ضرر صد ها میلیارد دلاری اقتصاد آمریکا از جدا شدن از چین خبرنگاران

به گزارش مجله هدیه، اتاق بازرگانی آمریکا اعلام کرد اگر سرمایه گذاری در چین نصف شود یا دو کشور تعرفه های بیشتری علیه یکدیگر اعمال کنند، شرکت های آمریکایی و به طور کلی اقتصاد این کشور می تواند صد ها میلیارد دلار متضرر شوند.

ضرر صد ها میلیارد دلاری اقتصاد آمریکا از جدا شدن از چین خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اتاق بازرگانی آمریکا در جدیدترین مطالعات خود گفت: اگر سرمایه گذاری در چین نصف شود یا دو کشور تعرفه های بیشتری علیه یکدیگر اعمال کنند، شرکت های آمریکایی و به طور کلی اقتصاد این کشور می تواند صد ها میلیارد دلار متضرر شوند.

به گزارش رویترز، این گروه تجاری گفت، اگر سرمایه گذاران آمریکایی سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) را در چین به نصف کاهش دهند، سود سالانه سرمایه آن ها می تواند تا 25 میلیارد دلار کاهش یابد.

بر اساس گزارشی که هزینه های احتمالی جداسازی این دو اقتصاد بزرگ از یکدیگر را بررسی می کند، کاهش سرمایه گذاری آمریکا در چین به نفع رقبای آمریکاست و در عین حال، تولید ناخالص داخلی آمریکا ضرر بی سابقه 500 میلیارد دلاری را شاهد خواهد بود.

اتاق بازرگانی آمریکا گفت: جدا کردن این دو اقتصاد بزرگ از یکدیگر بسیار پرهزینه خواهد بود. با این حال، این مطالعات نشان می دهد که جداسازی کامل و همه جانبه دیگر غیرقابل تصور است.

توافق تجاری آمریکا و چین، تمامی تعرفه هایی که در جریان جنگ تجاری دو کشور وضع شد را حذف نکرد. بر اساس اعلام اتاق بازرگانی آمریکا، اگر روابط دو کشور بدتر شود و تعرفه های 25 درصدی بر تمام تجارت های دو طرفه اعمال شود، می تواند به خسارت سالانه 190 میلیارد دلاری برای اقتصاد امریکا تا سال 2025 منجر شود.

این مطالعات نشان می دهد که یک جداسازی کامل بر جریان سفر های مردم تاثیر خواهد گذاشت و بر درآمد های حاصل از گردشگری و آموزش نیز خسارت می زند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1605

به "ضرر صد ها میلیارد دلاری اقتصاد آمریکا از جدا شدن از چین خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرر صد ها میلیارد دلاری اقتصاد آمریکا از جدا شدن از چین خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید