نظر روس ها در مورد احیای برجام چیست؟

به گزارش مجله هدیه، ایسنا نوشت: معاون وزیر امور خارجه روسیه مواضع این کشور را درباره پیش برد فرایند مذاکرات فنی وین پیرامون احیای توافق هسته ای اعلام نمود.

نظر روس ها در مورد احیای برجام چیست؟

به نقل از پایگاه خبری اردوپینت، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه این کشور با گفتن این که با بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا درباره مذاکرات وین مبنی بر این که این که مذاکرات وین آسان نخواهد بود موافق است، عنوان نمود: اول از همه به این دلیل که هیچ اعتمادی میان تهران و واشنگتن وجود ندارد اما حتی فارغ از این، از آن جا که فرایند فاصله دریافت اولیه از چارچوب برجام به حد کافی پیش روی کرده است، بازگشت به آن مستلزم اراده سیاسی زیادی است.

ریابکوف همچنین گفت که ایران بر این عقیده است که احیای برجام اگر تهران و واشنگتن بر سر آنچه باید انجام دهند، به توافق برسند، می تواند آسان باشد، سپس هر دو طرف می توانند بدون معطلی آن ها را اجرایی کنند.

او با گفتن این که برای رسیدن به این هدف تلاش های زیادی لازم است، درباره مدت زمانی که برای رسیدن به توافقی بر سر تمامی اقدامات لازم است، افزود: در حال حاضر شفافیت بیشتری وجود ندارد، ما به عنوان عضوی که در برجام مسئولیت داریم، تمام تلاش ها را برای رسیدن به راهکارهای مناسب به کار خواهیم بست.

بر اساس این گزارش، اظهارات ریابکوف در پی این مطرح می شود که مذاکرات کمیسیون مشترم برجام بر سر احیای این توافق از طریق بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به پایبندی کامل به توافق هسته ای با حضور کننده آمریکا در وین در حال برگزاری است.

کشور آمریکا به دلیل این که دیگر عضوی از برجام نیست، در مذاکرات کمیسیون مشترک حضور ندارد و مذاکرات آن با شرکای اروپایی این کشور و روسیه و چین درباره اقدامات فنی لازم برای بازگشتش به توافق هسته ای انجام می شود.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1642

به "نظر روس ها در مورد احیای برجام چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر روس ها در مورد احیای برجام چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید