راز روستای آلمانی که از کرونا در امان ماند!

به گزارش مجله هدیه، ساکنان محلی معتقدند که در مقابل کووید 19 که همه جهان را فرا گرفته است، آسیب ناپذیر بوده اند، زیرا خودشان با هم مسائل را حل نموده و روی دریافت یاری دولت حساب نمی نمایند.

راز روستای آلمانی که از کرونا در امان ماند!

دهکده کوچک لیگ در آلمان با 400 نفر ساکن در ایالت راینلاند- فالت در غرب آلمان به این دلیل مشهور شد که به مدت 14 ماه متوالی در آن ویروس کرونا وجود ندارد. این درحالی است که تا به حال بیش از 3.6 میلیون نفر در سراسر آلمان به بیماری همه گیر کووید 19 مبتلا شده اند. ارتباط این روستا با دنیای خارج قطع نشده و 90 درصد مردم محلی روزانه برای کار به سایر مناطق آلمان رفت و آمد می نمایند.

رسانه های آلمانی آنچه را که اتفاق می افتد معجزه لیگ می نامند. خود ساکنان و شهردار روستای لیگ خود را استثنایی احساس نمی نمایند و وضع خود را به صورت واقع بینانه ای ارزیابی می نمایند.

شهردار هاینز زیلس به DW گفت:ما حتی یک نفر را نداریم که وجود ویروس را انکار کند. همه از دستورات بهداشتی پیروی کرده، احتیاط و نظم را حفظ کرده و از ابعاد فاجعه مطلع هستند. داوطلبان بسیاری وجود دارند که سریع اقدام می نمایند. همه خود را عضوی از یک تیم می دانند. ساکنان جوان خرید مواد غذایی را برای افراد مسن سازماندهی کردند و والدین دستگاه تصفیه هوا را برای مدرسه خریداری کردند. اگرچه ممکن است سیاستمداران به بعضی قول ها عمل ننمایند، اما ما امور را به دست خود می گیریم، .

شهردار بعید نمی داند که اوضاع در رابطه ویروس کرونا در این روستا در هر زمانی تغییر کند.

آلمان یکی از کشور های دنیا است که در آنجا کارزار واکسیناسیون علیه کرونا به خوبی به پیش رفته و مقررات قرنطینه عمل می نماید. در اوایل ماه مه وزیر بهداشت جمهوری فدرال آلمان از پیروزی این کشور بر موج سوم ویروس کرونا اطلاع داد. دولت آلمان استفاده از واکسن آسترازنکا را فقط برای شهروندان بالای 60 سال متوقف کرده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1709

به "راز روستای آلمانی که از کرونا در امان ماند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز روستای آلمانی که از کرونا در امان ماند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید