کرونا در اروپا، از گسترش اعتراضات ضد محدودیت ها تا به میدان آمدن ارتش آلمان

به گزارش مجله هدیه، جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از خشم و اعتراض شهروندان در بسیاری کشورهای اروپایی از تشدید محدودیت ها و به میدان آمدن ارتش برای مهار کرونا حکایت دارد.

کرونا در اروپا، از گسترش اعتراضات ضد محدودیت ها تا به میدان آمدن ارتش آلمان

با ما سفر کنید و با ارزان ترین تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا و عواقب سیاسی اجتماعی و مالی آن همچنان در اروپا ادامه داشته و اخیرا ابعاد گسترده تری هم به خود گرفته است.

جدیدترین خبرها و تحلیلهای ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

کاهش پایبندی به قواعد کرونایی در بین شهفرایندان آلمانی

جدیدترین اخبار کرونایی از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که نتایج یک آنالیز نشان می دهد با وجود اینکه همیشه انسان های بیشتری در آلمان با توجه به شمار روافزون مبتلایان جدید به کرونا درباره سلامت خود نگرانند اما همچنان رفتارهای با دقت و پیشگیرانه در بین شهفرایندان کاهش می یابد.

این آنالیز که توسط مرکز اقتصاد بهداشت هامبورگ (HCHE) اجرا شده نشان می دهد که تنها 45 درصد شهفرایندان در آلمان گفته اند که قواعد فاصله گذاری را رعایت می نمایند. نتایج این آنالیز نشان می دهند که حتی تنها 39 درصد شهفرایندان توصیه ها برای بهداشت دست ها را رعایت نمی نمایند. در آغوش کشیدن، بوسیدن و دست دادن هم دوباره در بین شهفرایندان آلمانی در حال افزایش است.

بر اساس این آنالیز تنها 58 درصد شهفرایندان گفته اند که آن ها از این امر اجتناب می نمایند. در آوریل 77 درصد شهفرایندان چنین نظری داشتند.

مشاوره وزرای توریسم اتحادیه اروپا برای بهبود بخش سفر

وزرای توریسم اتحادیه اروپا هم در این باره با هم مشاوره می نمایند که چگونه بخش سفر و توریسم را با وجود آمار روزافزون مبتلایان به کرونا تقویت نمایند. یکی از مقامات توریسم در آلمان اعلام نموده است: البته سلامت مسافران اولویت ما بوده و هدف ما این است که محدودیت های سفر را به موارد ضروری محدود کنیم و به مردم اروپا اجازه دهیم تا آنجا که ممکن است آزادانه و بدون اینکه از مسئله سلامت خود غفلت نمایند سفر نمایند.

ابراز نگرانی مرکل درباره تحولات کرونایی آلمان و اروپا

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان درباره تحولات کرونایی در آلمان ابراز نگرانی نموده و درباره رسیدن آمار مبتلایان روزانه در کشورش به حدود 19200 مبتلا هشدار داد.

صدراعظم آلمان ماه هاست که شهفرایندان را به رعایت جوانب احتیاط در دوران بحران کرونا فرا می خواند. تحولات و آمارهای جدید ابتلا به کرونا در کشورش او را نگران نموده و تاکید نمود که باید منابع محلی شیوع کرونا آشکارا مورد آنالیز قرار گیرد. وی اضافه نمود: در غیر این صورت ما در کریسمس آمار مبتلایان روزانه تا 19200 مورد را خواهیم داشت.

صدر اعظم آلمان همچنین آمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در اروپا را بسیار نگران نماینده ارزیابی نموده و تاکید نمود که ما در آلمان باید همه اقدامات لازم را انجام دهیم تا رشد تصاعدی آمار مبتلایان همچنان ادامه نیابد.

وی در عین حال گفته است که حالا باید اولویت ها معین گردد، فرایند اقتصاد باید جریان یابد و مدارس و مهد کودک ها باید باز نگه داشته گردد. فوتبال در این اولویت بندی ها در درجه دوم واقع شده است. مرکل همچنین مهمانی ها ، بازدید از رستوران ها و مراسمات مذهبی را مسئله دار ارزیابی کرد.

صدر اعظم آلمان می خواهد روز سه شنبه در یک ویدئو کنفرانس با نخست وزیران ایالات آلمان درباره اقداماتی علیه شمار روزافزون مبتلایان به کرونا بحث و گفتگو کند.

1192 مبتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم شمار مبتلایان جدید روزانه به بیماری کووید 19 را 1192 مورد اعلام نموده است.

کمبود دستکش های یکبار مصرف کادر درمان و امداد در آلمان

دستکش های یکبار مصرف برای پرستاران و کادر امداد و نجات در بحران کرونا شدیدا گران شده و تهیه آن سخت شده است. این خبر را سخنگوی انجمن فناوری پزشکی آلمان (BVMed)اعلام نموده است.

قرنطینه سراسری شمال انگلیس در دستور کار دولت

دولت بریتانیا در حال برنامه ریزی برای اجرای قرنطینه سراسری اجتماعی در بخش های وسیعی از شمال این کشور و احتمالا لندن است تا با موج دوم شیوع ویروس کرونا مقابله کند .

بر اساس تدابیر جدید قرنطینه ای که از سوی دولت بریتانیا در نظر گرفته شده است، همه رستوران ها، اماکن عمومی و کافه ها در ابتدا به مدت 2 هفته تعطیل خواهد بود .

اوایل هفته جاری بود که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس هشدار داد که هرگونه قرنطینه ملی جدید به شدت فرصت های شغلی، زندگی و تماس های انسانی را تهدید خواهد نمود .

بر اساس تدابیر جدید، هر گونه گردهمایی و تجمع خانوادگی نیز ممنوع خواهد بود. بریتانیا هفته گذشته نیز تدابیر جدیدی را وضع کرد که بر اساس آن بعضی از افراد باید به صورت دورکاری وظایف و مسئولیت های شغلی خود را انجام دهند .

خشم دانشجویان انگلیسی از قواعد کرونایی

دانشجویان انگلیسی هم از محدودیت های کرونایی بسیار خشمگین هستند. آن ها اعلام نموده اند که در جریان محدودیت های خروج بعضی از آن ها بازداشت شده اند.

روز یکشنبه در بعضی مناطق انگلیس از دانشجویان خواسته شده بود خوابگاه های خود را ترک ننمایند. در بعضی کالج ها ماموران امنیتی مانع از بیرون رفتن دانشجویان شدند.

اعتراض مهمان داران در پاریس به قواعد کرونایی

در پاریس هم ده ها مهمانخانه دار علیه تشدید محدودیت ها از طرف دولت فرانسه اعتراض کردند.

دولت فرانسه این هفته قواعد کرونایی جدیدی را که در مجموع به 11 شهر عظیم این کشور از جمله پاریس مربوط می گردد اعمال نموده است. این محدودیت ها علیه رستوران ها و بارها هم اعمال شده است.

ارتش آلمان به یاری نهادهای بهداشتی می آید

در آلمان هم نیروهای ارتش آلمان به نهادهای بهداشت و درمان در مقابله با بحران کرونا یاری می نمایند. تا به حال 60 نیروی ارتش آلمان برای این منظور وارد عمل شده اند.

اعتراض ضد محدودیت ها در مادرید

در مادرید هم روز یکشنبه صدها معترض علیه محدودیت های کرونایی که علیه مناطقی از مادرید اعمال شده، اعتراض کردند. معترضان جلوی مجلس منطقه ای مادرید تجمع کردند و خواهان کناره گیری رئیس محافظه کار منطقه مادرید شدند.

دولت منطقه ای مادرید از روز 21 سپتامبر قواعد کرونایی شدیدی را برای حدود 850 هزار نفر از ساکنان بخش های فقیر نشین مادرید تصویب نموده است که این قواعد از روز دوشنبه برای 167 هزار نفر دیگر از ساکنان پایتخت اسپانیا اعمال شده است.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در هلند

در هلند هم آمار مبتلایان روزانه رکورد جدیدی را ثبت نموده و بر اساس اطلاعات مقامات بهداشتی این کشور در روز گذشته 2995 نفر از شهفرایندان در عرض 24 ساعت به کرونا مبتلا شده اند.

اولین قربانی کرونایی از اردوگاه پناهندگان در جزایر یونان هم ثبت شده است.

اعضای کمیسیون اروپایی به قرنطینه می فرایند

فرانس تیمرمانس، معاون کمیسیون اروپایی هم به دلیل مشاهده بعضی موارد ابتلا به کرونا در بین اطرافیانش قرنطینه شده است.

وی روز دوشنبه در پیامی توئیتری خاطرنشان کرد که به دلیل ارتباط نزدیک با شخصی که تست کرونایش مثبت اعلام شده است در قرنطینه قرار گرفته است. تیمرمانس در حال حاضر از قرنطینه به کارهای خود می پردازد.

کمیسر امور بهداشت اتحادیه اروپا هم شب گذشته خاطرنشان کرد که به دلیل ارتباط نزدیک با یک شخص کرونایی خود را قرنطینه نموده است.

استفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان هم خواهان اقدامات مداوم برای مهار کرونا شده و تاکید نمود باید شجاعانه عمل گردد. وی با اشاره به اینکه میزان مبتلایان جدید از ژوئن 3 برابر شده است درباره بخصوص افزایش مبتلایان در بعضی مناطق ابراز نگرانی کرد.

درخواست رئیس جمهور چک از شهفرایندان برای شرکت در انتخابات

رئیس جمهور چک هم از شهفرایندان خواسته با وجود بحران کرونا در انتخابات شرکت نمایند. در جمهوری چک در روزهای آدینه و شنبه آینده انتخابات منطقه ای و تکمیلی در یک سوم حوزه های انتخابیه سنا و مجلس عالی برگزار می گردد.

آمار مبتلایان به کرونا اخیرا در جمهوری چک به شدت افزایش پیدا نموده و نهادهای بهداشتی این کشور روز یکشنبه از ابتلاای 2305 مورد جدید به کرونا در عرض24 ساعت خبر دادند که بالاترین میزان ابتلای روزانه از آغاز بحران کرونا در این کشور بوده است.

جدیدترین آمار ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اسپانیا 735198 نفر به کرونا مبتلا شده و 31232 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 538569 نفر به کرونا مبتلا شده و 31727 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 434969 نفر به کرونا مبتلا شده و 41988 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 309870 نفر به کرونا مبتلا شده و 35835 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم تا به حال 286420 نفر به کرونا مبتلا شده و 9534 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1276

به "کرونا در اروپا، از گسترش اعتراضات ضد محدودیت ها تا به میدان آمدن ارتش آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از گسترش اعتراضات ضد محدودیت ها تا به میدان آمدن ارتش آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید