اخبار اقتصادی

لباس سنتی هندی ها

لباس سنتی در هند یک موضوع بسیار پیچیده استاگر چه بیشتر غربی ها تمایل دارند که هند را یک جامعه واحد و یکپارچه ببینند، امّا، واقعیت این است که هند یک کشور چند فرهنگی است. هر کدام از این فرهنگ های متفاوت تاریخ و سنت های خود را دارند و قدمت آنها اغلب به هزاران...

30 آبان 1398

هفته فرهنگی ویتنام در کاخ نیاوران به انتها رسید

هفته فرهنگی ویتنام به همت سفیر ویتنام نگوین هونگ تک و با همکاری مدیریت مجموعه کاخ نیاوران رئوف حنان دیروز به کار خود خاتمه داد.

23 آبان 1398

قاضی مسعودی مقام: مرجان شیخ الاسلامی،متهم پرونده پتروشیمی در حال حاضر مقیم کانادا است

رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مالی گفت: مرجان شیخ الاسلامی متهم پرونده پتروشیمی پیش از ارجاع این پرونده به دادگاه از کشور خارج شده است.

21 آبان 1398

برای اجرای برجام از اروپا آبی گرم نمی گردد

دستیار ارشد رئیس مجلس در امور بین الملل اعلام کرد: در اجرای برجام، هیچ امیدی به اروپا نیست؛ اینستکس هم موتور محرکه ای ندارد.

20 آبان 1398

اتهام جدید واشنگتن علیه پکن ، هک اطلاعات 500 میلیون نفر توسط جاسوسهای چینی

حدود 10 روز پیش بود که در خبرها اعلام شد هتلهای ماریوت هک شده اند و اطلاعات شخصی بالغ بر 500 میلیون نفر نیز به سرقت رفته است. اطلاعاتی که حاوی نام و فامیل، حسابهای بانکی و حتی اسکن کارتهای شناسایی بود. اکنون ایالات متحده مدعی شده که این ماجرا توسط جاسوس های...

20 آبان 1398

موضع موگرینی درباره تحریم ترکیه از سوی اتحادیه اروپا

ایسنا نوشت: در پی عملیات ترکیه به شمال سوریه که زمزمه هایی را از إعمال تحریم ها علیه این کشور به دنبال داشته است؛ فدریکا موگرینی توضیح داد: اگر ترکیه مورد تحریم کامل قرار گیرد، به عنوان عضو ناتو در کنار کشورهای روسیه و ونزوئلا -که وضعیتی مشابه دارند- قرار...

18 آبان 1398

بازسازی آشپزخانه، به فکر چاره برای این 7 دغدغه اصلی باشید!

فرقی نمی کند آشپزخانه شما نیازمند یک سری تغییرات کوچک باشد یا یک نوسازی کلی. استخدام یک طراح و کابینت کار باتجربه در کاهش هزینه، یاری زیادی به شما خواهد نمود. بدون شک آشپزخانه مهم ترین بخش در هر خانه ای به حساب می آید؛ بنابراین باید تبدیل به فضایی شود...

17 آبان 1398

صادرات 149 هزار تن نفت ایران به ایتالیا در 2 ماه

خبرنگاران: پایگاه رسمی کمیسیون اروپا با تایید ازسرگیری واردات نفت ایران توسط ایتالیا خاطرنشان کرد این کشور در ماه های جولای و اوت 2014 در مجموع 149 هزار تن نفت خام معادل 36 هزار و 500 بشکه در روز از ایران وارد نموده است.

16 آبان 1398

القاعده صدامی دیگر در عراق، استقرار شاخه های فعال طالبان در اروپا

خبرنگاران: سفیر سابق ایران در چین گفت: زمانی که تاریخ مصرف دیکتاتور سابق عراق برای غرب به خاتمه رسید، وی را حذف و به جایش القاعده و طالبان را به کار گرفتند.

15 آبان 1398

خرید آنلاین بلیط هواپیما، تحولی در صنعت گردشگری

برای گشت و گذار در خارج از مرز ها و شناخت دنیای پیرامون خود، ناگزیر به خرید بلیط هواپیما هستیم. صنعت گردشگری یکی از صنایع قابل توجه در هر کشور است که می تواند موجب رشد و توسعه و افزایش درآمد ناخالص ملی شود.

13 آبان 1398

اروپا در انتظار یکشنبه طلایی، بروکسل تحریم های ایران را لغو می نماید

گروه بین الملل - عبددالحمید بیاتی: همزمان با ابلاغ قانون اجرای برجام در ایران، معاون وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی به نقل از معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام نموده که این اتحادیه، روز یکشنبه 26 مهر با اعلام مصوبه ای تحریم های خود علیه ایران...

10 آبان 1398

سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری یک شرکت چینی در کرمانشاه

خبرنگاران: استاندار کرمانشاه در دیدار یک هیئت مالی از کشور چین با اشاره به ظرفیت های مناسب کرمانشاه در بخش های صنعتی، کشاورزی، گردشگری و تجارت گفت: شرایط خوب کرمانشاه برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی یک فرصت است.

9 آبان 1398

ناگهان، حساب های بانکی ایرانیان در مالزی مسدود شد

مسدود شدن حساب های بانکی ایرانیان در کشورهای مختلف امر تازه ای نیست. اما اخیرا بانک های مالزی ناگهان تصمیم گرفتند حساب های بانکی ایرانی های ساکن این کشور را مسدود نمایند.

8 آبان 1398

اصفهان آماده همکاری فرهنگی ، مالی و گردشگری با کشور عمان است

خبرنگاران: استاندار اصفهان در دیدار با وزیر اطلاع رسانی عمان گفت: اصفهان آمادۀ هرگونه همکاری فرهنگی ، مالی و گردشگری با کشور دوست و برادر عمان است.

7 آبان 1398

نکاتی درباره اولین سفر به مالزی

مالزی یکی از مقصدهای گردشگری محبوب در جهان است. اگر برای اولین سفر به مالزی برنامه ریزی می کنید، به این نکات توجه کنید.

6 آبان 1398

راهنمای سفر به چین

چین کشوری تاریخی است. در این کشور سنت و مدرنیته در کنار یکدیگر قرار دارند. به هر جای این کشور سفر کنید چیز های جذاب و جالبی خواهید دید. از غذا های سنتی و گوناگون گرفته تا مکان های زیبا و دیدنی که بیشتر آن ها از اهمیت تاریخی برخوردارند و در دنیا شناخته شده...

6 آبان 1398

متقلب فراری اکتشاف نفت در کانادا نیست، توقیف اموال ربیع پور

به گزارش خبرنگاران، صالح هندی مدیرعامل شرکت ملی اکتشاف نفت در نشست خبری در پاسخ به خبرنگاران درباره آخرین وضعیت اختلاس اجرا شده در این شرکت توسط ربیع پور گفت: مطمئن هستیم که وی در کانادا نیست و محل اسکان وی قریب به یقین شناسایی شده است و دستگیری وی توسط...

5 آبان 1398

کارخانه: پیروزی بر ایتالیا از قهرمانی لیگ جهانی مهمتر است

سرمربی تیم والیبال بانک سرمایه با اشاره به این که حداقل انتظار از والیبالیست ها صعود به مرحله دوم المپیک بود، گفت: اگر بازیکنان بتوانند ایتالیا را شکست دهند و جزو چهار تیم برتر قرار بگیرند، کار بسیار بزرگی انجام داده اند.

3 آبان 1398

تذکر قاضی به عدم حضور نماینده وزارت بهداشت در دادگاه شبنم نعمت زاده ، واکنش سازمان غذا و دارو

اولین جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت زاده بدون حضور نماینده ای از وزارت بهداشت چند روز پیش برگزار گردید که این موضوع منجر شد قاضی پرونده نسبت به آن تذکر دهد.

3 آبان 1398

رئیس اتحادیه فوتبال بلغارستان درخواست نخست وزیر را برای استعفا رد کرد

رئیس اتحادیه فوتبال بلغارستان هشدار نخست وزیر این کشور درباره قطع بودجه این سازمان را نادیده گرفت و حاضر به استعفا از سمت خود نشد.

2 آبان 1398
تعداد: (115)