رفیق کشی به خاطر 14 میلیون تومان!

به گزارش مجله هدیه، مرد آرایشگر وقتی 14 میلیون تومان از دوستش قرض گرفت برای اینکه پول را پس ندهد او را به قتل رساند.

رفیق کشی به خاطر 14 میلیون تومان!

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از ایران، ساعت 3 بامداد یکشنبه رهگذری در حال عبور از بزرگراه فتح بود که متوجه خودروی پراید سبز رنگی کنار بزرگراه شد. مرد جوان از روی کنجکاوی به سراغ پراید رفت و صورتش را به شیشه نزدیک کرد تا داخل خودرو را ببیند. او با دیدن یک تکه فرش که روی صندلی عقب افتاده بود به موضوع مشکوک شد، اما وقتی با دقت بیشتری نگاه کرد ناگهان پا های یک مرد را که از زیر فرش بیرون زده بود دید و وحشت زده با پلیس تماس گرفت.

انتقال جسد

دقایقی بعد تیم بررسی صحنه جرم راهی محل حادثه شدند؛ در بررسی های اجرا شده مشخص شد جسد مرد جوانی که داخل فرش پیچیده شده کفش ندارد همین موضوع نشان می داد که قتل در محل دیگری رخ داده و قاتل یا قاتلان پس از جنایت، جنازه را به آنجا منتقل کرده اند.

در نخستین گام، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت به استعلام شماره پلاک خودروی پراید پرداخته و هویت مالک شناسایی شد. مرد جوان وقتی به محل رفت با مشاهده جسد گفت: این جنازه برادرم، حسام است، او دیشب به سراغم آمد و گفت می خواهد جایی برود و نیاز به خودرو دارد. من هم ماشینم را در اختیار او قرار دادم.

فرضیه های جنایت

بدین ترتیب هویت مقتول 40 ساله شناسایی و در بررسی های بعدی مشخص شد وی حسابدار یک شرکت بوده است. برادرش در ادامه به مأموران گفت: از یک سال قبل برادرم به دختر یک تاجر معروف دل سپرده بود؛ در این یک سال پدر دختر مخالف ازدواج آن ها بود، اما پس از مدت ها، قرار شد برادرم به همراه خانواده به خواستگاری این دختر برود.

به دستور بازپرس حبیب الله صادقی جسد برای مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد. با این احتمال که قتل پسر جوان مربوط به خواستگاری اش باشد، تحقیقات روی این موضوع متمرکز شد، اما هیچ مدرکی در این رابطه به دست نیامد و این شاخه از تحقیقات با بن بست روبرو شد.

هویت قاتل

همزمان کارآگاهان اداره دهم دادسرای امور جنایی پایتخت به بازبینی دوربین های مداربسته اطراف محل کشف جسد پرداختند. دوربین ها نشان می داد مردی پس از رها کردن خودروی پراید سبز رنگ؛ سوار بر یک خودروی سواری دیگر شده و آنجا را ترک کرده است.

در حالی که تصویر متهم به دست آمده بود، تیم تحقیق به سراغ دوستان و آشنایان مقتول رفتند. بررسی ها نشان می داد، حسام مدتی است با مردی به نام خسرو آشنا شده و آخرین بار برای دیدن خسرو راهی قلعه حسن خان شده است. از آنجا که تصاویر دوربین چهره خسرو را ثبت کرده بود کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت راهی محل زندگی خسرو شده و او را دستگیر کردند. مرد 50 ساله در تحقیقات اولیه به قتل حسام در خانه اش اعتراف کرد. باتوجه به اینکه محل جنایت در قلعه حسن خان و خارج از تهران بود، با قرار عدم صلاحیت پرونده برای رسیدگی به دادسرای قلعه حسن خان ارجاع خواهد شد.

گفتگو با متهم

با مقتول چطور آشنا شدی؟

4 ماه قبل به همراه دوستانم به قهوه خانه رفته بودم. حسام با یکی از دوستانم آنجا بود و بعد از آن هم دوستی ما آغاز شد.

چرا او را کشتی؟

من از شهرستان محل زندگی ام به قلعه حسن خان آمده بودم به این تصور که کار و کاسبی در پایتخت و شهر های اطرافش بهتر است. در آنجا آرایشگاهی راه انداختم و کار می کردم، اما به خاطر کرونا کارم کساد شد. اوضاعم آنقدر بد شد که نتوانستم حتی ماهی یک میلیون تومان اجاره خانه ام را پرداخت کنم و این تأخیر اجاره به 9 ماه کشید. اوضاع مالی ام به قدری بد شد که 4 میلیون تومان هم نزول گرفتم و باید با سود 6 درصد آن را پرداخت می کردم. وقتی با حسام دوست شدم و فهمید که اوضاع مالی ام خیلی بد است گفت ناراحت نباش من کمکت می کنم. 15 روز قبل از جنایت به خانه ام آمد و گفت 14 میلیون تومان بهت قرض می دهم. گفت هر زمانی که پول را داشتی به من برگردان.

در جواب این خوبی او را به قتل رساندی؟

می دانستم اگر این پول را بگیرم نمی توانم پس بدهم برای همین تصمیم به قتل گرفتم. شب حادثه زمانی که حسام 14 میلیون تومان پول را داد وسوسه شدم و با میله آهنی چندین ضربه به او زدم. بعد هم جسد را داخل فرش گذاشته و سوار بر خودروی برادر مقتول شده و خودرو را در بزرگراه فتح رها کردم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1551

به "رفیق کشی به خاطر 14 میلیون تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفیق کشی به خاطر 14 میلیون تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید