بوشهر پایتخت انرژی کشور است، نباید محرومیت داشته باشد

به گزارش مجله هدیه، معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه استان بوشهر پایتخت انرژی کشور است، تاکید نمود که مردم این استان نباید محرومیت و کاستی داشته باشند.

بوشهر پایتخت انرژی کشور است، نباید محرومیت داشته باشد

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر امروز (سه شنبه، 27 آبان ماه) در نشستی با حضور نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی، از این استان به عنوان پایتخت انرژی کشور یاد کرد و گفت: مردم استان بوشهر به عنوان پایتخت انرژی کشور نباید با بعضی محرومیت ها و کاستی ها روبه رو باشند و ضروری است راهکارهایی برای برطرف مسائل و ایجاد رضایتمندی در مردم این استان تدوین گردد.

وی همچنین با تأکید بر لزوم عمل به مسئولیت اجتماعی از سوی سرمایه گذاران طرح ها و پروژه های مالی، اضافه کرد: پذیرفته نیست مردمی که ساکن مناطق پیرامونی طرح ها و پروژه های عظیم مالی هستند از امکانات بی بهره باشند و ضروری است که سرمایه گذاران این طرح ها به مسئولیت اجتماعی خود در قبال ساکنان این مناطق عمل نمایند.

معاون اول رئیس جمهوری لازمه پیشرفت و ترقی استان بوشهر را توسعه بندر بوشهر و دیگر بنادر این استان دانست و اظهار کرد: باید با اجرای طرح های توسعه ای در بندر بوشهر، زمینه توقف و پهلو دریافت کشتی های با ظرفیت بیش از 50 هزار تن در این بندر فراهم گردد.

جهانگیری با تأکید بر لزوم توجه به روستاهای استان بوشهر، از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور که در این نشست حضور داشت خواست از محل اعتبارات ایجاد اشتغال پایدار روستایی، منابعی را به بهبود وضع روستاهای استان بوشهر و ایجاد فرصت های شغلی مناسب در این روستاها اختصاص دهد.

وی اظهار امیدواری کرد که با همدلی و هماهنگی خوبی که میان مسئولان اجرایی و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی وجود دارد، تمرکزی جدی بر طرح ها و پروژه های اصلی استان معطوف گردد تا ضمن برطرف مسائل و موانع پیش رو، شاهد رشد و توسعه هر چه بیشتر استان بوشهر در زمینه های مختلف باشیم.

استاندار بوشهر در این نشست که حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری هم حضور داشت، گزارشی از وضع استان و طرح های در حال انجام ارائه کرد و به تشریح اقدام های صورت گرفته و وضع شیوع کرونا در این استان پرداخت.

نمایندگان استان بوشهر در مجلس هم در این نشست به بیان دغدغه ها و دیدگاه های خود درباره استان بوشهر پرداختند و مهم ترین و اصلی ترین نیازها و چالش های استان را مطرح کردند.

اجرا و تکمیل پروژه راه آهن بوشهر، توسعه بنادر استان، تکمیل فاضلاب بعضی شهرهای استان بوشهر، پرداخت عوارض آلایندگی مطابق قانون و طبق نظر کارشناسی، سرمایه گذاری برای توسعه صنعت توریسم و تفویض اختیارات بیشتر به مدیریت استان از جمله دغدغه ها و درخواست های نمایندگان بوشهر در مجلس بود که در این نشست مورد بحث و گفتگو نهاده شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1374

به "بوشهر پایتخت انرژی کشور است، نباید محرومیت داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوشهر پایتخت انرژی کشور است، نباید محرومیت داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید