کنترل از راه دور هواپیمای برقی عمود پرواز ممکن شد

به گزارش مجله هدیه، برای اولین بار از فناوری جدیدی برای کنترل از راه دور هواپیمای برقی عمود پرواز در نیروی هوایی ارتش آمریکا از روی زمین استفاده شد.

کنترل از راه دور هواپیمای برقی عمود پرواز ممکن شد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از نیواطلس، فناوری تازه AFWERX به خلبانان نظامی امکان خواهد داد تا از روی زمین و حتی از فاصله قابل توجه هواپیماهای برقی که به طور عمودی پرواز کرده و بر روی زمین می نشینند را حرکت داده و تا مقصد هدایت کنند.

ابداع فناوری AFWERX از سال 2017 آغاز شد و در دسامبر 2021 تکمیل شد. هواپیمای برقی عمودپرواز کیتی هاوک هیوی ساید از طریق کاپیتان ترنس مک کنا به پرواز درآمد که قبلا نیز در زمینه هدایت هواپیماهای تازه برقی تجربیاتی داشته است.

فناوری یادشده کارکرد آموزشی قابل توجهی نیز دارد و به کارکنان نیروهای هوایی ارتش در نقاط مختلف جهان امکان می دهد روش های هدایت هواپیما را بیاموزند و آموزش های خود را در این زمینه ارتقا دهند.

هواپیمای عمودپروازی که بدین منظور مورد استفاده قرار گرفت، می تواند با سرعت حداکثر 290 کیلومتر در ساعت حرکت کند و با یک بار شارژ باتری قادر به پیمودن مسافتی 160 کیلومتری است. حداکثر وزن این هواپیما در زمان برخاستن به 400 کیلوگرم می رسد و حداکثر می تواند دو مسافر که هر یک 80 کیلوگرم وزن دارند را حمل کند. این هواپیما صد برابر کمتر از یک هلیکوپتر سروصدا می کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 10 اسفند 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 2021

به "کنترل از راه دور هواپیمای برقی عمود پرواز ممکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل از راه دور هواپیمای برقی عمود پرواز ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید