ttac گلوگاهی مطمئن برای مقابله با تقلب و قاچاق کالاهای سلامت محور

به گزارش مجله هدیه، خبرنگاران/سمنان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از سامانه ttac به مثابه گلوگاهی مطمئن برای مقابله با پدیده تقلب و قاچاق کالاهای سلامت محور نام برد.

ttac گلوگاهی مطمئن برای مقابله با تقلب و قاچاق کالاهای سلامت محور

دکتر سولماز میرزامحمدی در جلسه آموزشی ثبت منبع در سامانه ttac که با حضور کارشناسان اداره نظارت بر مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و مسئولین فنی کارخانجات تحت پوشش معاونت در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار گردید اظهار کرد: شفاف سازی فرایندها و جلوگیری از برخوردهای سلیقه ای، جلوگیری از مراجعات مکرر غیر ضرور ارباب رجوع به سازمان و معاونت های غذا و دارو و مبارزه با مفاسد اداری، ایجاد بستر مناسب برای تجمیع اطلاعات به عنوان رکن اصلی تصمیم گیری ، مدیریت و نظارت بر زنجیره تامین، حذف گلوگاه ها و ایستگاه های کاری غیرضروری، مدیریت کمبودهای دارو و تجهیزات پزشکی، مدیریت منابع اقتصادی و جلوگیری از هدررفت و سوء استفاده از حمایت های اقتصادی و پرداخت هدفمند بیمه گرها از جمله دستاوردهای این سامانه و ثبت منبع در آن است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن تاکید بر لزوم نظارت بر زنجیره تامین و حذف گلوگاه ها و ایستگاه های کاری غیرضرور اظهار داشت: سامانه ttac معاونت غذا و دارو راهی مطمئن برای مبارزه با تقلب و قاچاق کالاهای سلامت محور در کشور است.

دکتر میرزا محمدی افزود: با اجرایی شدن این طرح، امکان ردیابی و رهگیری فراورده های سلامت محور مهیا و ابزار بسیار دقیقی برای کنترل اصالت فراورده ها و اطمینان بخشی به مصرف نمایندگان به وجود آمده است .

وی با بیان اینکه البته از سال 95 امکان کنترل اصالت فرآورده های وارداتی (برچسب رهگیری و ردیابی اصالت کالا) توسط این سامانه امکان پذیر بوده اظهار داشت: متاسفانه تا به امروز امکان کنترل اصالت فرآورده های داخلی نبود که با این سامانه این مشکل نیز مرتفع می گردد. البته واحدهای فراوریی و شرکت های وارد نماینده از پنج -شش سالی است در این سامانه عضو بوده و واردات و محموله های ترخیص شده از گمرک توسط معاونت غذا و دارو کنترل می شده اند و با عضویت فراوریی های داخلی در این سامانه قاچاق کالا و مواد غذایی و بهداشتی تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شاهرود توضیح داد: با ورود فراوری نمایندگان داخلی در این سامانه امکان استعلام فرآورده های فراوریی داخل نیز به زودی توسط مصرف نماینده امکان پذیر خواهد شد.

میرزامحمدی از الزام کارخانه های فراوری مواد غذایی و بهداشتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به ثبت نام در سامانه معاونت غذا و دارو اطلاع داد و افزود: سال جاری کلیه مسئولین فنی و مدیران عامل کارخانجات فراوریی غذایی آرایشی و بهداشتی تحت پوشش این معاونت، در سامانه تی تک ثبت نام و تایید صلاحیت شده و از بهمن ماه کلیه کارخانجات موظف شده اند که در این سامانه ثبت نام و پروانه های بهره برداری صادره از معاونت غذا و دارو را به وسیله این سامانه دریافت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 885

به "ttac گلوگاهی مطمئن برای مقابله با تقلب و قاچاق کالاهای سلامت محور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ttac گلوگاهی مطمئن برای مقابله با تقلب و قاچاق کالاهای سلامت محور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید