برگزاری نشستی با حضور هیأت انصارالله و سفرای 4 کشور اروپایی در وزارت خارجه ایران

به گزارش مجله هدیه، سفیر انگلیس در تهران از برگزاری نشستی با حضور هیأت انصارالله یمن و سفرای 4 کشور اروپایی در محل وزارت امور خارجه ایران اطلاع داد.

برگزاری نشستی با حضور هیأت انصارالله و سفرای 4 کشور اروپایی در وزارت خارجه ایران

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، راب مک ایر سفیر انگلیس در تهران امروز (شنبه) 26 مرداد ماه در توئیتی از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی گفت وگو با هیأت انصارالله قدردانی کرد و نوشت: از وزارت امور خارجه ایران برای میزبانی نشست هیأت انصارالله و سفرای انگلیس، ایتالیا، فرانسه و آلمان تشکر می کنم.

وی گفت وگو درباره راه چاره سیاسی و بحران انسانی (در یمن) را حائز اهمیت برشمرده است.

هیأت جنبش انصارالله یمن به ریاست محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن و رئیس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی که تهران حضور دارد روز یکشنبه 20 مرداد ماه نیز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو کرد.

ظریف در این دیدار خواهان توقف هر چه سریع تر جنگ و برطرف محاصره یمن شد و با تاکید بر اینکه راه چاره حل بحران یمن سیاسی است، اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه از انجام تبادل نظرهای یمنی- یمنی و اجرای کامل توافقات استکهلم حمایت می نماید.

وزیر خارجه ایران با ابراز تاسف از وضعیت وخیم انسانی در یمن بر آمادگی کشورمان برای ارسال یاری های انسانی به این کشور تاکید نمود.(بیشتر بخوانید)

محمد عبدالسلام همچنین یکشنبه با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار و در مورد آخرین تحولات یمن تبادل نظر و رایزنی کرد.خاجی هم با اشاره به وضعیت فاجعه بار انسانی در یمن اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنان به کوشش های خود برای برطرف محاصره آن کشور و ارسال یاری های انسانی به یمن ادامه می دهد.

عبدالسلام و هیأت همراه به حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز رسیدند.

لازم به ذکر است ایران تاکنون پنج دور نشست با چهار کشور اروپایی (فرانسه، انگلیس، ایتالیا و آلمان) درباره یمن داشته است. آخرین دور این نشست دوشنبه 27 اسفند ماه 1397 در شهر بروکسل پایتخت بلژیک با حضور حسین جابری انصاری دستیار سابق وزیر خارجه ایران در امور ویژه سیاسی و با حضور نمایندگان چهار کشور اروپایی و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دبیرکل سرویس اقدام خارجی این اتحادیه بود.(اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 391

به "برگزاری نشستی با حضور هیأت انصارالله و سفرای 4 کشور اروپایی در وزارت خارجه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نشستی با حضور هیأت انصارالله و سفرای 4 کشور اروپایی در وزارت خارجه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید