واکنش علیرضا قربانی به حاشیه های آلبوم افسانه چشمهایت

به گزارش مجله هدیه، پس از پاسخ همایون شجریان به منتقدان، حالا علیرضا قربانی که قرار است با همکاری او آلبوم مشترک افسانه چشمهایت عرضه گردد، در مقام پاسخگویی برآمده است.

واکنش علیرضا قربانی به حاشیه های آلبوم افسانه چشمهایت

ایسنا نوشت: به تازگی خبر قطعی انتشار آلبوم مشترک همایون شجریان و علیرضا قربانی در آبان ماه سال جاری منتشر شد که نحوه انتشار این خبر و عکس های آن با انتقادهایی همراه بوده است. به همین دلیل چند روز پیش همایون شجریان با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی به منتقدان پاسخ داد و اکنون علیرضا قربانی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، نکاتی را درباره حواشی پیش آمده برای انتشار آلبوم افسانه چشمهایت عنوان کرد.

در متن منتشرشده توسط علیرضا قربانی آمده است:

دوست و برادر عزیزم، همایون شجریان به تازگی در بیانیه ای که منتشر نموده است، گلایه هایی را مطرح نموده که خبر از داستانی بلند و دردی مشترک دارد. دردی که این روزها گریبان بسیاری از هنرمندان را که چون او با جان و دل برای مردمان شان نفس می کشند و همت می نمایند گرفته است. دشواری که همایونِ خویشتندار و شکیبا را به گلایه وا داشت، تجربهٔ مشترک امروز بسیاری از ما است. اندک کسانی هر از چندگاهی با قلم و عمل شان موجب رنجش خاطر اهالی هنر و فرهنگ می شوند و سال هاست که ما از دست و زبان آنها در امان نیستیم. آنها در کوشش هستند که شیرینی این رویداد خاص را که در موسیقی ایران کم نظیر است، برای ما تلخ نمایند؛ که به لطف شما مردمان نازنین چنین نخواهد شد و ما با همت و پشت گرمی بیشتری در جهت هنر و فرهنگ سرزمین مان، تمام آن چه را در توان داریم تقدیم خواهیم کرد.

اما در خصوص حواشی پیش آمده ضروری است که نکاتی را به صورت شفاف بیان کنم:

1- پروژه افسانه چشم هایت همانطور که در تبلیغات هم مطرح شده است توسط یک حامی اقتصادی (اسپانسر) و حقیقتا با یک نگاه فرهنگی حمایت می گردد و غیر از آن هیچ شخص حقیقی یا حقوقی دخل و تصرفی در پروژه ندارد. استفاده از یک مکان خاص برای فیلم برداری صرفا به پیشنهاد مدیر هنری و کارگردان تصویری پروژه بوده و بر اساس معیارهای دیداری متناسب با شعر و ادب و زیبایی بصری انتخاب شده است.

2- ما نیز مانند دیگر مردمان عزیزمان در سال های گذشته، از فسادهای اقتصادی و غیراقتصادی که در کشور رخ داده، رنجیده خاطر هستیم و امیدواریم به زودی به تمام تخلفات و حقوق از دست رفته مردم در تمامی موارد رسیدگی گردد. اما در این مورد خاص نه ما چنین گمانی را در خصوص محل فیلمبرداری داشتیم و نه مطالب اثبات شده ای در این زمینه وجود داشت که ما از آن اطلاع داشته باشیم.

3- از تمام آنهایی که دلسوزانه و مستدل موضوعی را تذکر می دهند یا با نیک اندیشی در خصوصی نوشته اند و گفته اند، حقیقتا سپاسگزاریم.

اما از برخی هم که اسم و رسم و منافع گروهی آنها بر ما پوشیده نیست، اگر با بدخواهی در این مورد گفتند و نوشتند و هدفشان جز ضربه زدن به اعتبار هنرمندان و آسیب زدن به فرهنگ و هنر کهن ماست، نخواهیم گذشت و امیدواریم با رجوع به اخلاق و کرامت انسانی بیاموزند هرگز انتقاد سازنده را با غرض ورزی و کینه آغشته نسازند.

با مهر،

علیرضا قربانی

آبان 98

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 567

به "واکنش علیرضا قربانی به حاشیه های آلبوم افسانه چشمهایت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش علیرضا قربانی به حاشیه های آلبوم افسانه چشمهایت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید