روحانی: ان شاءالله سال بعد رحمت خدا نازل می گردد

به گزارش مجله هدیه، رئیس جمهور گفت: سال آینده سال غلبه بر ویروس و رونق مشاغل خواهد بود. البته نه اول سال. اما به مرور واکسن خارجی وارد می گردد و به بازار می آید و واکسن داخلی توزیع می گردد.

روحانی: ان شاءالله سال بعد رحمت خدا نازل می گردد

به گزارش ایسنا، حسن روحانی در جریان بهره برداری از 2721 طرح ملی اعلام نمود: امروز یک طرح بسیار مهم گندله سازی که طرح بسیار مهمی هم بود با ارزش 9 هزار میلیارد تومان به افتتاح رسید که کار بسیار عظیمی بود که در این چند سال به افتتاح رسید. در زمینه بهزیستی کار خوبی با یاری و همت مردم و داوطلبین انجام گرفت و 2400 مرکز رونمایی و افتتاح شد.

وی اضافه نمود: با خدماتی که به خانواده ها و مردم داده می گردد، حدود 5 میلیون نفر تحت پوشش این خدمات قرار می گیرند. اینکه در یک روز می توانیم 2400 مرکز مثبت زندگی را افتتاح کنیم کار بسیار عظیم اجتماعی است. برای همه خانواده هایی که برای توانمندی و مطلع سازی احتیاج به یاری دارند باید اقدام کنیم تا رنج مردم کاهش پیدا کند و همه آن هایی که به توانبخشی احتیاج دارند بتوانند توان خود را از خداوند و بعد از آن از مردم و مسئولین بگیرند.

روحانی گفت: میراث فرهنگی یک سند است. هر چقدر کتاب بخوانیم که تمدن ایران گذشته چگونه بوده است و هزاران جلد کتاب بخوانیم، اگر یک سر به اصفهان بزنیم و میدان نقش دنیا را ببینیم بیش از خواندن کتاب دلالت دارد و سخن می گوید که چه دانشمندان و معماران و طراحان خوبی توانستند با بهترین مصالح، زیباترین ساختمان ها را برای ما بسازند.

وی ادامه داد: علاوه بر زیبایی این ساختمان ها، آدم احساس غرور می نماید، از اینکه می فهمد ایرانی است و ایرانیان ما پنج قرن و 10 قرن قبل این آثار را به وجود آورند و حتی می تواند امروز برای معماری شرقی، اسلامی و ایرانی ما الهام بخش باشد. خانه های زیبایی که بازسازی و احیا می گردد اولا باعث ماندگاری نام صاحب خانه می گردد و برای استان یا شهر جاذبه گردشگری ایجاد می نماید. خود آن مکان ها می تواند محل بهره برداری قرار گیرد و به موزه و چایخانه یا بوم گردی و هتل زیبا تبدیل گردد.

روحانی اظهار کرد: هتل های بسیار گران قیمتی در اسپانیا هست که قرن ها قبل به دست مسلمانان ساخته شده است. در نهایت ما از این مکان ها می توانیم هم بهره مندی مالی و هم بهره مندی اجتماعی و فرهنگی کنیم. گردشگردی کار عظیم و عظیمی است و وزارت گردشگری می تواند نقش مهمی در گردشگری داشته باشد.

روحانی اضافه نمود: گردشگری کار بسیارمهمی است. گردشگری در دولت تدبیر و امید دو برابر شد. این یک سال گذشته سال سختی برای گردشگری، هتل داران و همه آنانی که خدمات گردشگری انجام می دهند بود. سال آینده سال غلبه بر ویروس و همه رونق مشاغل خواهد بود.

وی ادامه داد: البته نه اول سال. اما به مرور واکسن خارجی وارد می گردد و به بازار می آید و واکسن داخلی توزیع می گردد. عده ای که مبتلا شدند و از این بیماری گذشتند به طور طبیعی واکسینه شدند و عده ای که نگرفتند واکسینه می شوند.

روحانی تاکید نمود: دولت همه کوشش خود را به کار می گیرد و بخش گردشگری روز های بهتری خواهد داشت.

روحانی در بخشی از این مراسم افتتاحیه گفت: بسیار برای ما شادمان کننده است که یکی از عظیمترین کارخانه های گندله سازی کشور امروز افتتاح می گردد. کارخانه ای که ظرفیت 5 میلیون تن گندله آهن دارد و کارخانه بسیار مهمی است و با کمترین ضایعات می تواند در زنجیره فراوری فولاد قرار گیرد.

وی درباره طرح های افتتاح شده توسط سازمان بهزیستی، نیز توضیح داد: کار بسیار ارزشمند و مردمی در حال اجرا است. امیدواریم سازمان بهزیستی هم بهترین هماهنگی و همکاری را داشته باشد.

رئیس جمهور در ارتباط با کوشش های وزارت میراث فرهنگی و گردشگری نیز گفت: مراکز فرهنگی و آثار تمدنی ایران برای ما بسیار مهم است. این به معنای اهمیت علم و هنر ایرانیان در طول تاریخ است. این بنا ها یکی از آثار و ثمرات همان مناسبات علمی، ریاضی، اجتماعی و طراحی بسیار خوب در گذشته بوده است.

وی با بیان اینکه آثاری در ایران عزیز ما هست که موجب افتخار ما است گفت: این آثار نشان می داده که در قرن ها پیش ایرانیان چگونه می زیستند و چگونه می اندیشیدند و چگونه ایران مهد علم، دانش، هنر و فرهنگ بوده است. اینجا قول می دهم هر طرح بازسازیی داشته باشید که تا سرانجام دولت بتوانید آن را تکمیل کنید، بودجه اش را تامین می کنیم تا با سرعت بیشتری در سرانجام سال جاری و شروع سال 1400 انجام گیرد. مزارعی که در ترکمن صحرا و قسمت های دیگر استان لرستان وجود دارد، بسیار برای ما و مردم ارزشمند است.

وی ادامه داد: از اینکه امروز شاهد هستیم 7 اثر بسیار مهم تاریخی ما در شهر همدان احیاء و بازسازی می گردد بسیار شادمان کننده است. همدان مرکز بسیار مهمی با جاذبه های بسیار فراوان طبیعی و تاریخی است و هر اقدامی در این استان ها کهومی تواند جاذبه این استان ها را برای گردشگری داخلی و خارجی افزایش دهد برای ما بسیار مهم است.

وی در ادامه این مراسم اعلام نمود: بسیار شادمانیم که امروز پنجاه و پنجمین افتتاح عظیم در سال 1399 بود و توانستیم همه هفته های سال جاری را برای افتتاح های بسیار مهم اختصاص دهیم و بیش از 15 هزار میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح شده است.

روحانی گفت: این افتتاح ها موجب اشتغال 13 هزار نفر می گردد، برای ما بسیار مهم است که در بخش های مختلف مانند بخش فولاد این افتتاح ها انجام شده است. این دولت اقدامات بسیار مهم در توسعه زنجیره فولاد داشته و این زنجیره تقریبا در طول 8 سال عمر دولت به حدود دو برابر رسیده است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: خیلی مهم است که 8 سال را با کل تاریخ کشور مقایسه می کنیم و کار های بسیار عظیمی که از نظر کنستانتره، گندله و نهایت شمش فولاد شده باعث شده است که از خام فروشی جلوگیری گردد. ارزش این معادن عظیم و صنایع معدنی ما باعث شده است که ارزآوری بسیار خوبی در شرایط این سه سال که سال تحریم و سختی بوده است، داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد: ان شاءالله سال 1400 از آن سال هایی است که خداوند رحمت خود را بر این مردم نازل می نماید. می توانیم پرده هایی که باعث آزار این مردم شده است را کنار بزنیم و مردم ما هم در بیماری کرونا و هم جنگ مالی موفقیت های عظیمی به دست خواهند آورد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1597

به "روحانی: ان شاءالله سال بعد رحمت خدا نازل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: ان شاءالله سال بعد رحمت خدا نازل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید