صنایع دستی

کار اساسی باید با آموزش همراه باشد

معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی و موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

16 فروردین 1399

افتتاح کارگاه صنایع دستی سراجی در رشت

کارگاه صنایع دستی در رشته سَراجی در شهر رشت با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان افتتاح شد.

15 فروردین 1399

ملایر گوی سبقت را از هنرمندان دنیا ربود

استاندار همدان در پیام تبریک به مناسبت ثبت ملایر به عنوان شهر دنیای منبت گفت: امروز ملایر در جایگاه هنر منبت کاری، گوی سبقت را از هنرمندان دنیا ربود و با ثبت دنیای هنر منبت، یکی دیگر از ظرفیت های ارزشمند و منحصر به فرد دنیای خود را به رخ کشید.

2 فروردین 1399

نکوداشت مقام علمی و فرهنگی استاد احسان اشراقی در قزوین

نشست نکوداشت مقام علمی و فرهنگی استاد تاریخ و صفوی شناس، احسان اشراقی بعدازظهر روز یکشنبه 6 بهمن ماه 98 با حضور علیرضا خزائلی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین و جمعی از مسئولان و مردم قزوین در سالن اجتماعات مهندس بهشتی واقع در عمارت...

25 اسفند 1398

کاخ موزه باغچه جوق ماکو مرمت می گردد، قصری با معماری ایرانی و غربی

خبرنگاران- گروه استان ها: در حال حاضر کاخ موزه باغچه جوق که مربوط به سردار ماکو در دوران قاجاریه و نمادی از حکومت قبایل است حال و روز خوشی نداشته و در شرایط بحرانی به سر می برد.

16 اسفند 1398

اجرای برجام موجب رونق گردشگری، 120هواپیمای ایرباس وارد می گردد

به گزارش خبرنگاران، اسدالله درویش امیری عصر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان همدان بابیان اینکه شروع 38 مین سال پیروزی انقلاب همراه شده با انتخابات و نهایی شدن برجام، گفت: 12 سال کشور در سخت ترین و بدترین شرایط...

13 اسفند 1398

فضاسازی ورودی های شهر سرعت گیرهایی در جذب گردشگر

خبرنگاران/خراسان جنوبی از آنجا که ورودی شهر بیان کننده و شناسنامه عینی هویت و شخصیت شهر به حساب می آید و اولین نقاطی هستند که بیشتر مسافران با آن برخورد دارند بخش عمده تصویر شهر، در لحظه ورود به شهر شکل می گیرد، لذا پرداختن به مسئله ورودی شهر و توجه به...

13 اسفند 1398

جلوگیری از بازدیدهای گروهی در موزه ها و مراکز گردشگری

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای به دو معاون میراث فرهنگی و گردشگری خود دستور داد تا از پذیرش بازدیدهای گروهی در موزه ها و مراکز گردشگری دولتی و خصوصی خودداری گردد.

8 اسفند 1398

اردبیل مقصد ارزان سفر برای مسافران نوروزی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: خدمات ارزان و باکیفیت ویژه مسافران نوروزی در استان اردبیل تدارک دیده شده است.

7 اسفند 1398

گردشگری مذهبی در کهگیلویه و بویراحمد توسعه می یابد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از ایجاد زیرساخت های گردشگری در کنار امامزادگان و بقاع متبرکه و توسعه گردشگری مذهبی در این استان اطلاع داد.

3 اسفند 1398

40 قطعه تمبر معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری کشور منتشر شد

ناظر عالی ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور گفت: در راستای احیای آداب و رسوم و آئینهای سنتی و بومی نوروز هر منطقه 40 قطعه تمبر معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری کشور منتشر شد.

2 اسفند 1398

ضرورت حمایت های دولتی از سرمایه گذاران بخش خصوصی گردشگری

به گزارش خبرنگاران، محسن یارمحمدیان شامگاه یکشنبه در مراسم روز جهانی گردشگری در هتل عباسی اصفهان، گفت: سیاستگذاران کشور به این نتیجه رسیده اند که محور توسعه باید بر گردشگری باشد چراکه این صنعت پاک و بدون آلودگی است.

2 اسفند 1398

لزوم توسعه گردشگری در شهرستان های تهران با تکیه بر بوم گردی

اعضای شوراهای شهر استان تهران به توسعه گردشگری شهرستان های تهران با تکیه بر بوم گردی تاکید کردند.

29 بهمن 1398

راهنمای سفر به برلین ؛ پایتخت تاریخی آلمان

برلین، پایتخت زیبای آلمان، دنیایی از جاذبه های گردشگری بی نظیر و غذاهای لذیذ و منحصربه فرد است. با راهنمای سفر به برلین، سفری به یادماندنی را به این شهر دیدنی برنامه ریزی کنید.

20 بهمن 1398

راهیابی هنر شرق آسیا به موزه امام علی (ع)

براساس خبرهای واصله، از 26 دی تا 28 اسفند موزه هنرهای دینی امام علی (ع) میزبان رویداد نگاهی به هنر شرق آسیا خواهد بود.

18 بهمن 1398

خسارت به 6 اثر تاریخی خوزستان در بارندگی اخیر

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان گفت: بخشی از سقف های هتل تاریخی قو به دلیل آسیب هایی که از گذشته به آن وارد شده بود، در بارندگی های چند روز گذشته اهواز ریزش نموده است.

17 بهمن 1398

برگزاری تورهای گردشگری برای مهمانان داخلی و خارجی مسابقات کشتی جام باشگاه های دنیا در خراسان شمالی

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی با اشاره به برگزاری رقابت های کشتی جام باشگاه های دنیا به میزبانی این استان، گفت: تورهای گردشگری به منظور معرفی جاذبه های خراسان شمالی برای مهمانان این رویداد بین المللی برنامه...

26 دی 1398

پیگیری قضایی و برخورد با تخریبگران مدرسه امامیه ساری

مدرسه ثبت شده و میراثی امامیه ساری با نظر مدیریت این مجموعه و بدون هماهنگی با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران تخریب شده است.

29 آذر 1398

آینده گردشگران حاشیه ساز چینی در ایران

در یک سال گذشته بیش از 100 میلیون چینی به خارج از این کشور سفر نموده اند، درحالیکه فقط 80 هزار نفرشان راهی ایران شده اند که گمان بر این است، انگیزه بیشتر آن ها از این سفر گردشگری نبوده، بلکه بیشتر به دنبال تجارت بوده اند. با این حال پیش بینی شده سفر چینی ها...

23 آذر 1398

کمپ گردشگری در چارک هرمزگان ایجاد می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان، رضا برومند امروز شنبه 4 آبان با بیان این مطلب اضافه کرد: توسعه و ایجاد کمپ گردشگری از محل اعتبارات سال 98 صورت می گیرد.

21 آذر 1398
تعداد: (37)