اختلاف ترامپ با مقام های سیاتل بر سر منطقه خودمختار معترضان

به گزارش مجله هدیه، با تداوم اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا، رییس جمهور این کشور شدیدا از تحولات رخ داده در شهر سیاتل؛ جایی که گروهی از معترضان در آنجا یک منطقه خودمختار را در خیابان های شهر اعلام کردند به شهردار این شهر و همچنین به فرماندار ایالت واشنگتن حمله کرد.

اختلاف ترامپ با مقام های سیاتل بر سر منطقه خودمختار معترضان

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روزنامه گاردین، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا گفت: آنارشیست ها و تروریست های داخلی را از بابت تحولات مربوط به اعتراضات شهر سیاتل مقصر دانسته و تهدید به مداخل کرده است. این در حالی است که تظاهرات ضد نژادپرستی همچنان در بیشتر بخش های آمریکا در اعتراض به قتل جورج فلوید ادامه دارد.

معترضان در شهر سیاتل در مناطق اطراف ساختمان کنگره ایالتی یک منطقه خودمختار اعلام کردند و این اتفاق بعد از آن افتاد که نیروهای پلیس پذیرفتند این منطقه را به همراه پاسگاه خود ترک کنند.

این منطقه که با موانع محصور شده بود آکنده از معترضان به نژادپرستی و خشونت های پلیس آمریکا بود.

ترامپ در واکنش به این رخدادها در توییت هایی خطاب به شهردار سیاتل و فرماندار واشنگتن نوشت: شهرتان را همین الان پس بگیرید. اگر این کار را نکنید، من خواهم کرد. این یک بازی نیست. این آنارشیست های زشت باید فورا متوقف شوند.

ترامپ بعد از این توییت گفت که شهر سیاتل به تصرف سیاه پوستان داخلی با همکاری دموکرات ها درآمده است.

با این حال جنی دورکان، شهردار سیاتل که معترضان استعفایش را درخواست کردند در پاسخ به ترامپ توییت کرد: ترامپ باید به سنگرش برگردد. این صحبت او اشاره به اتاق امنی در کاخ سفید است که چند روز پیش گفته شد دونالد ترامپ به هنگام تظاهرات شدید در نزدیکی کاخ سفید به آنجا منتقل شده است.

اعتراضات آمریکا در جدیدترین دورش شاهد تجمعات چشم گیری در پورتلند بود. همچنین معترضان روی مقر پلیس آتلانتا در جورجیا نوشتند: بودجه پلیس را قطع کنید. در شهر دیتروید در آب و هوایی بد تظاهرات برگزار گشت و همچنین در واشنگتن دیسی فیلونیز فلوید، برادر جورج فلوید بعد از شهادتش در کنگره و درخواستش برای اصلاحات پلیس در تظاهرات کنار معترضان راهپیمایی کرد.

از سوی دیگر شهردار سیاتل از تصمیم شهرداری خود برای عدم مقابله با معترضانی که در آنجا منطقه خودمختار اعلام کردند، دفاع کرد.

شهردار سیاتل گفت: این حق مردم است که مقام ها و دولت شان را به چالش بکشند.

او اظهار کرد: این تروریسم نیست وطن پرستی است ما لازم نداریم اصلا کسی از جمله رییس جمهور اختلافات بیشتری را به همراه بی اعتمادی بیشتر و اطلاعات دروغ بیشتر اشاعه دهد.

معترضان در سیاتل با نظر مساعد مقام های این شهر از جمله رییس آتش نشانی که اقدام به نصب دستشویی های محرک کرد در این به اصطلاح منطقه خودمختار خود نشست ها و سخنرانی هایشان را برگزار کرده و روی دیوارها عبارت جان سیاه پوست مهم است را نوشتند.

دورکان گفت: مقام های سیاتل همچنان به دنبال راه هایی هستند که معترضان به اعتراضان صلح آمیز خود ادامه دهند و در همین حال مردم نیز در این مناطق رفت و آمد داشته باشند.

بابی راش یک کننده دموکرات کنگره آمریکا در همین حال فاش کرد که افسران پلیس در شیکاگو با مشاهده دوربین های امنیتی تعیین شده که به هنگام وقوع ناآرامی و تخریب در آنجا مشغول استراحت کردن روی مبل و جرت زدن و درست کردن قهوه و پاپ کورن برای خودشان بوده اند.

معترضان در منتهن نیویورک در جدیدترین اقدام خود روی خیابان ها را با رنگ قرمز به عنوان نمادی از خون ریخته شده در خیابان ها نقاشی کردند. آنها خواستار انتها یافتن نژادپرستی و خشونت مقام های پلیس و قضایی شدند.

به گزارش نیویورک تایمز، افسران پلیس یک معترض را که در منهتن مشغول نقاشی کردن عبارت جان سیاه پوستان مهم است بازداشت کردند.

جوبایدن معاون رییس جمهور سابق آمریکا و رقیب انتخاباتی ترامپ گفت: قتل جورج فلوید تاثیر بزرگتر ترور مارکین لوترکینگ در سال 1960 داشته است.

بایدن در یک میز گرد در فیلادلفیا گفت: حتی ترور مارکین لوترکینگ نیز این تاثیر جهانی را به نسبت قتل جورج فلوید نداشت.

مقام های شهر همینتون سیتی در کشور نیوزلند نیز اعلام کردند: مجسمه یک نظامی انگلیسی که یکسری جنگ هایی را در گذشته با قواعد بومیان در آنجا به راه انداخته بود برداشته اند. شورای شهر همینتون سیتی مجسمه کاپیتان جان شالرز فین همینتون کسی که در گذشته با بومیان قبیله مائوری جنگیده بود به درخواست یک سازمان قبیله ای از این شهر برداشته شد.

رییس جمهور آمریکا پنج شنبه در توییتی نوشت: دموکرات های چپ رادیکال تلاش می کنند نیروی پلیس را در تصرف خود بگیرند.

دونالد ترامپ نوشت: دموکرات های چپ رادیکال اول تلاش می کنند سلاح شما را تصرف کنند و بعد تلاش می کنند نیروی پلیس شما را بدزدند.

این صبحت ترامپ در واکنش به مطرح شدن مطالبه قطع بودجه پلیس و نیروهای امنیتی و حتی در مواردی منحل کردن این نیرو در مناطق مختلف آمریکا مطرح شده است.

همچنین دموکرات های کنگره آمریکا و یکسری گروه های ناظر حریم های خصوصی نسبت به گزارش ها درباره استفاده نادرست از ادوات جاسوسی نظیر پهپادها و تکنیک های جاسوسی دیگر علیه معترضان آمریکایی اظهار نگرانی کردند.

گروهی متشکل از 30 قانون گذار آمریکایی در نامه ای به مدیر اف بی آی و دیگر مقام های نهادهای امنیتی آمریکا نوشتند: ما از شما می خواهیم هرگونه تجسس از آمریکایی های شرکت کننده در اعتراضات مسالمت آمیز را متوقف کنید.

گزارش شده که مقام های آمریکایی در اعتراضات ضد نژادپرستی این کشور از تجهیزات و تکنیک های جاسوسی علیه معترضان در ضمنً برخورد پلیس با تجهیزات ضد شورش با آنها استفاده کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1117

به "اختلاف ترامپ با مقام های سیاتل بر سر منطقه خودمختار معترضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف ترامپ با مقام های سیاتل بر سر منطقه خودمختار معترضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید