هشدار روسیه به اعضای شورای امنیت درباره مداخله در امور داخلی سودان

به گزارش مجله هدیه، معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل به اعضای شورای امنیت در رابطه با مداخله در امور داخلی سودان هشدار داد.

هشدار روسیه به اعضای شورای امنیت درباره مداخله در امور داخلی سودان

به گزارش مجله هدیه، به نقل از خبرگزاری تاس، شورای امنیت سازمان ملل روز چهارشنبه نشستی برگزار نموده و در جریان آن به گفت وگو درباره وضعیت کنونی در امتداد مرز بین سودان و سودان جنوبی پرداخت.

دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت: صریحاً باید بگویم که پس از سخنرانی بعضی از همکاران مان، شدیدا معتقدیم که آنها نشست روز چهارشنبه را با فرصتی برای صحبت درباره وضعیت داخلی سودان اشتباه گرفته اند.

وی اضافه کرد: به نظر ما این اقدام درست نیست.

پولیانسکی تاکید نمود که شورای امنیت اجازه ندارد درباره روندهای سیاسی آشکار در این کشور صحبت کند.

این دیپلمات روس در ادامه گفت: بسیار مهم و حیاتی است که از هرگونه بیانیه و اقدام که ممکن است به عنوان مداخله در امور داخلی تلقی گردد، اجتناب کنیم و از همه همکاران مان در شورای امنیت بخواهیم تا این موضوع را در نظر بگیرند.

در تاریخ 11 آوریل امسال میلادی ارتش سودان عمرالبشیر رئیس جمهوری دیرینه این کشور را که از سال 1989 زمام امور را به دست گرفته بود، سرنگون کرد. این کودتا به دنبال اعتراضات گسترده در بحبوحه وضعیت مالی وخیم صورت گرفت. ارتش سودان مجلس را منحل نموده، قانون اساسی را به حالت تعلیق درآورده و یک شورای نظامی گذار برای حکومت بر این کشور تشکیل داه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 174

به "هشدار روسیه به اعضای شورای امنیت درباره مداخله در امور داخلی سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار روسیه به اعضای شورای امنیت درباره مداخله در امور داخلی سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید