وزارت بهداشت: ابتلای سه نفر به کرونا در کشور تایید شد

به گزارش مجله هدیه، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: بر اساس شواهد آزمایشگاهی، ابتلای سه نفر از بیماران بستری در قم و اراک به کرووید 19 تایید شده و بیماران مذکور در حال حاضر در بیمارستان تحت مراقبت قرار دارند.

وزارت بهداشت: ابتلای سه نفر به کرونا در کشور تایید شد

به گزارش گروه اجتماعی مجله هدیه، دکتر کیانوش جهانپور ،رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تا صبح امروز (پنجشنبه 1 اسفند 98) آزمایشات از ابتلای دو مورد جدید در قم و یک مورد در اراک به کرووید 19 حکایت دارد، هر سه بیمار تابعیت ایرانی داشته و فرد مبتلا در اراک نیز ساکن قم و از همکاران پزشک ما است. با احتساب این موارد تعداد مبتلایان کرووید 19 تایید شده در کشور به پنج نفر می رسد.

وی اضافه نمود: در این رابطه امروز صبح نشست قرارگاه مقابله با کروناویروس با حضور وزیر بهداشت و معاونین این وزارتخانه و ارتباط ویدیویی با روسای دانشگاه ها/ دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار گردید و موضوعاتی همچون ساختار پیشگیری، شناسایی و مدیریت این بیماری و همچنین آمادگی مراکز فوریت های پزشکی و تیم های واکنش سریع، آمادگی تخت های بیمارستانی، آموزش همگانی و پروتکل بهداشتی پیشنهادی برگزاری انتخابات دوم اسفند، مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

رییس کمیته روابط عمومی قرارگاه مقابله با کروناویروس یادآور شد: با دستور وزیر بهداشت، مرخصی تمامی روسا و معاونین دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور تا اطلاع ثانوی لغو و مقرر شد که تمامی ماموریت های خارج از کشور نیز از دستور کار، خارج گردد.

دکتر جهانپور افزود: پیشنهاد محدود کردن موقت رفت و آمد به حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س)، مسجد جمکران و سایر اماکن زیارتی و محال تجمع در شهر قم، ارائه شده و امیدواریم که با پیگیری و ابلاغ استانداری قم، این موضوع عملیاتی گردد.

وی تاکید نمود: توصیه وزارت بهداشت، لغو اردو های سیاحتی و زیارتی دانشجویی و دانش آموزی و همچنین لغو تمامی سمینار ها و همایش ها در شهر قم تا اطلاع ثانوی است و این موضوع به اطلاع نهاد های ذیربط رسیده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در خصوص انتخابات دوم اسفند و برگزاری شکوهمند آن در سراسر کشور، گفت: ملاحظه خاصی در این زمینه وجود ندارد و پیشنهادات و توصیه های پیشگیرانه و بهداشتی برای برگزاری انتخابات در سراسر کشور و به ویژه حوزه انتخابیه قم، به اطلاع ستاد انتخابات کشور رسیده و وزارت کشور ضمن استقبال، این موارد را در دستور کار خود قرار داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 852

به "وزارت بهداشت: ابتلای سه نفر به کرونا در کشور تایید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت بهداشت: ابتلای سه نفر به کرونا در کشور تایید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید