آکار: رویکرد اخیر قاهره به نفع مصر، ترکیه و کشورهای منطقه است

به گزارش مجله هدیه، وزیر دفاع ترکیه گفت: رویکرد مصر و تحولات اخیر به نفع دو کشور و کشورهای دیگر منطقه است.

آکار: رویکرد اخیر قاهره به نفع مصر، ترکیه و کشورهای منطقه است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آناتولی، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه امروز طی سخنانی در مراسم تحویل هشتمین تیپ تکاور کشور به فرماندهی تیپ گفت: رویکرد مصر و تحولات اخیر به نفع دو کشور و کشورهای دیگر منطقه است. این تحولات متناسب با روابط فرهنگی و تاریخی ماست. احترام گذاشتن مصر برای صلاحیت مرزهای دریایی ترکیه در مدیترانه گام مهمی است.

آکار در این مراسم که به همراه ژنرال یاشار گولر رئیس ستاد ارتش، ژنرال امید دوندار فرمانده نیروی زمینی٬ دریادارعدنان اوزبال فرمانده نیروی دریایی، حسن کوچک یوز فرمانده نیروی هوایی کشور در آن شرکت کرد، گفت: مذاکرات ما با یونان ادامه دارد. به رغم رویکردهای سازنده مان، با اظهارات منفی و اقدامات متجاوزانه روبرو می شویم.

وی با بیان اینکه ترکیه در خصوص مبارزه با گروه های تروریستی از جمله فتو، پ.ک.ک، ی.پ.گ و داعش برای تامین امنیت و ثبات منطقه اراده قاطع دارد، گفت: ما برای تمامیت ارضی و حاکمیت همه همسایگان خود احترام قائل هستیم، ولی به تهدید تروریسم در مرزهای خود هرگز اجازه نمی دهیم.

وزیر دفاع ملی ترکیه بر ادامه عملیات نیروهای مسلح کشور در داخل و خارج از کشور تا نابودی کامل تروریست ها تاکید کرد و شرح داد: می خواهم یادآوری کنم باید آمریکا به جای حمایت از گروه تروریستی ی.پ.گ، با ترکیه که طی 70 سال عضو ناتو است، همکاری کند.

خلوصی آکار همچنین تاکید کرد: ما به حاکمیت و تمامیت ارضی همه همسایگان خود احترام می گذاریم. با این حال، هرگز اجازه تهدید تروریستی علیه کشورمان را در نزدیکی مرزهای خود نمی دهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1581

به "آکار: رویکرد اخیر قاهره به نفع مصر، ترکیه و کشورهای منطقه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آکار: رویکرد اخیر قاهره به نفع مصر، ترکیه و کشورهای منطقه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید