کرونا می تواند 60 میلیون شغل در اروپا را نابود کند

به گزارش مجله هدیه، یکی از معتبرترین موسسات مشاوره ای جهان در گزارشی اعلام نموده است که حدود 60 میلیون شغل در اروپا به دلیل شیوع بحران کرونا در معرض خطر قرار گرفته است.

کرونا می تواند 60 میلیون شغل در اروپا را نابود کند

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل مجله هدیه به نقل از روزنامه تاگس آنسایگر سوئیس، بر اساس ارزیابی یکی از معتبرترین موسسات مشاوره ای جهان موسوم به مک کینزی در اتحادیه اروپا حدود 59 میلیون شغل به دلیل شیوع بحران کرونا در معرض خطر قرار گرفته است.

این موسسه در گزارشی که روز دوشنبه منتشر شده است نوشته است: از دست دادن این مشاغل تنها یک فاجعه در سطح فردی نخواهد بود، بلکه از نظر مالی نیز دردناک خواهد بود.

این موسسه مشاوره معتبر برای سال 2020 نرخ بیکاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را 7.6 درصد ارزیابی نموده است.

کارشناسان این موسسه بر این باورند که بازگشت اوضاع به دوران قبل از بحران تازه در سه ماهه چهارم سال 2021 می تواند امکان پذیر باشد.

موسسه مک کینزی در گزارش خود اعلام نموده است که در بدترین حالت، بیکاری در اروپا حتی می تواند به 11.2 درصد برسد و عواقب شیوع ویروس کرونا هم تازه در سال 2024 بهبود یابد.

بر اساس ارزیابی این موسسه مشاوره ای مهم، حدود نیمی از مشاغل در معرض خطر در بخش خدمات و فروش مشتری، بخش های پذیرایی و ساخت و ساز قرار گرفته است.

بر این اساس در بخش های عمده فروشی و خرده فروشی در اروپا در دوران شیوع کرونا حدود 14.6 میلیون شغل در معرض تهدید قرار گرفته است، در بخش هتل داری حدود 8.4 میلیون شغل و در بخش هنر و سرگرمی هم حدود 1.7 میلیون شغل در این اتحادیه در معرض خطر نابودی قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1018

به "کرونا می تواند 60 میلیون شغل در اروپا را نابود کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا می تواند 60 میلیون شغل در اروپا را نابود کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید