نماینده خمینی شهر: فقط یک پنجم مردم یارانه معیشتی بنزین گرفته اند

به گزارش مجله هدیه، نماینده خمینی شهر با اشاره به گران شدن نرخ بنزین در کشور گفت: مردم اذهان بدی در مجلس در سال آخر فعالیتش دارند و می گویند مجلس عامل تمامی گرانی هاست.

نماینده خمینی شهر: فقط یک پنجم مردم یارانه معیشتی بنزین گرفته اند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 17 آذر) و در حین آنالیز بخش دیگری از لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و دهیاری ها گریزی به موضوع گرانی بنزین در کشور زدند و ارائه پیشنهادات افزایش عوارض نوسازی انتقاداتی به این اقدام دولت داشتند.

محمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس گفت: مردم ما بسیار نجیب هستند و بلافاصله بعد از پیغام رهبر معظم انقلاب، صف اعتراضات خود را از اغتشاش گران جدا کردند. نباید افزایش نرخ بنزین تا میزان بروز اعتراضات باشد و مانند گفتار آن وزیر که به زودی استیضاح خواهد شد، افزایش نرخ آن تا سطح تحمل مردم ارتقا پیدا کند.

نماینده مردم خمینی شهر گفت: نباید خاطره بدی در اذهان مردم در سال آخر فعالیت مجلس دهم باقی بگذاریم، این در حالی است که مردم مجلس را عامل گرانی های اخیر می دانند در حالی که ما اصلا از این موضوع خبر نداشتیم.

احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر هم با اشاره به افزایش 300 درصدی نرخ بنزین گفت: اگر مجلس بر اساس وظیفه نظارتی خود و طبق قانون برنامه ششم توسعه اجازه افزایش مبلغی را به بنزین و قوه مجریه داده بود، گرانی های اخیر را شاهد نبودیم.

وی اعلام نمود: متاسفانه امروز مردم مجبور شده اند که افزایش 300 درصدی نرخ بنزین را تحمل نمایند.

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان هم در باره افزایش نرخ بنزین گفت: ما اگر اجازه داده بودیم که هر ساله بین 10 تا 15 درصد به قیمت بنزین افزوده گردد، شاهد آن نبودیم که به یکباره افزایش 300 درصدی نرخ بنزین را تحمل کنیم.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس گفت: من از 50 نفری که درباره دریافت یارانه معیشتی سوال کردم، فقط 10 نفر از آنان این یارانه را گرفته بودند.

موسوی لارگانی اعلام نمود: مجلس اجازه افزایش نرخ بنزین را در سال های قبل به دولت داده بود، اما متاسفانه قوه مجریه این قانون را اجرا نکرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 بهمن 1398 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 654

به "نماینده خمینی شهر: فقط یک پنجم مردم یارانه معیشتی بنزین گرفته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده خمینی شهر: فقط یک پنجم مردم یارانه معیشتی بنزین گرفته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید