نگرانی مردم جامو و کشمیر از افزایش درگیری ها

به گزارش مجله هدیه، تصمیم دولت مرکزی هند برای اعزام 10 هزار نیروی نظامی اضافه به جامو و کشمیر سبب ایجاد هراس و نگرانی در بین مردم در مورد افزایش درگیری ها در این ایالت شده است.

نگرانی مردم جامو و کشمیر از افزایش درگیری ها

به گزارش ایرنا، فاطمه یک کشمیری اهل شهر سرینگر پایتخت تابستانی ایالت جامو و کشمیر گفت: ما مواد خوراکی و غذای خود را برای چند هفته خریداری نموده ایم تا در صورت وقوع بحران با مشکل روبرو نشویم.

منصور احمد یک کشمیری دیگر نیز گفت: من نگران آموزش بچه ها خود هستم زیرا در صورتی دولت مرکزی هند تصمیم به لغو بند های 35 ای و 370 بگیرد، آینده فرزندان من تحت تاثیر قرار می گیرد.

در همین حال محبوبه مفتی سروزیر سابق ایالت جامو و کشمیر گفت: اعزام نیروی نظامی اضافه به کشمیر باعث ایجاد ترس و نگرانی در میان مردم شده است.

منیر خان رییس پلیس سرینگر از مردم درخواست نموده است تا آرامش خود را حفظ نموده و به شایعات توجه نکنند.

عمر عبدالله یک رهبر کشمیری و سروزیر اسبق این ایالت نیز گفت: دولت هند باید به حکم دادگاه عالی احترام بگذارد و از تحت فشار قرار دادن مردم کشمیر خودداری کند.

تایمز او ایندیا نوشت: بند 35 ای قانون اساسی هند به مجلس ایالت جامو و کشمیر این اجازه را می دهد تا ساکنین دائمی کشمیر را تعریف و آنها را تعیین کند.

کشمیر در زمان استعمار هند توسط امپراتوری بریتانیا، به عنوان یک منطقه مستقل شناخته می شد. این منطقه به صورت پادشاهی اداره می شد. اما در سال 1947 مهاراجه جامو و کشمیر با الحاق این ایالت به هند موافقت کرد. بند 370 برای رسمی شدن این رویداد در قانون اساسی هند وارد شد.

بند 35 ای همچنین دولت جامو و کشمیر را موظف می نماید تا فقط مردم محلی کشمیر را برای مشاغل دولتی استخدام کند.

بر اساس این قانون یک ساکن دائمی جامو و کشمیر فردی است که به پیش از سال 1954 ساکن این ایالت بوده باشد یا 10 سال به صورت دائم در آن زندگی نموده باشد و به صورت قانونی دارایی های ثابت خریداری نموده باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 239

به "نگرانی مردم جامو و کشمیر از افزایش درگیری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی مردم جامو و کشمیر از افزایش درگیری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید