آن با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ساخته شد، در میان 10 ربات شاخص سال 2020 جای گرفت؛ این ربات قابلیت تشخیص چهره انسان و شمارش آن ها، تشخیص اشیا و یافتن موقعیت آن ها، تشخیص حرکت انسان، تشخیص گفتار را دارد.

19 خرداد 1400

ژنرال آمریکایی: چین و روسیه می توانند ماهواره های آمریکا را مختل نمایند

یک فرمانده نیروی فضایی آمریکا گفت، روسیه و چین مجهز به سلاح هایی هستند که قادر است ماهواره های آمریکا را مختل نموده و حسگرهای نوری ماهواره ها را کور کند.

11 خرداد 1400
تعداد: (289)