آماده باش دستگاه های اجرایی ساوه برای مقابله با سیل

به گزارش مجله هدیه، خبرنگاران/مرکزی فرماندار ساوه از آماده باش دستگاههای اجرایی برای مقابله با سیلاب و آب گرفتگی احتمالی اطلاع داد.

آماده باش دستگاه های اجرایی ساوه برای مقابله با سیل

علی میرزایی در گفت وگو با مجله هدیه، به جزئیات جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان ساوه اشاره نمود و اضافه نمود: به دلیل ورود سامانه بارشی قوی به کشور و بارش شدید باران در این شهرستان و نیز بارش برف در ارتفاعات تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی از این سامانه بارشی در جلسه ستاد مدیریت بحران اتخاذ و بر آمادگی همه دستگاههای اجرایی تاکید شد.

وی بیان نمود: با تجربیاتی که از سیلاب بهاره توسط دستگاههای اجرایی و ستاد مدیریت بحران شهرستان کسب شده است به گونه ای تدبیر شده و سازوکار لازم اندیشیده شد که با اقدامات پیشگیرانه امکان بروز خسارت به حداقل برسد.

معاون استاندار مرکزی توضیح داد: در این جلسه مقرر شد کمیته ای متشکل از نمایندگان شهرداری ساوه، امور منابع آب و راهداری شرایط حوضه های آبریز، دهانه پل ها و ... را به صورت روزانه کنترل نمایند. همچنین کمیته ای متشکل از مدیر سد الغدیر ساوه، مدیر امور منابع آب، بخشداری مرکزی، راهداری و راه و شهرسازی از شرایط پل تاریخی سرخده بازدید میدانی نموده و امکان جابجایی راستا رود را آنالیز نمایند.

وی اضافه نمود: همچنین مقرر شد پل های در معرض تخریب شناسایی و با هماهنگی پلیس راهور ممنوعیت تردد وسایل نقلیه سنگین بر روی آنها اعمال گردد و نیروهای هلال احمر نیز برای امدادرسانی احتمالی در حال آماده باش قرار داشته باشند.

فرماندار ساوه تاکید نمود: از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب نیز خواسته شد تا تیرهای برق در معرض تهدید چاه های آب خود را ایمن سازی نمایند و تیرهای برق جاده احمدآباد با هماهنگی بخشداری مرکزی ایمن سازی گردد.

وی اضافه نمود: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا نیز مقرر شد هلال احمر با هماهنگی علوم پزشکی و شهرداری ساوه برای ضدعفونی کردن بیمارستانها و مراکز بهداشتی و وسایل حمل ونقل عمومی با استفاده از آب ژاول اقدامات لازم را به عمل آورد.

وی گفت: همچنین مصوب شد سیل بند شهر صنعتی کاوه توسط شهرداری ساوه و امور منابع آب بازدید گردد و مسلوب المنفعه کردن چاه های آب غیرمجاز با همکاری فرماندهی انتظامی توسط امور منابع آب پیگیری گردد.

به گفته میرزایی همچنین در کمیته برنامه ریزی شهرستان اعتبارات سال آینده بر اساس عملکرد سال گذشته ادارات توزیع خواهد شد.

لازم به ذکر است، سیلاب بهاره سال جاری 400 میلیارد ریال به منازل مسکونی، سازه ها، راهها و حوزه های زراعی و کشاورزی شهرستان ساوه خسارت وارد کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 883

به "آماده باش دستگاه های اجرایی ساوه برای مقابله با سیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده باش دستگاه های اجرایی ساوه برای مقابله با سیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید