رضازاده: بودجه ندارید، لیگ را تعطیل کنید!، داوران حتی در تشخیص اوت و کرنر ضعیف بودند

به گزارش مجله هدیه، سرمربی تیم فوتسال بانوان رهیاب تهران گفت: اگر فدراسیون پول ندارد، پس بهتر است که لیگ فوتسال بانوان تعطیل شود.

رضازاده: بودجه ندارید، لیگ را تعطیل کنید!، داوران حتی در تشخیص اوت و کرنر ضعیف بودند

معصومه رضازاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، پس از تساوی شاگردانش در مسابقه مهم هفته ششم لیگ برتر فوتسال بانوان گفت: وقتی می دانیم بازی خیلی سختی قرار است برگزار شود، باید داوران خوبی را هم انتخاب کنیم. برای مثال وقتی استقلال و پرسپولیس بازی دارند، از یک هفته قبل می گویند کدام داور را انتخاب کنیم که خوب قضاوت و مدیریت کند. با تمام احترامی که برای داوران این بازی قائل هستم و سال ها همدیگر را می شناسیم، مگر می شود شما فکر نکنید بازی در چه سطحی برگزار می شود؟

وی اضافه نمود: بازی حساس و برای هر دو تیم حکم مرگ و زندگی دارد و قاعدتا امتیاز بازی برای آنها مهم است، اما شما کسانی را انتخاب می کنید که حتی در تشخیص اوت و کرنر هم ضعیف بودند. از طرفی وقتی داوران نمی توانند مدیریت کنند، مجبور می شوند کارت بدهند. همین کارتی که امروز می دهند و می گویند اشتباه شد، برای بازی فردای تیم ما حساس است. وقتی بازیکنم مصدوم شود، چه کسی جوابگو است؟

سرمربی تیم فوتسال بانوان رهیاب تهران با اشاره به پاسخ کمیته داوران به اتفاقات رخ داده در مسابقه گفت: اصلا داور من را اخراج کند، من را از سالن اخراج و محروم کند. آیا می توانند جوابگوی باخت تیم من شوند؟ به کمیته داوران زنگ می زنیم، می گویند کرونا است و باید داوران نزدیک را برای مسابقات بفرستیم. فدراسیون پول ندارد. فدراسیون چطور پول ندارد، اما مدیرعامل تیم ما باید پول بلیت هواپیما و موارد دیگر را پرداخت کند؟ امسال 25 میلیون تومان برای ورودی مسابقات از ما گرفتند، درحالیکه سال قبل 12 یا شش میلیون تومان از ما گرفته بودند. پس ما باید بگوییم هر داوری که نزدیک خانه ما است را برای بازی مان بگذارند حتی اگر ضعیف باشد، چون کمیته داوران می گوید که بودجه ندارد. این دلیل موجهی نیست. اگر اینطور است، چرا لیگ برگزار می کنید؟ لیگ را تعطیل کنید.

وی گفت: چرا ما باید اینقدر حرص بخوریم؟ یکی باید این زمین را مدیریت کند. اگر اینگونه است، اصلا داور برای بازی انتخاب نکنند. با این طرز فکر که داوری که نزدیک است را انتخاب می کنند بهتر است اصلا داور انتخاب نکنند، ما تیم ها با هم کنار می آییم، اما این درست نیست.

رضازاده با بیان این مطلب که آیا کمیته داوران می تواند کارت های تیم ما را برگرداند؟ گفت: سه کارت بی مورد گرفتیم. تیم ما یک بر صفر جلو بود، یکی از بازیکنان نزدیک محوطه جریمه تک به تک شد و زمین خورد، یکی از بازیکنان از پشت او را زد، اما کارت که هیچ خطا هم گرفته نشد! چه کسی باید جوابگو باشد؟ به خانم فهیمی، مسئول کمیته داوران در بخش بانوان تماس می گرفتم فقط گفت فیلم بازی را بفرستید. اگر من فیلم را بفرستم، اولا زیر بار نمی فرایند و حتی اگر زیر بار هم بفرایند، آیا کارت های اشتباهی تیم من را برمی گردانند؟ ما که منتظریم ببینیم کمیته داوران چه کاری انجام می دهد.

وی همچنین از انتخاب داوران باتجربه برای بازی های یک طرفه گلایه کرد و اضافه نمود: خانم ناظمی را برای بازی پویندگان فجر شیراز و سایپا انتخاب می کنند. باز هم با همه احترامی که برای تیم پویندگان فجر شیراز قائل هستم، این تیم نیامده 10 بر صفر عقب است، بعد می گویند چون خانم ناظمی نمی خواست داوری کند برای آن بازی انتخابش کردند! اصلا این حرف از رئیس کمیته داوران پسندیده نیست. من نمی دانم چه کسی چیدمان داوران را برعهده دارد؟ خانم ناظمی داور فوتسال هست یا نه؟ مگر می شود یکی از مهمترین مسابقات را سوت نزند؟ خانم فهیمی و فتحی و مهدیه رشید رنجبری از داوران باتجربه هستند و خوب سوت می زنند، مگر می شود شما از این داوران در چنین بازی استفاده نکنید و بگویید پول ندارم؟ پس مسابقات لیگ برتر را برگزار نکنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1573

به "رضازاده: بودجه ندارید، لیگ را تعطیل کنید!، داوران حتی در تشخیص اوت و کرنر ضعیف بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضازاده: بودجه ندارید، لیگ را تعطیل کنید!، داوران حتی در تشخیص اوت و کرنر ضعیف بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید