واکنش ربیعی به ادعای بی بی سی درباره پنهان کاری ایران در آمار کرونا ، تصمیمات حمایتی جدید دولت از مستاجران

به گزارش مجله هدیه، سخنگوی دولت گفت: در جلسه ستاد مالی برای حمایت از مستاجران تصمیماتی همچون بسته حمایتی، بسته سیاستی و مالیات بر خانه های خالی گرفته شده که جزئیاتش به زودی اطلاع رسانی می گردد.

واکنش ربیعی به ادعای بی بی سی درباره پنهان کاری ایران در آمار کرونا ، تصمیمات حمایتی جدید دولت از مستاجران

به گزارش مجله هدیه به نقل از ایسنا، در پی ابتلای سخنگوی دولت به ویروس کرونا، نشست خبری این هفته علی ربیعی نیز به صورت مکتوب برگزار گردید که طی آن وی در سومین بخش از پاسخگویی به پرسش مجله هدیه در جواب، سوالی درباره شرایط مسکن و اینکه آیا دولت با مقصران این اتفاق برخورد می نماید، اظهار کرد: اولا مسائل امروز بازار مسکن تابع بازارهای دیگر همچون کالا و ارزو همچنین نقدینگی انباشته شده و تمایل مردم به حفظ سرمایه است. حوزه مسکن در دولتهای یازدهم و دوازدهم هیچ وقت تعطیل نشده است.

سخنگوی دولت ادامه داد: آنچه که رئیس جمهور بیان نموده اند معطوف به سعی بیشتر دولت در اتمام پروژه های ناتمام و بدون خدمات و عمدتا در بافتهای فرسوده است.

وی گفت: بزرگترین عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم در بخش مسکن مهر اجرا شده است. بیش از یک میلیون و سیصد هزار واحد مسکن مهر در دولت دوازدهم اجرا شده است که عموما فاقد زیرساخت لازم بوده اند و هزینه و زحمات زیادی برای ساخت تنها متحمل شده است.

ربیعی تاکید نمود: طبق تصمیم دولت، سازمان ها و دستگاه های دولتی باید اراضی دولتی واقع شده در محدوده و حریم شهرها را برای بهره برداری به وزارت راه و شهرسازی واگذار نمایند.

سخنگوی دولت یادآور شد: در جلسه ستاد مالی نیز برای حمایت از مستاجران تصمیمات جدی در قالب بسته حمایتی، بسته سیاستی و مالیات بر خانه های خالی گرفته شده است که بزودی جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

ربیعی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا دولت حاضر است لیستی شفاف از نمایندگان مجلس دهم را که به کارگرفته منتشر کند، تاکید نمود: همیشه در تمامی ادوار مجلس تعدادی از کارکنان دولت ودستگاه های اجرائی در میان نمایندگان مجلس هستند و این افراد پس از اتمام دوره نمایندگی به دستگاههای خود برمی گردند.

وی یادآور شد: آنالیز های من نشان می دهد تعدادی از آنها درحال حاضر در مرخصی یا در مرخصی بدون حقوق بسر میبرند. بنابر این در آینده نزدیک و با بازگشت این دوستان به محل کار سابق خود معین خواهد شد چه کسانی به محل کار خود در دستگاه های اجرائی و دولت بازگشته اند.

سخنگوی دولت ادامه داد: اساس گردش نخبگان این است که افراد وقتی از مسندی کنار میروند همانند یک شهروند به صندلی خود برگردند و هیچ کس بدون شایستگی در صندلیی قرارنگیرد.

ربیعی گفت: البته یقینا باید از تجربه چندین ساله این افراد در حوزه سیاستگذاری و قانونگذاری در حوزه های مختلف استفاده لازم را کرد.

سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که واکنش دولت به گزارش بی بی سی در خصوص پنهان کاری در زمینه آمار و ارقام مربوط به کرونا چیست، اظهار کرد: این موضوع بارها از سوی ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت مورد اشاره قرارگرفته است. در ایران همانند بسیاری کشورهای دنیا آمار ابتلا ومرگ و میر به این بیماری بر اساس تست PCR معین و بطور قطعی اعلام می گردد. ما در ایران حتی افراد دارای بیماری زمینه ای و سالمندان مبتلا که دارای تست مثبت هستند را جزو آمار قطعی اعلام می کنیم در حالیکه در بسیاری از کشورهای دنیا اساسا این دو گروه را اعلام نمی نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1198

به "واکنش ربیعی به ادعای بی بی سی درباره پنهان کاری ایران در آمار کرونا ، تصمیمات حمایتی جدید دولت از مستاجران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ربیعی به ادعای بی بی سی درباره پنهان کاری ایران در آمار کرونا ، تصمیمات حمایتی جدید دولت از مستاجران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید