تعداد اقامتگاه های بوم گردی خراسان جنوبی به 100 واحد رسید

به گزارش مجله هدیه، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: تا سرانجام سال 97 حدود 25 اقامتگاه بوم گردی در استان وجود داشت که اکنون به 100 واحد رسیده که 80 اقامتگاه فعال است.

تعداد اقامتگاه های بوم گردی خراسان جنوبی به 100 واحد رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی، حسن رمضانی روز سه شنبه در نشست بررسی و تحلیل شاخص نرخ بیکاری استان در سال 98 که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی و شماری از مدیران استان برگزار شد، اضافه کرد: در حوزه این اداره کل میزان اعتبارات ملی و استانی در سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است.

او بابیان اینکه رقم افزایش اعتبار در برابر اقدامات اجرا شده ناچیز است گفت: اقبال بخش خصوصی به ایجاد تأسیسات گردشگری و فعالیت های صنایع دستی موجب افزایش اشتغال و رونق این بخش شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی با اشاره به مقایسه آمار و عملکرد حوزه صنایع دستی استان در سال 97 و شش ماه دوم سال 98 گفت: سال 97 تعداد پروانه های صادرشده تولید انفرادی صنایع دستی 158 مورد بود که سال گذشته این تعداد، 155 پروانه بوده است.

او با اشاره به پرداخت تسهیلات پشتیبان مشاغل خانگی به 60 متقاضی در سال 97 گفت: در این حوزه در شش ماه دوم سال گذشته به 25 پشتیبان تسهیلات پرداخت شده است.

رمضانی تعداد بازارچه های ثابت و موقت صنایع دستی استان در سال 97 را 45 مورد گفت که در نیمه دوم سال قبل به 85 بازارچه رسیده است.

او اضافه کرد: میزان فروش صنایع دستی استان از 35 میلیارد ریال در سال 97 به بیش از 20 میلیارد ریال در شش ماه دوم سال 98 رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی از پرداخت 12 میلیارد ریال تسهیلات طی شش ماه دوم سال 98 در حوزه صنایع دستی خبر داد و گفت: این رقم در تمامی سال 97 مبلغ 15 میلیارد ریال بوده است.

او تأکید کرد: یکی از بخش هایی هستیم که به دلیل شیوع کرونا بیشترین آسیب را داشته است و اگر این مصیبت پیش نمی آمد سال جاری رونق زیادی در نوروز داشتیم و می توانست زمینه ساز اشتغال برای سال جاری باشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 997

به "تعداد اقامتگاه های بوم گردی خراسان جنوبی به 100 واحد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد اقامتگاه های بوم گردی خراسان جنوبی به 100 واحد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید