بحران خرده فروشی در بریتانیا: مغازه ها بسته و خیابان ها خالی می شوند (

به گزارش مجله هدیه، بحران خرده فروشی والسال و آسیب به 270 هزار نفر از ساکنان این منطقه در کل بریتانیا منعکس شده است.

بحران خرده فروشی در بریتانیا: مغازه ها بسته و خیابان ها خالی می شوند (

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

مرکز والسال در شمال بیرمنگام با خیابان های متروک و مغازه های بسته شاهد عینی بحران خرده فروشی در بریتانیا است. بحرانی که حل آن به یکی از شعارهای اصلی گروه های سیاسی در انتخابات آینده این کشور تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیدن علامت بفرمایید در برابر بسیاری از مغازه های متروک در این منطقه و در نزدیکی بیرمنگام به عنوان دومین شهر بزرگ بریتانیا چندان خوشایند نیست. والسال به عنوان یکی از مراکز تجاری- تفریحی این منطقه به شمار می آمد و پر از فست فود، مراکز تفریحی و فروشگاه های خوشگذرانی بود. اما اینک این منطقه پر از مغازه و مراکز خالی و متروک شده است.

تصویری از نمای خارجی شورای شهر والسال/ این شهر با بحران خرده فروشی دست و پنجه نرم می نماید/ عکس: خبرگزاری فرانسه

پوندلند یکی از معدود فروشگاه های زنجیر ه ای این منطقه است که با فروش محصولات یک پوندی یا کمتر از آن در برابر تعطیلی همیشگی مقاومت می نماید.

سوزان هامفریس یکی از عابران پیاده در این منطقه در یکی از روزهای بسیار سرد ماه نوامبر این باره گفت: بسیاری از فروشگاه های بزرگ رفته اند و فروشگاه های مزخرف جای آنها را گرفته اند.

این زن 70 ساله به خبرگزاری فرانسه گفت: این روزها وقت بیشتری برای استفاده از فضای مجازی دارم و آنلاین خرید می کنم.

بحران خرده فروشی والسال و آسیب به 270 هزار نفر از ساکنان این منطقه در ماه های اخیر در کل بریتانیا منعکس شده است.

عابران پیاده در برابر مغازه های مرکز شهر والسال/ عکس: خبرگزاری فرانسه

هیچ بخشی از این فروشگاه ها به عنوان یک فروشگاه مستقل از رقابت با فروشگاه های خرید آنلاین به ویژه آمازون در امان نماندند.

فروشگاه ها همچنین مجبور به پرداخت مالیات بیشتر و روبرو با چالش های سیاسی ناشی از برگزیت هستند. بحرانی که شاید با رای گیری 12 دسامبر حل گردد.

کاهش فراوری و رشد صنعتی

سیمون ترنتر مدیر بخش احیاء و بازسازی شورای شهر والسال در این باره گفت: مناطقی مانند والسال از کاهش فراوری و رشد صنعتی رنج می برند. این موضوع تاثیر زیادی در تغییر تناسب خرده فروشی در این منطقه داشته است.

نمایی از مرکز شهر والسال با مغازه های خالی و متروک/ عکس: خبرگزاری فرانسه

نتیجه این فرآیند درگیری های تجاری است و افراد محلی در کوششند تا اهداف خود را در این زمینه پیش برند. با این اوصاف فقر بچه ها و میزان مرگ و میر آنها در این منطقه بیش از متوسط ملی در بریتانیا است.

دو نماینده پارلمانی والسال هر ستاه و به صورت سنتی از حزب کارگر انتخاب می شدند. اما در سال 2017 یکی از نمایندگان حزب محافظه کار به رهبری بوریس جانسون آراء منطقه را به دست آورد.

این در حالیست که 68 درصد مردم این منطقه به خروج برگزیت رای داده اند.

جانسون در کمپین انتخاباتی سال 2016 بیان کرد که ساکنان این شهرها که با قدرت به برگزیت رای داده اند، احساس عقب ماندگی و نادیده گرفته شدن دارند.

مغازه های بسته شده در مرکز شهر والسال در نزدیکی بیرمنگام/ عکس: خبرگزاری فرانسه

هر دو نماینده حزب کارگر و محافظه کار وعده کاهش میزان مالیات مشاغل در صورت پیروزی در انتخابات آینده را می دهند.

کورین کرین مدیر عامل مجموعه محلی اتاق تجاری بلک کانتری در این باره گفت: خسارات زیادی به خرده فروشی های این منطقه وارد شده است.

وی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: تجارت در مرکز شهر والسال هرگز مانند گذشته نخواهد شد.

وی اضافه نمود: اگر فروشگاه پرای مارک به عنوان یک مرکز ارزان همیشه شلوغ باشد، روشگاه های دیگر مانند مارک اند اسپنسر ضرر بزرگی نموده و از این شهر خارج شده است.

سازه آجری و قهوه ای رنگ که زمانی مغازه برند ام & اس محسوب می شد، این روزها خالی شده و بر فضای دلهره آور و غم انگیز این شهر اضافه نموده است.

یکی از روزنامه فروشان محلی والسال که با فاصله کمی از برگر کینگ و فروشگاه لباس بن مارچ تعطیل شده منطقه ایستاده در این باره گفت: مطمئنم این مغازه ها در سال های آینده نیز بسته می مانند.

در دهه 1980 این منطقه به دلیل رونق فروش زین و محصولات چرمی معروف بود. تیم فوتبال این شهر با نام مستعار سدلرز نیز به رونق خرده فروشان این منطقه یاری می کرد.

اما به تدریج اوضاع تغییر کرد. اقدامات ریاضتی دولت نیز ضربه بزرگی به این منطقه زد.

اعلام تعطیلی فروشگاه در والسال/ این فروشگاه از مشتریان خود به دلیل حمایت 20 سال گذشته تشکر نموده است/ عکس: خبرگزاری فرانسه

یکی از نهادهای بهداشت عمومی در بریتانیا مرکز شهر والسال را به عنوان یکی از ناسالم ترین مناطق بریتانیا بیان کرد. دلیل این نهاد بهداشتی حضور تعداد زیادی از بنگاه شرط بندی و فروشگاه های فروش الکل اعلام بود.

کرین مدیر عامل مجموعه محلی اتاق تجاری بلک کانتری در این باره اضافه نمود: پس از بحران بانکی سال 2008 دولت سرمایه گذاری اندکی را در مناطق انجام داده است و مراکزی مانند والسال کوشش نموده اند از پس این مشکل برآیند.

والسال همچنین از نزدیکی و مجاورت بیرمنگام رنج می برد. شهری بزرگ که در 20 سال گذشته مراحل بازتوسعه را طی نموده و سرمایه های زیادی را جذب نموده است.

دومین شهر بزرگ بریتانیا همچنین در حال آماده سازی خط ریلی پرسرعت HS2 با لندن است تا زمان سفر به پایتخت را کاهش دهد.

کوشش برای احیای والسال

در طول سال های گذشته کوشش زیادی برای احیای والسال صورت گرفت. در سال 2000 ملکه الیزابت دوم یک موزه هنرهای معاصر را در این منطقه برای جذب مخاطبان افتتاح کرد.

اینک اندی استریت شهردار منتخب وست مید لندز و رئیس سابق یکی از فروشگاه های زنجیره ای در حال مدیریت و احیاء شرایط والسال هستند.

آنها در ابتدا قصد دارند بیش از 365 هزار قطعه آدامس جوئیده و چسبیده روی شیشه و مغازه ها را حذف نمایند. گام بعدی آنها راهنمایی کبوترانی است که به آلودگی منطقه منجر شده اند.

برنامه 20 سال نوسازی این منطقه بودجه ای حدود 129 میلیون دلار (100 میلیون پوند- 117 میلیون یورو) احتیاج دارد.

سخنگوی شورای والسال در این باره گفت: ما در این راستا به افراد بیشتری که در مرکز شهر زندگی می نمایند احتیاج داریم.

وی اضافه نمود: ما باید شهر را به سمت شاخصه های قرن بیست و یکم هول دهیم.

--

بیشتر بخوانید:

آمریکا؛ بیکاری هزاران نفر به دلیل فروشگاه های اینترنتی

وعده انتخاباتی حزب کارگر بریتانیا: اینترنت سریع و رایگان/ نخست وزیر: احمقانه است

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 610

به "بحران خرده فروشی در بریتانیا: مغازه ها بسته و خیابان ها خالی می شوند (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران خرده فروشی در بریتانیا: مغازه ها بسته و خیابان ها خالی می شوند ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید