کم کردن وزن با پیاده روی

به گزارش مجله هدیه، پیاده روی یک راه آسان برای خلاص شدن از وزن اضافه است ولی انتظار نداشته باشید یک پیاده روی کوتاه اطراف بلوکتان باعث کاهش وزن سریع گردد.قدم زدن، کالری می سوزاند ولی برای سوزاندن اندازه کالری قابل توجه باید سرعت و طول پیاده روی را افزایش دهید.

کم کردن وزن با پیاده روی

لاغری با پیاده روی روزانه

بعضی از اوقات انجام تمرینات سخت ورزشی برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد اما در بعضی از موارد نیز تنها با پیاده روی می توان کاهش وزن محسوسی ایجاد کرد. همانطور که می دانید پیاده روی یک روش آسان و در دسترس برای کاهش وزن محسوب می شود.

زمانی که سبک زندگی شما به گونه ای است که بیشتر ساعت های روز پشت میز هستید باید این گزینه را در برنامه روزانه خود بگنجانید. پیاده روی علاوه بر اینکه به شما یاری می نماید سوخت کالری های خود را افزایش دهید بلکه برترین روش برای کاهش سطح استرس نیز هست. هر چقدر استرس کمتری داشته باشید راحت تر وزن کم می کنید.

روزانه 15000 قدم پیاده روی کنید
اصلا مهم نیست در حال حاضر چقدر پیاده روی می کنید، شما می توانید این میزان را افزایش دهید. برای اینکه بتوانید وزن خود را کاهش دهید 7 روز از هفته را 15000 قدم پیاده بروید. در خصوص افزایش آهسته تعداد قدم ها نگران نباشید. فقط آغاز به کار کنید. به مرور زمان قادر خواهید بود مسافت بیشتری را پیاده روی نمایید. افزایش تعداد قدم هایی که بر می دارید استرس و فشاری بر روی بدن ایجاد نمی نماید. پس با خیال راحت پیاده روی کنید.
روزانه سه بار پیاده روی بیست دقیقه ای داشته باشید
داشتن سه پیاده روی بیست دقیقه ای در طول روز به شما یاری می نماید به اهداف خود و کاهش وزن دست پیدا کنید.

مطالعه صورت گرفته در دانشگاه واشینگتون نشان می دهد افرادی که بعد از هر وعده غذایی به مدت 15 دقیقه پیاده روی می نمایند کنترل قند خون بهتری نسبت به سایر افراد دارند. این موضوع بدین معناست که پیاده روی در زمان نهار می تواند از مصرف بیش از حد غذا بکاهد و هوس شما به مواد شیرین را نیز کاهش دهد.

سه بار در هفته در تپه و جای بلند پیاده روی کنید
بالا رفتن از تپه، جاهای بلند یا پله ها به شما یاری می نماید عضلات بیشتری بسازید. این موضوع نیز باعث افزایش نرخ متابولیک شما می شود و کالری بیشتری سوزانده خواهد شد. به همین دلیل بهتر است در برنامه هفتگی خود، سه روز را به بالا رفتن از تپه یا جاهای بلند اختصاص دهید.
از فواصل پیاده روی قدرتی بهره ببرید
سرعت گرفتن در فواصل یک دقیقه ای می تواند ضربان قلب شما را افزایش دهد و کالری های بیشتری بسوزاند. بعد از اینکه توانستید این فواصل قدرتی را به برنامه منظم پیاده روی خود اضافه کنید، قادر خواهید بود سرعت و مدت زمان آن را نیز افزایش دهید.

زمانی که سریع تر پیاده روی می کنید بر روی تاب دادن و چرخاندن بازوی خود نیز تمرکز کنید. حرکات بیشتر بازو به شما یاری می نماید کالری بیشتری بسوزانید و قدرت شانه های خود را بیشتر کنید.

تمرینات با وزن بدن را نیز به پیاده روی های روزانه خود اضافه کنید
پیاده روی تنها برای کاهش وزن صورت نمی گیرد. زمانی که پیاده روی می کنید هر بلوک یکبار توقف کنید و تمرین اسکوات را 5 الی 20 بار تکرار کنید. تمامی تمریناتی که با استفاده از وزن بدن انجام می شود باعث افزایش ضربان قلب خواهد شد و به شما یاری می نماید عضلات بیشتری بسازید.
کالری های دریافتی خود را در 1600 نگه دارید
اگرچه نیازهای تغذیه ای شما به فاکتورهای متعددی بستگی دارد اما خانم هایی که از پیاده روی برای کاهش وزن خود استفاده می نمایند معمولا رژیم غذایی 1200 تا 1600 کالری را اتخاذ می نمایند که سرشار از پروتئین است.

اگر تمرکز اصلی شما از انجام تمرینات ورزشی روزانه داشتن پیاده روی با شدت کم است؛ تغذیه شما نیز باید با این مورد هماهنگ باشد. اگرچه سطح فعالیت های شما افزایش پیدا نموده است اما باید مصرف کالری کمتر شود تا به کاهش وزن دست پیدا کنید.

از جهتهای طولانی بهره ببرید
ممکن است شما نیز این مورد را قبلا شنیده باشید. پیاده روی در جهتهای طولانی به شما یاری می نماید سریع تر به کاهش وزن دست پیدا کنید. در طول زمان افزایش جهت تفاوت زیادی ایجاد خواهد نمود. پس این مورد را نیز مد نظر داشته باشید.

منبع: سایت مجله سلامت

منبع: راسخون
انتشار: 21 آبان 1400 بروزرسانی: 21 آبان 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1906

به "کم کردن وزن با پیاده روی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کم کردن وزن با پیاده روی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید