چگونه برای یک ماه عسل رویایی برنامه ریزی کنید

به گزارش مجله هدیه، آیا برنامه ریزی برای ماه عسل شما را نگران می نماید؟ حس می کنید تحت فشاری مضاعف قرار گرفته اید؟ آیا برنامه ریزی برای ماه عسل برای شما کاری وقت گیر و گیج کننده است؟ سعی دارید در بهترین فصل سال به مناسب ترین کشور سفر کنید؟ اگر جواب شما به تمام سوالات بالا مثبت است پس با خبرنگاران همراه باشید.

چگونه برای یک ماه عسل رویایی برنامه ریزی کنید

زمانی که قصد دارید برای ماه عسل برنامه ریزی کنید، باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

در تمام مراحل با همسر خود مشورت کنید

اولین سوالی که در خصوص ماه عسل برای شما بوجود می آید، این است که قصد دارید تاریخ روز عروسی را با توجه به تاریخ ماه عسل انتخاب کنید یا برعکس؟ بهتر است تاریخ عروسی را با توجه به تاریخ ماه عسل انتخاب کنید چون عروسی شما فقط یک روز است ولی مسافرت به قصد ماه عسل حداقل یک هفته زمان می برد. ولی اگر در تصمیم گیری هیچ نقشی ندارید، بهتر است تاریخ ماه عسل را در همان ماه ازدواج خود قرار دهید. قبل از هر برنامه ریزی، فاکتور های زیادی را باید در نظر داشته باشید. این مسئله به شما یاری می نماید که گزینه هایی را که در اختیار دارید، خلاصه کنید و بهترین شرایط را برگزینید.

چه نوع مسافرتی را می پسندید؟

آیا عاشق ساحل و دریا هستید؟ دوست دارید در ساعات شب خوشگذرانی کنید یا مایلید در فضای باز وقت صرف کنید؟ یا ترکیبی از تمام این موارد؟ ماه عسل را با توجه به فعالیت های موردعلاقه خودتان برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال اگر دوست دارید مسافرت خود را در جزیره سپری کنید، باید در فصول گرم و آفتابی به سفر بروید و تابستان را فصل ماه عسل انتخاب کنید.

الویت هایتان را طبقه بندی کنید

حالا که به خوبی می دانید چه نوع مسافرتی را می پسندید چه الویت هایی دارید؟ آب و هوای خوب را ترجیح می دهید؟ دوست دارید در هوای خوب، گرم (نه داغ) با احتمال بارندگی کم سفر کنید یا دوست دارید بیشتر وقت خود را در فضاهای بسته بگذرانید؟ مهم ترین نگرانی شما مخارج سفر است؟ برای رزرو محل اقامت باید به دنبال هتل هایی بگردید که برای ماه عسل پیشنهاد های ویژه ارائه می دهند. گزینه دیگر این است که در فصول غیر توریستی سفر کنید یا دقیقا قبل و بعد از فصل پر توریست سفر کنید. در نهایت بهترین روش برای کم کردن مخارج این است که یک مقصد کم خرج را انتخاب کنید. انتخاب مقصد کم خرج الزاما به این معنا نیست که به جایی نا مطلوب سفر کنید. چنین مکان هایی احتمالا امکانات کمتری دارند یا هنوز توسط توریست ها شناسایی نشده اند که در اینصورت شرایط به نفع شما خواهد بود. آیا فصول شلوغ را برای مسافرت انتخاب نموده اید؟ ماه های توریستی و شلوغ سال همواره گران ترین ماه ها هستند. با این حال بهترین شرایط آب و هوا را دارند. بعد از اتمام فصول توریستی سال، برخی از جاذبه های گردشگری محل یا کسب و کار های فصلی تا سال بعد دیده نمی شوند. آیا پیش از رفتن به سفر باید واکسن بزنید؟ اگر نگران سلامت خودتان هستید، بهتر است آفریقا و بخش هایی از آسیا را انتخاب نکنید. چون برای سفر به این کشور ها باید پیش از سفر حداقل یک بار واکسن بزنید.

چند نکته برای زوج هایی که به تازگی ازدواج نموده اند

اگر می خواهید به قصد ماه عسل سفر کنید به شما پیشنهاد می کنیم که طولانی ترین راستا و دورترین مقصد را انتخاب کنید. بهترین مکان برای گذراندن ماه عسل، شرق، شمال و جنوب آمریکا یا جنوب آفریقا هستند. برای برنامه ریزی ماه عسل سفری ده روزه در نظر داشته باشید. هیچ زمانی نمی توانید اطمینان حاصل کنید که ممکن است یک بار دیگر به چنین سفر هایی بروید مگر اینکه جز دسته افراد عاشق مسافرت باشید. شاید نتوانید یکبار دیگر هزینه چنین سفر های پرخرجی را تقبل کنید. پس، از فرصتی که در ماه عسل برای شما پیش آمده حداکثر استفاده را ببرید.

با فصول کشور های مختلف آشنایی داشته باشید

فصول سال در کشور های مختلف همزمان نیستند. به عنوان مثال زمانی که در مصر زمستان است، در آفریقای جنوبی و برزیل تابستان است. به همین ترتیب زمانی که در اروپا تابستان است، نیوزیلند زمستانی است.

کشور های شمالی

تمام کشور های اروپایی، آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی و حدود دو سوم از آفریقا، بخش کوچکی از آمریکای جنوبی و بخش زیادی از آسیا از جمله اندونزی چنین کشور هایی هستند.

کشور های جنوبی

استرالیا، نیوزیلند، آمریکای جنوبی، نیمه جنوبی آفریقا و بیشتر اندونزی را تشکیل می دهند.

کشور های معمولی

چنین کشور هایی در بخش میانی کره زمین قرار گرفته اند و آب و هوایی معمولی دارند. به طوری که در روز های تابستانی گرم و در روز های پاییزی و زمستانی به ترتیب بارانی و برفی هستند. در چنین کشور هایی فصول به دو دسته تقسیم می شوند: فصول بارانی و فصول خشک.

مقصدی را انتخاب کنید که هیچ کدامتان تا به حال به آنجا سفر ننموده باشید

از آنجایی که ماه عسل اولین مسافرتی است که به عنوان یک زوج متاهل تجربه می کنید، بهترین و جدیدترین تجربه ها را همراه با یکدیگر کسب کنید. فعالیت های جدید را امتحان کنید و تمام ساعات سفر را با یکدیگر سپری کنید. این خاطرات اصلا از خاطر شما پاک نمی شوند.

پیش از رزور محل اقامت خوب تحقیق کنید

اگر قصد دارید تمام مکان های محل اقامت در سفر را شخصا رزرو کنید، بهتر است کمی وقت صرف کنید و تمام جوانب سفر را بسنجید. بهتر است از دوستان و آشنایانی که این راستا را طی نموده اند، در خصوص تجربیاتشان سوال کنید. اگر بخواهید خودسرانه و بدون کسب هیچ اطلاعاتی تصمیم گیری کنید، احتمالا این سفر برای شما ایده آل نخواهد بود. منبع: travelstartمنبع: کجارو
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 866

به "چگونه برای یک ماه عسل رویایی برنامه ریزی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه برای یک ماه عسل رویایی برنامه ریزی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید