پرداخت 80 درصد هزینه دندانپزشکی به بیماران خاص

به گزارش مجله هدیه، مشاور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: این بیمه برای بیماران خاص و صعب العلاجِ نیازمند خدمات دندانپزشکی 80 درصد هزینه را از محل خسارت متفرقه پرداخت می کند.

پرداخت 80 درصد هزینه دندانپزشکی به بیماران خاص

به گزارش خبرنگاران، عبدالرضا معادی مشاور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در سمپوزیوم نقش بیمه در سلامت دهان، با اشاره به اینکه در گذشته نوع خدمات دندانپزشکی در حوزه پیشگیری نبود، افزود: خوشبختانه بازنگری در بحث قرارداد بیمه پایه در حوزه دندانپزشکی در سال 81 مورد توجه قرار گرفت، البته ایجاد هرگونه تعهد بیمه ای باید در شورای عالی بیمه به تصویب برسد که امیدواریم تا انتها سال جاری اتفاقات مثبتی در حوزه دندانپزشکی رخ دهد.

وی با بیان اینکه نتیجه گیری در حوزه تعهدات بیمه ای دندانپزشکی نیازمند توجه به شاخص ها است، شرح داد: بدون شک در این زمینه کتاب تعرفه گذاری نیز از اهمیت به سزایی برخوردار است، هر چند که در گذشته این موضوع به هیچ عنوان مورد توجه نبود، چرا که سازمان های بیمه گر پایه معتقد بودند که منابع کافی برای خدمات دهی مناسب با مقدار تعرفه ها وجود ندارد.

معادی با تاکید بر اینکه خدمات پیشگیری جز خدمات بیمه پایه واقع شده است، گفت: طبق این قانون از چند سال پیش سن از 12 سال به 14 سال تغییر کرده و انواع ترمیم دندان های شماره 6 جزء تعهدات قرار گرفت، ضمن اینکه برای اولین بار در نظام بیمه ای کشور نیز پیشگیری نیز مورد توجه بیمه پایه قرار گرفت. البته آموزش بهداشت نیز جز تعهدات بیمه پایه است.

مشاور مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در امور همکاری های بین بخشی، با اشاره به اینکه خوشبختانه تعرفه های دندانپزشکی اصلاح شد، گفت: همچنین با ارائه بسته بیمه روستایی در حوزه دندان پزشکی مراکز ارائه کننده خدمت در روستاها افزایش پیدا کرد، البته ذکر این نکته از اهمیت بسزایی برخوردار است که در حال حاضر هم بسیاری از افراد اطلاعی از خدمات بیمه سلامت در حوزه دندانپزشکی ندارند.

معادی ادامه داد: در حال حاضر 19 سر خدمت اصلی در بیمه های پایه جز تعهدات است که پس از تقسیم بندی این تعداد به 120 ریز خدمت در حوزه بیمه پایه افزایش پیدا می کند. در سال های 99 و 1400 تغییرات مناسبی در حوزه تعرفه انجام شد که این مسئله تأثیر قابل ملاحظه ای در ارائه خدمات داشت. در سال 1401 اعتبار 5 هزار میلیارد تومانی برای بیماران خاص در نظر گرفته شد، لذا بیمه برای بیماران خاص و صعب العلاج نیازمند خدمات دندانپزشکی نیز 80 درصد هزینه را از محل خسارت متفرقه تا سقف 6 میلیون تومان پرداخت می کند.

وی گفت: امیدواریم در سال آینده اتفاقات خوبی در حمایت های بیمه از حوزه دندانپزشکی رخ دهد، البته پیشنهاداتی با هدف حمایت های بیشتر از افراد نیازمند به خدمات دندانپزشکی وجود دارد که در پی عملیاتی کردن آنها هستیم، در حال حاضر بیمه سلامت با هزار و 500 مطب خصوصی دندانپزشکی تعهد دارد که امیدواریم این تعداد افزایش پیدا کند. همچنین از ابتدای سال تا کنون 230 هزار خدمت دندانپزشکی از طریق بیمه سلامت ارائه شده است که با 750 هزار بار ویزیت، مجموع خدمات نزدیک به یک میلیون است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 اسفند 1401 بروزرسانی: 18 اسفند 1401 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 2265

به "پرداخت 80 درصد هزینه دندانپزشکی به بیماران خاص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 80 درصد هزینه دندانپزشکی به بیماران خاص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید