سفیر ایران: ایران و ونزوئلا بر حق تجارت آزاد تاکید کردند

به گزارش مجله هدیه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا می گوید ایران و ونزوئلا بر حق خود برای تجارت آزادانه تاکید کردند و ایالات متحده دیگر نمی تواند به کشورها بگوید که چه کار می توانند انجام دهند.

سفیر ایران: ایران و ونزوئلا بر حق تجارت آزاد تاکید کردند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حجت الله سلطانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا در گفت وگو با شبکه خبری المیادین توضیح داد که رسیدن نفتکش های ایرانی به سواحل ونزوئلا پاسخی قاطع به سیاست های یکجانبه گرایانه واشنگتن بوده است.

وی در این گفت وگو اضافه نمود که با این اقدام، ایران و ونزوئلا بر حق خود برای تجارت آزادانه تاکید نمودند و ایالات متحده دیگر نمی تواند به کشورها بگوید که چه کار می توانند انجام دهند.

این دیپلمات ایرانی اضافه نمود که کشورهای انقلابی و مردمشان اعتماد بیشتری به توانمندی های خود دارند و اکنون بسیاری از کشورها به دنبال حقوق خود بوده و به دنبال کسب اجازه از آمریکا نخواهند بود.

سفیر ایران در ونزوئلا با اشاره به اینکه برای اولین بار است که کشتی های ایرانی در آمریکای جنوبی به سر می برند ادامه داد: این تنها دستاوردی برای ایران و ونزوئلا نیست بلکه دستاوردی برای تمام دنیاست.

او به شرایط نامناسب آمریکا در روبروه با کرونا اشاره نمود و گفت: ایران و ونزوئلا به عنوان دو ملت برادر و مستقل به پیروزی رسیده اند و از این پس همبستگی بیشتری خواهند داشت.

سلطانی تاکید نمود که ایران همیشه در کنار کشور دوست ونزوئلا خواهد بود و ایران همبستگی ونزوئلا با ایران در سال 2008 را در شرایطی که با کمبود سوخت روبرو بود، فراموش نمی کند.

او اضافه نمود که ایران در تمام زمینه ها آماده یاری به ونزوئلاست.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1088

به "سفیر ایران: ایران و ونزوئلا بر حق تجارت آزاد تاکید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران: ایران و ونزوئلا بر حق تجارت آزاد تاکید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید