سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات رونمایی شد

به گزارش مجله هدیه، به گزارش خبرنگاران، همزمان با روز جهانی ارتباطات از 4 پروژه ملی رونمایی شد.

سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات رونمایی شد

یکی از این پروژه ها، پروژه سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات (دژفا) است که این پروژه با هدف تضمین امنیت سایبری خدمات در بستر شبکه ملی اطلاعات به بهره برداری رسیده است.

این پروژه با سرمایه گذاری 200 میلیارد ریال و به عنوان تله افزاری برای شناسایی برنامه های ویروسی و جلوگیری از حمله به زیرساختهای شبکه ملی اطلاعات به بهره برداری رسید.

در همین حال پروژه سروا به عنوان درگاهی برای دسترسی به داده های ملی به بهره برداری رسید. این پروژه درگاهی برای کسب و کارهای فضای مجازی محسوب می گردد که بتواند از داده های دولتی استفاده کند.

به بیان دیگر سروا سکویی برای شبکه دولتی و شبکه اینترنت و استفاده از داده های دولتی در فضای عمومی خواهد بود که می تواند در اختیار استارت آپ ها قرار گیرد.

این پروژه به عنوان بازگشایی قفل های دولتی در داده های ملی به بهره برداری رسید.

رونمایی از تجهیزات بومی در شبکه مخابراتی کشور در 4 استان تهران، آذربایجان غربی، فارس و هرمزگان از دیگر پروژه های رونمایی شده در این روز است که در 1038 نقطه کشور این تجهیزات نصب و راه اندازی شده است.

در همین حال افتتاح پروژه پهن باند به شبکه ملی اطلاعات در 7200 روستا با اعتبار 400 میلیارد تومان از دیگر پروژه های افتتاح شده در روز جهانی مخابرات است که تمامی این پروژه ها با کلیک وزیر ارتباطات شروع به کار کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 197

به "سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید