پروژه خانه در نیان افتتاح می گردد

به گزارش مجله هدیه، به گزارش خبرنگاران، در نمایشگاه پروژه خانه قرار است نقاشی های مهدی عربی در کنار آثار چیدمان امید آفرین زاد مجسمه ساز به نمایش درآید.

پروژه خانه در نیان افتتاح می گردد

پروژه خانه تلاشی است برای حمایت از هنرمندان نوظهوری که در آثارشان پتانسیل بالایی برای رشد و پیشرفت وجود دارد.

مهدی عربی، متولد 1359 و فارغ التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه هنر اصفهان است. او در بخشی از استیتمنت این مجموعه نقاشی که اتفاقی نام دارد، می نویسد: اگر نگاه هنرمندانه وجود داشته باشد، تفاوتش تنها در تکرار متمایز می گردد. هرچه بیشتر تکرار کردم بیشتر ایمان آوردم که هنر امری ملموس است و از ذهن تا واقعیت جهت پر اصطکاکی وجود دارد. احتیاج به حرکت، عمل و تکرار دارد که صیاد مروارید بودن حبس نفس می خواهد تا سرحد خفگی که شاید از سر اتفاق مرواریدی صید کنی همسنگ آرزویت.این دیگر اتفاقی است که اتفاقی نیست.

امید آفرین زاد هنرمند دیگر این نمایشگاه هم متولد 1365 و کارشناس ارشد رشته هنرهای زیبا از دانشگاه ویکتوریا کاناداست. براساس آنچه در استیتمنت نمایشگاه همزمانی آفرین زاد آمده است، آثار چیدمان او صرفاً تلاشی است برای ایجاد یک موقعیت ناب، موقعیتی که با رجوع به یک مکان تعیین در زمان حال و در مقابل آن گذشته بسیار دور در همان مکان ایجاد شده است. در این مجموعه هدف ایجاد یک موقعیت ناب است، موقعیتی که حاصل جسمیت یافتن عناصری از گذشته در دل مکان کنونی است.

در استیتمنت گالری نیان نیز آمده است: هنرمند در خلق اثر هنری از روح و جان خود مایه می گذارد، او خود را در فرآیند آفرینش به تمامی می فرساید تا اثرش روح جامعه را صیقل دهد یا شاید با دست کار آفرینش هنری خود به ریشه پلیدی های زمانه خود تیشه بزند، اوست که با قوه خیال خود می تواند خلاقیت ملتی را برانگیزد و روایتش می تواند فرشتگان تاریخ را بیدار کند. در این راه پرپیچ و تاب و زمانه نابهنگام - گالری نیان میخواهد از هنرمندان تازه نفسی حمایت کند که عزم جدی نموده اند و قدم در این راه گذاشته اند. به همین منظور گالری نیان هر سال با دو هنرمند برای معرفی آثارش همکاری خواهد نمود. در این راه نیک می دانیم که روزگار ما تراژدی تاریخ نیست و واقع بینی هم به ما می گوید که شاید نتوانیم که حماسه ای بسازیم، اما به یقین سودای نیان ایجاد خانه ای امن برای رشد و بالندگی هنرمندان است.

این نمایشگاه از 28 تیر تا 11 مردادماه در گالری نیان به نشانی بلوار اندرزگو، بلور صبا، کوچه شبنما، نبش کوچه گوهر، شماره 2 برپاست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 8 دی 1398 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 598

به "پروژه خانه در نیان افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه خانه در نیان افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید