وعده محسن رضایی درباره شرایط مالی سال 1401

به گزارش مجله هدیه، به گزارش خبرنگاران، محسن رضایی، معاون مالی رئیس جمهوری پنجشنبه شب در جمع بندی سخنان خود از سفر یک روزه به استان هرمزگان اضافه کرد: امیدواریم همه یاری نمایند که مساله معیشت مردم و محرومیت هایی که در هرمزگان و استان های دیگر هست، هرچه زودتر رفع شد و سال آینده شاهد اتفاق های خوبی برای کشور باشیم.

وعده محسن رضایی درباره شرایط مالی سال 1401

وی با اشاره به بازدید از اسکله و انبارهای بندر شهید رجایی بیان نمود: هدف ما در دولت سیزدهم این است که حمل کالا را یکسره نموده تا کالاها به صورت مستقیم از کشتی تخلیه و بر روی وسیله حمل نماینده قرار گیرد و به مقصد استان ها ارسال گردد.

معاون مالی رئیس جمهوری اظهار کرد: باید اطلاعات کشتی ها بلافاصله قبل از رسیدن به بندرگاه ثبت و وارد سامانه گردد و به محض اینکه وارد بندرگاه شد با کمترین توقف بارها تخلیه و به وسیله ریل و ماشین اقلام به دست مردم برسد.

رضایی بعلاوه بااشاره به سفر اخیر خود به استان خوزستان و بازدید از بندرامام گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری زیر 2 هزار کامیون از این بندر تخلیه و بارگیری می شد اما اکنون روزانه به سه هزار کامیون رسیده است که امیدواریم این مهم در بندر شهید رجایی و مساله کانتینرهای انباشت شده در این بندر نیز بزودی اتفاق بیافتد.

وی بعلاوه در بازدید از مجمتع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران(ایزوایکو) گفت: کشتی سازی بسیار خوب و دارای کارشناسان با تجربه ای بود که کشتی های میانه تا 35 هزار تن را فراوری می نمایند.

معاون مالی رئیس جمهوری ادامه داد: تقاضای مسئولان کشتی سازی این بود که این رقم به بالای 70 هزار تن تا 100 هزار تن برسد که برنامه داریم با مشارکت بعضی از کشورهای خارجی بتوانیم کشتی سازی خوبی را در منطقه بوجود بیاوریم.

رضایی بعلاوه در بازدید از پالایشگاه ستاره خلیج فارس و طرح توسعه پتروپالایش گفت: کار بسیار بزرگی در کنار ستاره خلیج فارس صورت می گیرد که جای قدردانی دارد.

وی در بازدید از منطقه ها زلزله زده فین هرمزگان نیز اظهار کرد: بنا بر توصیه ریاست جمهوری و پیگیری مصوبه های معاون اول بازدیدی از منطقه ها زلزله زده فین داشتیم که کارهای خوبی در این منطقه صورت گرفته و ما آمده ایم که بگوییم دولت در کنار مردم زلزله زده هست و فراموششان نمی کنیم.

وی در انتها در نشست مهم شورای اداری استان هرمزگان که با حضور همه فرمانداران به صورت آنلاین برگزار گردید، شرکت نموده که پیشنهادهای خوبی ارائه شد و این یعنی معلوم است که مدیران استان به صورت کامل بر مسائل و مسائل مسلط بوده و پیشنهادها و نقطه نظرهای استان را از زبان ان ها شنیدم که بعضی باید در داخل استان دنبال گردد و بعضی نیز در تهران در نشست هیات دولت و در قانون بودجه 1401 باید اینها را پیگیری کنیم.

معاون مالی رئیس جمهوری در انتها با اشاره به نشست با کارآفرینان بخش خصوصی استان هرمگان نیز گفت: در این نشست 2 ساعته مسائل و موانع استان را آنالیز و پیگیری کردیم.

رضایی که صبح امروز به وسیله فرودگاه بین المللی بندرعباس وارد هرمزگان شده، پس از بازدید از بندر شهید رجایی، پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و ایزوایکو و شرکت در نشست گفت و گوی دولت و بخش خصوصی ، با بالگرد راهی منطقه ها زلزله زده هرمزگان شد.

معاون مالی رئیس جمهوری پس از حضور در منطقه ها زلزله زده، با مردم منطقه به گفت و گو پرداخت و از نزدیک در جریان مسائل و اقدامات در دست انجام مسئولان برای بازسازی منطقه ها زلزله زده نهاده شد و دستورهای لازم برای سرعت بخشی در رسیدگی به امور زلزله زدگان را صادر کرد.استاندار هرمزگان و جمعی دیگر از مدیران و مسوولان نیز معاون مالی رییس جمهور را در این سفر همراهی کردند.

منبع: ایرنا

آخرین اخبار حوزه اقتصاد کلان را در صفحه اقتصادکلان خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1968

به "وعده محسن رضایی درباره شرایط مالی سال 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده محسن رضایی درباره شرایط مالی سال 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید