آیین نامه اجرایی مربوط به زیرساخت های مورد احتیاج منطقه ها گردشگری ابلاغ شد

به گزارش مجله هدیه، با امضای معاون اول رئیس جمهور آیین نامه اجرایی مربوط به زیرساخت های مورد احتیاج منطقه ها #گردشگری و حمایت از تأسیسات گردشگری ابلاغ شد.

آیین نامه اجرایی مربوط به زیرساخت های مورد احتیاج منطقه ها گردشگری ابلاغ شد

به گزارش دنیای سفر، محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیئت وزیران در جلسه مورخ 27 بهمن 1400، که در راستای توسعه هرچه بیشتر آثار فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی صنعت گردشگری کشور، آیین نامه اجرایی اجزای 2 و 3 بند الف ماده 100 قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور درخصوص زیرساخت های مورد احتیاج منطقه ها گردشگری و حمایت از تأسیسات گردشگری به تصویب رسید را جهت اجرا به وزارت خانه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، کشور، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی و بعلاوه سازمان های محیط زیست و برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

بر اساس یکی از بندهای آیین نامه مذکور، وزارتخانه های راه و شهرسازی و کشور مکلف شدند با پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ضمن نصب علائم و تابلوهای راهنمای گردشگری در حاشیه راه ها و نقاط درون شهری، نسبت به تخصیص فضای مناسب جهت ایجاد اماکن اطلاع رسانی در فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن و خاتمهه های حمل و نقل شهری اقدام کنند.

در بند الف ماده 100 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1396/01/16 مجلس شورای اسلامی آمده است:

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مکلف است تا خاتمه سال اول اجرای قانون برنامه، سند راهبردی توسعه گردشگری را درچهارچوب قوانین مربوطه با رویکرد استفاده حداکثری از بخش خصوصی جهت تصویب هیأت وزیران ارائه نماید. دولت موظف است تمهیدات زیر را به عمل آورد:

1. تهیه و الحاق پیوست تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای کلیه طرحهای توسعه ای بزرگ و مهم در حوزه های زیربنایی، تولیدی و خدمات دستگاههای موضوع ماده(3) قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مصوب 1382/10/3 جهت تطبیق با اهداف و وظایف سازمان مذکور در سطوح ملی، منطقه ای، استانی و شهری

2. اختصاص یارانه و تسهیلات اقتصادی در چهارچوب بودجه سنواتی و معافیت های اقتصادیاتی و عوارضی به تأسیسات ایرانگردی و جهانگردی در چهارچوب قوانین مربوطه

3. ایجاد زیرساخت های مورد احتیاج منطقه ها گردشگری از قبیل راه، خدمات رفاهی و اقامتی، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در سرمایه گذاری، واگذاری تسهیلات مقرون به صرفه قیمت و سایر اقدامات حمایتی در قالب بودجه سنواتی

تبصره آیین نامه اجرائی این بند به وسیله سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با همکاری وزارتخانه های کشور، جهادکشاورزی و راه و شهرسازی، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان تهیه و به تصویب هیأت وزیران می رسد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 2123

به "آیین نامه اجرایی مربوط به زیرساخت های مورد احتیاج منطقه ها گردشگری ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین نامه اجرایی مربوط به زیرساخت های مورد احتیاج منطقه ها گردشگری ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید