ضرغامی: صدور ویزای گردشگری از اول آبان ماه شروع می گردد

به گزارش مجله هدیه، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به توقف 20 ماهه صدور ویزای گردشگری، از شروع مجدد فرایند مجدد صدور این ویزا از ابتدای آبان ماه امسال اطلاع داد و گفت: برای برطرف مسائل حوزه گردشگری همه بخش ها باید همکاری نموده تا موانع برطرف گردد.

ضرغامی: صدور ویزای گردشگری از اول آبان ماه شروع می گردد

ایرنا: سید عزت الله ضرغامی سه شنبه شب در سمپوزیم یکصدمین سال گردشگری ایران با تشریح شرایط کنونی صنعت گردشگری، گفت: گردشگری پیش از کرونا نیز در کشور شرایط خوبی نداشت با شیوع کرونا شرایط بدتر شد و حالا این بیمار احتیاج به احیا دارد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به برگزاری جلسات مختلف با دستگاه های مختلف برای بهبود شرایط کنونی صنعت گردشگری طی روزهای گذشته، گفت: صدور ویزای گردشگری که 20 ماه متوقف شده بود، از ابتدای آبان ماه امسال شروع می گردد البته برای برطرف مسائل حوزه گردشگری همه بخش ها باید همکاری نموده تا موانع برطرف گردد.

ضرغامی با بیان این که برای برطرف مسائل موجود باید استبدادها را کنار بگذاریم و اجازه دهیم همه حرف هایشان بزنند، گفت: آنچه الان شاهد هستیم این است که همه حوزه ها با یکدیگر مشکل دارند، حوزه میراث فرهنگی با بخش گردشگری ، صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی با حوزه میراث فرهنگی با مشکل دارد. باید برای رونق این حوزه ها، استبداد بین حوزه ها را کنار گذاشته و با هم حرف بزنیم. دو قطبی سازی مسئله ای از این حوزه ها برطرف نمی کند.

رویکرد به گردشگری باید مساله محور باشد

ضرغامی با بیان اینکه رویکرد به صنعت گردشگری باید مساله محور باشد، تاکید نمود: موانع کار و مسائل حوزه گردشگری باید تعیین گردد تا راه چاره ها را پیدا کنیم.

وی گفت: همان طور که در کشور مدیریت آبخیزداری نداریم و وقتی بارندگی می گردد، کشور را سیل می برد، معضل ما هم نقدینگی است که فعالیت ها متوقف و کشور را در حال خراب شدن است؛ برای حل آن باید پول و سرمایه به حوزه کار و فراوری وارد گردد. سرمایه گذاران زیادی به حضور در ایران و فعالیت علاقه دارند اما آنها می گویند حاضریم 2هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کنم اما دولت باید کنار برود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به ارائه طرحی در سه سال قبل به رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره نمود و گفت: اصل آن طرح در حوزه فضای مجازی بود، اما به گردشگری هم مربوط می شد؛ ایشان درباره آن طرح دستور دادند و من هم پیگیری کردم.

وی اضافه کرد: این طرح به فضای مجازی و اینترنت اشیا مربوط می شد؛ زیرا در آینده نزدیک همه چیز از راه دور کنترل می گردد، اما یک موضوع را بشر برای خود نگاه می دارد که ربطی به فضای مجازی ندارد و آن گردشگری است. در عصری که فضای مجازی تمام شئونات را در بر می گیرد باید تا دیر نشده سرمایه گذاری کرد.

محوطه کنار موزه فرش نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی می گردد

ضرغامی با اشاره به مشکل عرضه برای فراوریات صنایع دستی گفت: محوطه کنار موزه فرش قرار است به عرضه این محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی اختصاص پیدا کند. چون نزدیک به موزه است. دستور دادم محوطه باز را به محل نمایش و یا فروشگاه دائمی تبدیل نمایند.

وزیر میراث فرهنگی با تاکید بر ضرورت آزاداندیشی به مفاهیم تاریخ برای توسعه گردشگری، گفت: چند روز پیش به آرامگاه کوروش رفتم. در پاسخ فردی که به من گفت چرا گفتی کوروش عامل وحدت اقوام بوده گفتم که ما نباید دو قطبی فکر کنیم و تعصب داشته باشیم. اسلام هم عامل وحدت بوده است، اما کوروش هم قبل از اسلام می زیسته است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1915

به "ضرغامی: صدور ویزای گردشگری از اول آبان ماه شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرغامی: صدور ویزای گردشگری از اول آبان ماه شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید