5 سریال علمی-تخیلی محبوب که باید بازسازی شوند

به گزارش مجله هدیه، بازسازی سریال های علمی تخیلی کمتر دیده شده و فراموش شده کلاسیک، غالبا با نتیجه خوبی همراه نیست. در حال حاضر، تعداد زیادی از سریال های قدیمی بازسازی شده اند که تعداد آن ها از دست مان در رفته اما بازسازی یک پروژه لزوما چیز بدی نیست.

5 سریال علمی-تخیلی محبوب که باید بازسازی شوند

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

مزیت بازسازی، این است که ضمن به روزرسانی زیبایی و مضامین متناسب با زمان، فاکتورهای دلخواه طرفداران به نسل های تازه معرفی می گردد. داستان های علمی تخیلی برای بازسازی کمتر جلب توجه می نمایند، زیرا این ژانر موضوعات فراگیری ندارد و سریال های زیادی وجود دارد که دارای مفاهیم عالی هستند، اما اکنون به علت ارزش های فراوری و پیغام های قدیمی، به نظر می رسد از مد افتاده اند.

به هر حال هنوز تعدادی نمایش علمی تخیلی کلاسیک وجود دارد که حاوی تمام عناصر مناسب برای جذب نسل تازهی از طرفداران هستند و ارزش بازسازی دارند.

1. جانی کوئست (Jonny Quest)

 • کارگردان: هویت کرتین
 • صداپیشگان: دان مسیک، تیم متسون، دنی براوو
 • سال انتشار: 1964
 • امتیاز راتن تومیتوز: 81 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 7.8 از 10

کارگردان، کریس مک کی به تازگی یک نسخه تازه فیلم جانی کوئست را به اشتراک گذاشت که اولین بار سال 2018 خبر ساخت آن را داده بود اما به نظر می رسد که حرکت هوشمندانه تر، بازسازی این کارتون محبوب بچه ها به اسم یک مجموعه تلویزیونی لایو اکشن است. مجموعه اصلی جانی کوئست (یا ماجراهای جانی کوئست) در دهه 60 میلادی، یک سری ماجراهای سرگرم نماینده با حضور جانی، پدر دانشمند وی دکتر بنتون کوئست، دوستانشان هاجی و ریس بانون و سگ جانی، بندیت بود. این سریال پس از پیروزیت اولیه اش، چند بار بازسازی شد. به ویژه مجموعه ماجراهای واقعی جانی کوئست در دهه 90 که در آن، شخصیت ها به صورتی مجذوب کننده اما گیج نماینده سنشان بیشتر شده بود و به وسیله دنیای کوئست به سفر در فضای مجازی می رفتند.

جانی کوئست و قسمت های بعدی آن فوق العاده لذت بخش بودند و برای بعضی از ما که برای اولین بار یک شخصیت هندی را در قالب بازیگران اصلی یک کارتون می دیدیم هیجان انگیز بود. جانی کوئست می تواند با یک بازسازی، جا پای سریال هایی مانند ریوردیل و نانسی درو بگذارد و با شخصیت هایی نوجوان، مخاطبان بیشتری را به خود جلب کند و همچنان شامل ماجراجویی های کارتون اصلی باشد. دنیای کوئست که جانی و دوستانش از آن طریق تعامل می نمایند، برای مخاطبان مدرن مجذوب کننده خواهد بود، چرا که مرتبط با فناوری، رسانه های اجتماعی و دنیاهای شبیه سازی شده ای است که قسمت عظیمی از زندگی روزمره ما هستند، دقیقا مانند فیلم بازیکن شماره 1 آماده اما با ارجاعات فرهنگی کمتر. در این بازسازی باید درباره نژاد شخصیت ها حساسیت بیشتری به خرج داده گردد و تنوع جنسیت بیشتری داشته باشد اما به هر حال در صورت ساخت پیروز خواهد بود.

2. لغزنده ها (Sliders)

 • کارگردان: کلیر تلوی
 • بازیگران: جری اوکانل، سابرینا لوید، کلونت دریکس
 • سال انتشار: 1995
 • امتیاز راتن تومیتوز: 90 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 7.5 از 10

لغزنده ها در سال 1995 بالاترین امتیاز را در بین سریال ها داشته است اما در فرهنگ عامه امروزه به ندرت درباره آن صحبت می گردد. این مجموعه پنج فصل پرفراز و نشیب داشت و بازیگران شخصیت های اصلی همواره در حال تغییر بودند و بعلاوه پخش آن از شبکه فاکس به سای فای منتقل شد اما لغزنده ها یک پیش فرض تأمل برانگیز داشت که شایسته نگاه ویژه ای است. داستان این مجموعه، گروهی از دوستان را دنبال می کرد که به نسخه های موازی زمین پس از انسان، می لغزیدند . در قسمت ابتدایی، کوئین مالوری یک گرداب را باز کرد که او و دوستانش را به یک نسخه متناوب از زمین کشاند.

کوئین با عجله برای بیرون آمدن از گرداب، دستگاه خود را خراب کرد. شخصیت های اصلی، پس از آن، پنج فصل را با امید بازگشت به زمین واقعی پشت سر گذاشتند. سفر در زمان و دنیاهای چند جانبه هرگز قدیمی نمی شوند و با بازسازی این سریال می توان محبوبیت آن را قطعی دانست. بعلاوه در سریال اصلی، اغلب مضامین سیاسی اجتماعی مانند فاشیسم و نژادپرستی از راه های ابتکاری و تازهی آنالیز می شد و این موضوعات حتی می توانند با حساسیت بیشتری در بازسازی گنجانده شوند. یک مجموعه که در آن بازیگران هر هفته از نسخه های مختلف کره زمین بازدید می نمایند، می تواند احساس نوستالژی بسیاری از طرفداران داستان های علمی را برانگیزد. می توان تصور کرد که این مجموعه به یک نسخه تبدیل می گردد که از لحاظ فکری و ذهنی عمیق تر از سریال افسانه های فردا ساخته دی سی باشد.

3. قهرمانان (Heroes)

 • کارگردان: کوین لافرتی
 • بازیگران: سندهیل رامورتی، میلو ونتیمیگیلا، زاکاری کوئینتو
 • سال انتشار: 2006
 • امتیاز راتن تومیتوز: 53 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 7.5 از 10

وقتی قهرمانان برای اولین بار در سال 2006 به نمایش عایدی یک چیز تازه بود، یک دنیای اصیل که دارای ابرقدرت های خاص خودش بود. این مجموعه چندین بازیگر از جمله سندهیل رامورتی، میلو ونتیمیگیلا و زاکاری کوئینتو را به سمت ستاره شدن سوق داد و مانند یک کمیک بوک بود که شخصیت ها همه از اقشار مختلف زندگی بودند و قدرت خود را در مراحل متفاوت و نه یک باره، کشف می کردند.

آن ها با یک سازمان دولتی که این افراد با استعداد را آزمایش و اسیر می نمود، مقابله می کردند و بعلاوه با یک شرور سادیست و فوق العاده قدرتمند به نام سایلار دشمن بودند. پتانسیل کل این مجموعه و مینی سریال آن به نام احیا، هدر رفت. زیرا در حالی که فصل اول بسیار تحسین شد، سریال به سرعت ریتم خود را از دست داد و از بینندگان آن کاسته شد. بیشتر طرفداران حتی نمی توانند فصل آخر را به خاطر کیفیت بد آن، به یاد آورند. ابرقهرمانان و ابرشرورها همواره در بطن فیلم ها و سریال ها درگیر هستند و طرفداران این سبک، همواره در پی دنیایی تازه و شخصیت هایی هستند که خواسته های آن ها را برآورده کند. بنابراین بازسازی قهرمانان می تواند اتفاقی خوش یمن باشد.

4. سنتوریون ها (Centurions)

 • کارگردان: نیپون سانز
 • صداپیشگان: جانی تاندر، کریستال کین
 • سال انتشار: 1986
 • امتیاز راتن تومیتوز: 80 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 7.7 از 10

حداقل یک نسل از بچه ها به طور قطع با تماشای این مجموعه انیمیشن در سال 1986 عظیم شده اند. این مجموعه در آینده ای نزدیک و با موضوع سه سنتوریون روایت می گردد که با انسان مکانیکی شروری به نام داک ترور و همکار او، هکر، مبارزه می نمایند. این تیم سه نفره به وسیله کریستال کین پشتیبانی می شد که دفتر مرکزی آن ها را اداره می کرد. این مجموعه با استفاده از تبدیل شوندگان و رنجرهای قدرت، رابطه بین انسان و فناوری را آنالیز می کرد و در لحظات استراتژیک جنگ، کل تیم عبارت قدرت بی نهایت را فریاد می زدند تا بدن آن ها با زره پوشانده گردد. این سریال همواره یک صحنه آموزشی پایانی هم داشت، دقیقا مانند مجموعه انیمیشن کارمن سن دیگو محصول نتفلیکس که دارای صحنه های آموزنده ای است. به طور کلی در هالیوود این قابلیت وجود دارد که حتی نماهای خارج از موضوع فیلم هم، جالب و مهیج به نظر برسند.

بازسازی مجموعه به بازیگران بسیار متنوع تری نیاز دارد، مانند فصول آخر کارتون اصلی که یک شخصیت بومی به داستان اضافه شد. نمایش مجدد این سریال می تواند طرفداران ژانر علمی تخیلی را که هنوز در غم تمام شدن مرد آهنی هستند، به خود جلب کند. بعلاوه می تواند گریزی بزند به بعضی از موضوعاتی که در دنیای سینمایی مارول مطرح می گردد، مانند فناوری هایی که ارتش های جنگی از آن استفاده می نمایند.

5. جهش کوانتومی (Quantum Leap)

 • کارگردان: مایک پست
 • بازیگران: اسکات باکولا، دین استاکول، دبورا پرت
 • سال انتشار: 1989
 • امتیاز راتن تومیتوز: 95 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 8.1 از 10

جهش کوانتومی از سال 1989 تا 1993 پخش شد، بنابراین شاید قدیمی به نظر برسد اما داستان سرگرم نماینده و بازی خوب اسکات باکولا در نقش دکتر سام بکت، برای توصیه آن کافی است. درست مثل بازیگران لغزنده ها، سام شخصی است که به واقعیت های متناوب سفر می نماید تا به زندگی خودش برگردد. در طی آزمایشی درباره فناوری سفر در زمان، خودمطلع سام به گذشته منتقل می گردد. حالا او باید از فردی به فرد دیگر جا به جا گردد و بی عدالتی ها و مصیبت ها را در طول تاریخ اصلاح کند تا این که خاتمه به زمان خود بازگردد.

در طول پنج فصل پخش، دوستی به نام ال (دین استوکول) که یک دریاسالار نیروی دریایی از زمان خود سام بود، به او یاری می کرد. جابه جایی شخصیت ها همواره باعث ایجاد تفریح در فیلم ها و سریال ها می گردد، به خصوص وقتی بازیگران مجبورند رفتارهای هم بازی خود را به خوبی بازی نمایند. مضمون اصلی سریال می تواند این مجموعه را از یک مجموعه سرگرم نماینده و شاد به یک سریال اجتماعی و سیاسی در شرایط امروزه تبدیل کند. با استفاده از طرح سفر در زمان سریال، می توان تأثیر گذشته را بر زمان حال آنالیز کرد، از جمله جنبش های فعلی مثل اهمیت زندگی سیاهپوستان در مقایسه با جنبش حقوق مدنی و اجتماعی که موضوعی است که در مجموعه اصلی به آن بسیار پرداخته شده. خود عوامل سریال هم از قدرت مفهومی مجموعه جنبش کوانتومی در عصر مدرن مطلع هستند.

منبع: Collider

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1761

به "5 سریال علمی-تخیلی محبوب که باید بازسازی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 سریال علمی-تخیلی محبوب که باید بازسازی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید