نجابت: تعبیر تیر آخر نظام در خصوص مجلس و دولت را دقیق نمی دانم

به گزارش مجله هدیه، نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: این تعبیر را که تیر آخر نظام هستیم را دقیق نمی دانم. مگر نگفتیم که علت شرایط نامناسب کشور تحریم ها نیست پس باید ثابت کنیم که علت تحریم ها نبود.

نجابت: تعبیر تیر آخر نظام در خصوص مجلس و دولت را دقیق نمی دانم

به گزارش خبرنگاران، روح الله نجابت در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن تبریک روز مجلس گفت: سیاست شهید مدرس شبیه دیانتش بود. رهبری در سال 1390 در جمع نمایندگان فرمودند که مجلس مهم است باید آن را نگه داشت و چهره آن را حفظ کرد و این موضوع به خودنظارتی احتیاج. دارد اگر این موضوع وجود نداشته باشد، اشکال به وجود می آید.

سخن رهبری در خصوص انقلابی بودن مجلس، انشایی بود، نه اخباری

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ادامه داد: ایشان در شروع به کار مجلس یازدهم این مجلس را انقلابی نامیدند. برداشتم این است که منظور ایشان این بود که مجلس مستعد آن است که انقلابی بگردد و انقلابی باشد. فرمایش ایشان اخباری نبود. انشایی بود یعنی انقلابی بشوید و انقلابی عمل کنید.

این عضو مجمع نمایندگان استان فارس گفت: شرط انقلابی بودن و ماندن آن است که خود را از آسیب ها دور نگه داریم. به تعبیر رهبری مجلس می تواند در جایگاه خود بنشیند به شرطی که نمایندگان بخواهند. تعامل برادرانه با قوای مجریه و قضائیه، موضع گیری ها انقلابی در حوادث مختلف و صدور آرامش به افکار عمومی در نطق ها از مسائل مهم این مجلس است. آیا ما امروز شباهتی به شهید مدرس داریم؟

نجابت با اشاره به ضرورت نظارت بر رفتار دولت، گفت: مطالبه تحقق وعده هایی که وزرا 100 روز پیش در همین صحن اعلام کردند، بسیار مهم است. اگر بخواهم مجلس را از این منظر آسیب شناسی کنم باید بگویم که به دو علت چندان پیروز نبودیم. اول در حوزه نظارت کلان در مقایسه باحوزه های محلی کم کاری کردیم و دوم نبود کنشگری جمعی موثر در حوزه های نظارتی. البته در کنار این موارد همدلی و همگرایی بین قوا نباید فراموش گردد. عبور از شرایط فعلی در گرو همدلی سه قوه است.

تعبیر تیر آخر نظام دقیق نیست

باید ثابت کنیم که مشکل کشور تحریم نیست

وی با بیان اینکه این تعبیر را که تیر آخر نظام هستیم را دقیق نمی دانم، گفت: معتقدم همه باید دست به دست هم دهیم. مگر نگفتیم که علتی شرایط نامطبوع کشور تحریم ها نیست. بسم الله. با شرایطی که امروز در کشور داریم باید ثابت کنیم که علت تحریم ها نبود. سوء مدیریت بود. بسیاری از ما با وعده شفافیت آراء رأی آوردیم. مطالبه به حق مردم شفافیت آراء نیست بلکه عمل به وعده ماست. وعده ما هم چیزی جر تصویب نشدن شفافیت نمایندگان نبوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1985

به "نجابت: تعبیر تیر آخر نظام در خصوص مجلس و دولت را دقیق نمی دانم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجابت: تعبیر تیر آخر نظام در خصوص مجلس و دولت را دقیق نمی دانم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید