تأکید ظریف بر ضرورت وجود یک نظام امنیتی در منطقه با حضور کشور های حوزه خلیج فارس

به گزارش مجله هدیه، وزیر امور خارجه در دیدار با رئیس جمهور عراق ضمن با اهمیت خواندن نقش و حضور تاثیرگذار عراق در موضوعات منطقه، بر ضرورت وجود یک نظام امنیتی در منطقه با حضور همه کشور های حوزه خلیج فارس تأکید کرد.

تأکید ظریف بر ضرورت وجود یک نظام امنیتی در منطقه با حضور کشور های حوزه خلیج فارس

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در مقصد دوم سفرش به منطقه در بغداد حضور دارد، امروز (دوشنبه) در ادامه ملاقات با مقامات عراقی با برهم صالح رئیس جمهور عراق ملاقات و به رایزنی در موضوعات مورد علاقه دو کشور پرداخت.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این ملاقات نقش و حضور تاثیرگذار عراق در موضوعات منطقه ای را با اهمیت خواند و دیدگاه کشورمان مبنی بر ضرورت وجود یک نظام امنیتی در منطقه با حضور تمام کشور های حوزه خلیج فارس را که پیش از این در چارچوب ابتکار صلح هرمز از سوی رئیس جمهور کشورمان ارائه شده است را تشریح کرد.

ظریف با اشاره به توافقات دو کشور در موضوعات مختلف بر ضرورت انجام پیش بینی هایی برای اجرایی شدن توافقات به دور از پیچیدگی های اداری تاکید کرد.

برهم صالح رئیس جمهور عراق نیز در این ملاقات روابط دو کشور را با اهمیت خواند و در خصوص اجرای سریع تر توافقات دو کشور دیدگاه خود را تشریح کرد.

محیط زیست، مسائل مرتبط با تروریسم و افراط گرایی در منطقه، مسائل مالی فیمابین، همکاری های دو کشور در سطح منطقه و همچنین با دیگر کشور ها از دیگر موضوعات مطرح شده در این ملاقات بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1663

به "تأکید ظریف بر ضرورت وجود یک نظام امنیتی در منطقه با حضور کشور های حوزه خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید ظریف بر ضرورت وجود یک نظام امنیتی در منطقه با حضور کشور های حوزه خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید