یکی دیگر از سیاست های ترامپ لغو شد

به گزارش مجله هدیه، دولت آمریکا به منظور تشویق اعضای خانواده های بچه ها پناهجوی بی سرپرست به پذیرش آنان، سیاست مربوط به دوره دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین را لغو کرده است.

یکی دیگر از سیاست های ترامپ لغو شد

به گزارش شبکه بلومبرگ؛ مصوبه دولت بایدن حتی در صورتی که پدر و مادر یا قیم این بچه ها به صورت غیرقانونی در خاک آمریکا زندگی کند، قابل اجراست و این افراد پس از معرفی خود و پذیرش سرپرستی کودک، اخراج نخواهند شد.

پیش از این اداره اسکان دوباره پناهجویان وابسته به وزارت بهداشت و خدمات انسانی (اچ اچ اس) بر اساس متمم مصوب 2018، موظف به درخواست از ماموران اداره مهاجرت و گمرک در باره وضع حقوقی و پیشینه کیفری حامیان بالقوه بچه ها بی سرپرست پائین تر از سن قانونی، بود.

مقام های ایالات متحده می توانستند از این اطلاعات برای اخراج بزرگسالانی که به صورت غیرمجاز در خاک این کشور اقامت داشته اند و سرپرستی این بچه ها را می پذیرفتند، استفاده کنند.

اما وزارت امنیت داخلی و بهداشت روز جمعه اعلام کردند که این سیاست به علت زیان بار بودن برای منافع بچه ها و تاثیر باردارنده بر حامیان بالقوه این بچه ها که معمولا یکی از والدین یا بستگان نزدیک آنان بود، لغو شده و از این پس اجرا نخواهد شد.

وزارت امنیت داخلی و بهداشت ایالات متحده، برای بهبود انتقال ایمن و زمان بندی شده بچه ها توافقی امضاکرده اند، اما متن کامل ان منتشر نشده است.

یک مقام دولت بایدن گفت که بر اساس سیاست تازه، ماموران اداره مهاجرت علیه اعضای خانواده ای که سرپرستی بچه ها را برعهده می گیرند، اقدام نخواهند کرد.

این تصمیم آخرین مورد از رشته اقدامات دولت بایدن که اول بهمن ماه به قدرت رسید، برای رسیدگی به اوج گیری ورود مهاجران به ویژه بچه ها و نوجوانان بی سرپرست به شمار می آید که بیم و نگرانی تبدیل شدن این وضع به بحران انسانی و سیاسی وجود دارد.

جمهوری خواهان اوج گیری هجوم پناهجویان از آمریکای لاتین و مرکزی را به سیاست ها و مقاصد اعلان شده بایدن برای ایجاد فضای مهاجرتی انسانی تر نسبت می دهند و آن را ابتکاری آشکار برای فراخوانی مهاجران به سوی مرز های ایالات متحده می دانند.

اما کاخ سفید با رد این ادعا اعلان کرده که بدترشدن شرایط در کشور های آسیای مرکزی، موج مهاجران را به سوی شمال به راه انداخته و سیاست های تندروانه ترامپ مانع آمادگی دولت کنونی برای پذیرش آنان شده است.

مقام های دولت بایدن گفته اند که کارکنان وزارت بهداشت را در پاسگاه های گشت مرزی برای تقویت فرایند سپردن بچه ها مهاجر به خانواده ها و بستگان نزدیکشان در خاک ایالات متحده، مستقر کرده اند تا در فرایند پاکسازی پناهگاه ها و فراهم شدن مکان در اردوگاه ها برای جای دادن ورودی های تازه، تسریع شود.

سازمان حفاظت از مرز ها و گمرک ایالات متحده در ماه فوریه روزانه 3500 مهاجر را پذیرش کرده که نسبت به ماه پیش از آن، (ژانویه) حدود 30 درصد افزایش نشان می دهد. براساس آمار منتشر شده در روز های اخیر، در همین دوره، شمار خانواده ها و بچه ها پناهجوی تنها، بیش از 2 برابر شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1577

به "یکی دیگر از سیاست های ترامپ لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکی دیگر از سیاست های ترامپ لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید