نگاهی به عملکرد مالی ترامپ

به گزارش مجله هدیه، نیویورک تایمز در تحلیلی نوشت حال اقتصاد آمریکا آن قدرها هم که به نظر می آید خوب نیست.

نگاهی به عملکرد مالی ترامپ

جهت دریافت مشاوره خدمات موشن گرافیک از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی سناریو تا ساخت تیزر و موشن گرافیک حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، مقامات دولت دونالد ترامپ هر چند روز یک بار از شرایط مالی نیرومند و مستحکم سخن می گویند. دونالد ترامپ نیز در سخنرانی خود در کنگره مدعی شد که اقتصاد آمریکا یکی از درخشان ترین دوره های تاریخ خود را سپری می نماید. با این حال تحلیل شاخص های کلان اقتصاد این کشور توسط نیویورک تایمز خلاف این را ثابت می نماید.

در حوزه اشتغال زایی، در 35 ماه ریاست جمهوری ترامپ به طور متوسط ماهانه 191 هزار فرصت شغلی ایجاد شده و نرخ بیکاری نیز 1.2 درصد کاهش یافته است. این ارقام در نگاه اول عملکرد نیرومندی است اما نباید فراموش کرد که طی بازه مشابه ریاست جمهوری ترامپ، اقتصاد آمریکا به طور متوسط 227 هزار فرصت شغلی ایجاد کرد و نرخ بیکاری نیز دو درصد کاهش پیدا کرد.

از سوی دیگر مقایسه نرخ رشد مالی آمریکا در سه سال نخست ریاست جمهور ترامپ و اوباما با یکدیگر تفاوت چندانی ندارد تا جایی که طی این مدت رشد مالی در دوران ترامپ به طور متوسط 2.5 درصد و در دوره ریاست جمهوری اوباما 2.4 درصد بوده است.

در سه سال نخست ریاست جمهوری اوباما، رشد دستمزد تعدیل شده (با نرخ تورم) 1.3 درصد بوده که این رقم برای دولت ترامپ تنها معادل 0.8 درصد است.

نیویورک تایمز در ادامه با اشاره به قرار داشتن سطح نابرابری درآمدها در یکی از بالاترین سطوح تاریخی خود می نویسد: سودآوری شرکت ها (در دوران ترامپ) به طرز آشکاری افزایش داشته اما این افزایش سود و مزایای لایحه کاهش مالیاتی بیشتر به جیب ثروتمندان رفته است.

دونالد ترامپ هم چنین در دوران کارزار انتخابات ریاست جمهوری از رشد پنج و شش درصدی حرف می زد اما نرخ رشد آمریکا در حال حاضر به زحمت به دو درصد می رسد.

پیش تر نتایج نظرسنجی موسسه پیو نشان داده بود در حال حاضر 51 درصد مردم آمریکا که به حزب جمهوری خواه گرایش دارند معتقدند نظام مالی آمریکا دارای توزیع ثروت و درآمد ناعادلانه است. در بین هواداران حزب دموکرات، این مسئله بسیار محسوس تر بوده و به 86 درصد رسیده است. تنها 12 درصد از هواداران دموکرات ها معتقدند شرایط توزیع در نظام آمریکا عادلانه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 20 اسفند 1398 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 782

به "نگاهی به عملکرد مالی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به عملکرد مالی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید