خبرنگاران ابتکار: کنارهمی کرونایی را به کاهش شکاف نسلی سوق دهیم

به گزارش مجله هدیه، تهران - خبرنگاران - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تشریح عملکرد و سهم این معاونت در بحران کرونا گفت: در جهت تعمیق بسترهای گفت وگوی ملی خانواده، محصولات رسانه ای تهیه شده است تا خانواده ها در روزهای کنارهمی کرونایی از آن بهره برده و شاهد توسعه مهارت گفت وگو و کاهش شکاف نسلی باشیم.

خبرنگاران ابتکار: کنارهمی کرونایی را به کاهش شکاف نسلی سوق دهیم

معصومه ابتکار روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه زنان و خانواده مجله هدیه با بیان این که از نخستین روز مطرح شدن بحث کرونا در ایران، فعالیت اطلاع رسانی در فضای مجازی را در پیش گرفته است، اضافه نمود: کوشش کردم در چارچوب تخصص خود به عنوان ایمونولوژیست، اطلاعات صحیح و به روز را انتشار و لزوم پرهیز از اخبار دروغ، شایعات و اطلاعات نادرست را به هموطنان توصیه کنم.

وی ادامه داد: در این برهه زمانی ناخواسته، این مساله که چطور می توان آسیب مالی بحران کرونا را برای زنان بخصوص زنان سرپرست خانوار کاهش داد را مورد تجزیه و آنالیز قرار دادیم و هفته گذشته طی مکاتباتی با جناب جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری این موضوع را مطرح کردیم. ایشان هم یک دستورات مناسب را به جناب شریعتمداری وزیر کار ابلاغ کردند مبنی بر این که به شرایط زنان سرپرست خانوار بیشتر توجه گردد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، همچنین از درخواست این معاونت برای اولویت قرار دادن زنان سرپرست خانوار در دریافت بسته های معیشتی و حمایتی اطلاع داد و اعلام نمود: تمام کوشش این است که زنان سرپرست خانوار فراموش نشوند.

سوق فراوری نمایندگان پوشاک به سوی فراوری مایحتاج بحران کرونا

وی یادآور شد: با سازمان های مردم نهاد فعال، کارآفرین و فراوری نماینده پوشاک گفت و گو داشتیم تا خط فراوری خود را به سمت محصولاتی همچون گان، ماسک و سایر لوازم مورد احتیاج در دوران بحران کرونا تغییر جهت دهند و با توجه به رکودی که در پوشاک، صنایع دستی و غیره روبه رو هستند خوشبختانه این پیشنهاد مورد استقبال نهاده شد.

ابتکار اعلام نمود: قرار شد مدیران کل امور بانوان در استان ها، مرکزیت این کار را در هر استان تحت نظر داشته باشند و ما هم اطلاعات و دستور العمل های لازم را در اختیارشان قرار خواهیم داد تا زنان کارآفرین فعال حضورشان در این عرصه همچنان برجسته باشد؛ درواقع معاونت بیشتر راهنما و هماهنگ نماینده این امر است.

وی با بیان این که زنان می توانند به عنوان نقش محوری که در خانواده دارند در انتقال آگاهی ها و ایجاد شرایط بهداشتی لازم سهم بسزایی ایفا نمایند، گفت: خوشبختانه رسانه ها از زوایای مختلف به برجسته سازی این نقش پرداخته اند.

ابتکار یادآور شد: در کوشش هستیم تا در جهت عمیق شدن بسترهای گفت و گوی ملی خانواده، محصولات رسانه ای تهیه کنیم تا خانواده ها در روزهای کنارهمی کرونایی از آن بهره برده و شاهد توسعه مهارت گفت و گو و کاهش شکاف نسلی باشیم.

سهم من در مدیریت بحران کرونا چیست؟! سوالی است که اگر هر شهروند ایرانی بتواند با مسئولیت پذیری اجتماعی به این پرسش پاسخ دهد و در صدد اجرای سهم و نقش خود برآید، بی گمان مدیریت بحران جاری به مراتب آسانتر، عوارض پیش بینی شده و نشده آن کمتر و بازه زمانی کنترل و برطرف عوارض آن کوتاه تر خواهد شد.

در این میان انتظار می رود نخبگان جامعه به ویژه اساتید و صاحبنظران و اصحاب رسانه با یاری به ترویج این سوال و تشویق مخاطبان و عموم شهروندان به مشارکت در پاسخ دهی به آن و برجسته سازی پاسخ های الهام بخش و سازنده به جریان سازی در این حوزه پرداخته و در تبدیل این تهدید به فرصتی تاریخی برای تجلی همبستگی ملی و انسجام بیشتر جامعه ایرانی گام بردارند.

به گزارش مجله هدیه، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته(یکشنبه) اظهار داشت: تا به امروز 13 هزار و 938 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، 724 نفر فوت نموده و 4 هزار و 790 نفر نیز بهبود یافته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 935

به "خبرنگاران ابتکار: کنارهمی کرونایی را به کاهش شکاف نسلی سوق دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ابتکار: کنارهمی کرونایی را به کاهش شکاف نسلی سوق دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید