ماجرای استقلال - استرا؛ در نبود کاریزمای مدیریتی

به گزارش مجله هدیه، خیلی ها منتظر بودند که در آن ساعات روز، استراماچونی راه سفارت ایران در رم را در پیش بگیرد اما او روبروی دوربین موبایلش نهاده شد و همان استراتژی یکی به نعل، یکی به میخ ادامه داد. او با زیرکی، درحالی که با هوشمندی، کلمات را به زبان می آورد از پرده جدیدی در داستان استقلال-استرا رونمایی کرد.

ماجرای استقلال - استرا؛ در نبود کاریزمای مدیریتی

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

عصر دیروز استقلالی هایی که پیگیر ساعت تعطیل شدن بانک ها در ایتالیا بودند و منتظر بودند طلسم پرداخت پول به استراماچونی بالاخره شکسته گردد، با یک پرده در این ماجرای طولانی روبرو شدند.

به گزارش ورزش سه، درست در همان ساعاتی که تعیین شد هیچ کسی از طرف استراماچونی برای دریافت چک باشگاه استقلال مراجعه ننموده و درست در همان لحظاتی که تصور می شد توافقی میان استقلال و این مربی ایتالیایی حاصل نخواهد شد، یک مصاحبه جدید از استراماچونی بار دیگر معادلات این قضیه طولانی را پیچیده تر کرد.

آندره آ استراماچونی در همان لوکیشنی که چند دقیقه قبل از بازی با شاهین بوشهر، یک پیام تصویری در صفحه شخصی همسرش منتشر نموده بود، این بار در یک گفت و گوی تلویزیونی شرکت کرد.

خیلی ها منتظر بودند که در آن ساعات روز، استراماچونی راه سفارت ایران در رم را در پیش بگیرد اما او روبروی دوربین موبایلش نهاده شد و همان استراتژی یکی به نعل، یکی به میخ ادامه داد. او با زیرکی، درحالی که با هوشمندی، کلمات را به زبان می آورد از پرده جدیدی در داستان استقلال-استرا رونمایی کرد.

استراماچونی که صراحتاً گفت قصد داشته دوشنبه به تهران پرواز کند، از مسائلی پرده برداشت که باشگاه استقلال درباره آن تا این لحظه سکوت نموده بود. او همزمان از مذاکره برای عقد قرارداد جدید صحبت کرد و در عین حال تاکید نمود که هنوز منتظر است تا به استقلال برگردد. در واقع استراماچونی با این مصاحبه، بار دیگر یک فصل جدید به سریال یازده روزه قهر و آشتی اش افزود و موضعی گرفت که انگار قرار است این بازی خسته کننده همچنان ادامه داشته باشد.

در شرایط فعلی، اولین استنباطی که می گردد از حرف های استراماچونی کرد این است که او حتی یک قدم هم از مواضع پیشین خودش کوتاه نمی آید. اما نکته قابل اهمیت موضع عموماً منفعلانه باشگاه استقلال است که انگار منتظر هستند انتها خوش یا ناخوش این قصه را استراماچونی رقم بزند نه باشگاه. صبح دیروز اسماعیل خلیل زاده تاکید نموده بود روز سه شنبه آخرین مهلت استراماچونی برای بازگشت به ایران است. اما با حرف های جدید استراماچونی و پالس های مثبتی که صادر کرد، بعید است باشگاه به این زودی اقدام جدیدی انجام دهد و همچنان به استراتژی انتظار/انفعال ادامه خواهد داد. این تقریباً چکیده همان چیزی است که دیشب از جلسه هیات مدیره باشگاه با وزیر ورزش به بیرون درز کرد که گفته شد مذاکره با استراماچونی همچنان ادامه داشته باشد.

از منظری دیگر، در اتفاقی بسیار کم سابقه، استقلال در حالی فردا به مصاف ماشین سازی می رود که برای سومین بازی متوالی نه سرمربی که حتی مربی موقت رسمی هم ندارد. یکی از دلایل مهم این موضع گیری توأم با انفعال باشگاه، ناشی از فضای بی اعتمادی شدیدی است که بین طرفداران و مدیران باشگاه حکمفرما است وگرنه در یک باشگاه که طرفداران به اکت های مدیران روی خوش نشان می دهند، احتمالاً پرونده استراماچونی زودتر از این ها بسته می شد. در تجمعی که بعضی از طرفداران استقلال دیروز برگزار کردند پیام آن ها این بود که استقلال را بدون استراماچونی نمی خواهند اما شاید در درون باشگاه و تیم، نظرات متفاوتی با این رای هواداری در جریان باشد و البته نه استقلال و نه وزارت ورزش هیچ کدام حق اشتباه ندارند. به خصوص که این بار یک شطرنج باز قهار مقابل شان نشسته است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 687

به "ماجرای استقلال - استرا؛ در نبود کاریزمای مدیریتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای استقلال - استرا؛ در نبود کاریزمای مدیریتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید