مقاله: پاسپورت کانادا یکی از قدرتمندترین گذرنامه های دنیا است

به گزارش مجله هدیه، سوئد، پرتغال، اتریش، ایتالیا، سوئیس، ایرلند، ژاپن و استرالیا در رتبه دوم قرار دارند. پس از آنها کشورهای هلند، بلژیک، فرانسه و فنلاند در رتبه سوم قرار گرفته اند.

مقاله: پاسپورت کانادا یکی از قدرتمندترین گذرنامه های دنیا است

طبق شاخص گذرنامه، همه گیری بیماری COVID-19 سبب افت 65 درصدی امتیاز پذیرش دنیای شده است. با توجه به بیانیه بازار اقتصاد دنیای، نرخ ورود دنیاگرد به کشورها در سراسر دنیا نیز 56 درصد کاهش یافته است.

گذرنامه کشورهای ایالات متحده آمریکا، امارات عربی و کشورهای دیگری که دارندگان آنها می­توانند بدون ویزا وارد اروپا شوند، طی همه گیری بیماری بیشترین آسیب را دیدند؛ اعتبار این گذرنامه­ ها بیش از 50 درصد خسارت دید و امتیاز پویایی آنها بیشتر از 80 درصد افت کرد.

گذرنامه­ ها بر اساس امتیاز کلی بدون احتیاج به ویزا و تعداد ویزاهای لازم هنگام ورود رتبه بندی می­شوند.

در صدر فهرست کشورهای آلمان، لوکزامبورگ، اسپانیا، کره جنوبی و نیوزیلند قرار گرفته اند. با این حال، ممکن است برترین کشورهای فهرست تفاوت­هایی نیز داشته باشند. مثلاً با گذرنامه آلمان و لوکزامبورگ می­توان بدون ویزا به 99 کشور دنیا سفر کرد و ممکن است هنگام ورود به 35 کشور دیگر، ویزا لازم باشد. سفر بدون ویزا برای گذرنامه اسپانیا، محدودتر است (98 کشور) و هنگام ورود به 36 کشور دیگر نیز ویزا لازم خواهد بود.

منبع مقاله: پاسپورت کانادا یکی از قدرتمندترین گذرنامه های دنیا است

انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1472

به "مقاله: پاسپورت کانادا یکی از قدرتمندترین گذرنامه های دنیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: پاسپورت کانادا یکی از قدرتمندترین گذرنامه های دنیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید