ایران نباید به سهمیه آسیا فکر کند، همه بدنبال بلیت المپیک هستند

به گزارش مجله هدیه، به گزارش خبرنگاران، پیمان اکبری درباره حریفان تیم ملی والیبال ایران در مسابقات انتخابی المپیک که از هشتم خردادماه سال آینده در ژاپن برگزار می گردد، گفت: هیچ حریفی را نباید دست کم گرفت. از هشت تیم شرکت نماینده در این رقابتها چهار تیم به المپیک صعود می نمایند و علاوه بر تیم ایران و دیگر تیم های شرکت نماینده هم شانس خوبی برای صعود دارند.

ایران نباید به سهمیه آسیا فکر کند، همه بدنبال بلیت المپیک هستند

وی با تاکید دوباره به اینکه تیم ایران در این رقابتها شانس بزرگی برای کسب سهمیه دارد، گفت: شاید در آینده دیگر چنین شانسی برای کسب سهمیه به المپیک نداشته باشیم و اگر با تمام قدرت به مسابقات انتخابی برویم، می توانیم صعود کنیم.

کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال تهران توضیح داد: باید با تمام قدرت در این رقابتها حاضر شویم. قدرت تمام یعنی علاوه بر بازیکنان در سطح بالا، امکانات و ابزار نیز با کیفیت بالا مهیا باشد. شرایط شاید ساده به نظر برسد اما حضور تیم هایی مانند لهستان، فرانسه، کانادا و حتی نمایندگان آسیا رقابتها را مشکل می نماید.

اکبری با بیان اینکه هدف والیبال ایران باید قرار دریافت در رتبه های اول تا سوم این رقابتها باشد، تاکید نمود: تیم ملی والیبال ایران نباید به امید این باشد که به عنوان بهترین تیم آسیایی صعود کند. با اینکه بهترین تیم آسیا هستیم، اما نباید به عنوان بهترین تیم آسیا به المپیک صعود کنیم. بلکه باید هدف را بالاتر در نظر بگیرم و حتما توانایی آن را نیز داریم.

اکبری در ادامه اضافه نمود: ما تنها در بعضی مواقع پیروز شدیم لهستان را شکست دهیم و احتمالا مقابل فرانسه کار سخت تری خواهیم داشت. اما فرانسه هم قابل شکست است و در انتخابی اروپا دیدید که این تیم نیز اشتباه دارد و اگر تیم با هوشی مانند روسیه برابرش قرار گیرد، می تواند فرانسه را شکست دهد.

وی با بیان اینکه در مجموع بازیکنان ایران باید به مقام های اول و دوم این مسابقات برای کسب سهیمه المپیک فکر نمایند؛ گفت: اگر نتوانستیم در سه تیم برتر باشیم آخرین شانس، بهترین تیم آسیا باشد. یقین دارم که فدراسیون والیبال طبق روال گذشته برنامه ریزی خوبی برای تیم ملی در این رقابتها خواهد داشت.

بازیکن سابق تیم ملی والیبال اضافه نمود: حمایت فدراسیون و مردم، برنامه کادر فنی، انگیزه ملی پوشان اگر مانند گذشته دست به دست هم دهند، انشالله المپیکی می شویم.

وی درباره بازی های تدارکاتی برای تیم ملی گفت: برای دیدارهای تدارکاتی نباید خیلی از آسیا دور شویم، چون مسابقات انتخابی در آسیا و در کشور ژاپن است. باید در کشورهایی که مشابه شرایط آب و هوایی و جغرافیایی ژاپن دارند اردو و دیدار تدارکاتی داشته باشیم. قبلا نیز این برنامه جواب داده است. اردوی در کره جنوبی بهترین گزینه است.

اکبری با تاکید مجدد بر اینکه هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت، گفت: حریفان بی خیال نیستند و کوشش خود را خواهند داشت. در مسابقات انتخابی المپیک در ژاپن می توانیم المپیکی شویم، به شرطی که تیم ملی والیبال ایران آماده باشد، اما می تواند خیلی سخت باشد اگر با خیال راحت شرکت کنیم، باید سنجیده حضور یابیم و هیچ حریفی را دست کم نگیریم. باید بدانیم که همه تیم ها برای المپیکی شدن به ژاپن می آیند.

وی با اشاره به اینکه والیبال ژاپن دوباره در راستا رشد قرار گرفته و به دوران خوب خود نزدیک می گردد، گفت: علاوه بر ژاپن، چین و استرالیا هم حرکت خوبی را آغاز نموده اند که نباید آنها را دست کم بگیریم. استرالیا در جام دنیای ایران را شکست داد و نباید این تیم را دست کم بگیریم. لهستان و فرانسه از بهترین تیم های دنیا هستند، تیم ایران نیز کمتر از آنان نیست، اما نباید خودمان را بهتر ببنیم. در زمین مسابقه باید ثابت کنیم که بهتر از آنان والیبال بازی می کنیم.

سرمربی تیم والیبال پیکان تهران اضافه نمود: کانادا در جام دنیای ایران را شکست داد. سیستم این تیم مانند آمریکاست. دلیل برتری آمریکا نسبت به کانادا، نکات ریز و تصمیم گیری در لحظات حساس است و کانادا از این نظر به آمریکا نمی رسد، اما کانادا تیم خوبی است که می تواند خطر ساز باشد.

مسابقات انتخابی المپیک ژاپن از هشتم خردادماه سال آینده با حضور 12 تیم در دو گروه هشت تیمی و چهار تیمی به صورت جداگانه برگزار می گردد. تیم ملی والیبال ایران در گروه هشت تیمی با تیم های استرالیا، چین، ژاپن (میزبان)، ونزوئلا، کانادا، لهستان و فرانسه برای چهار سهمیه المپیک که به تیم های اول تا سوم و بهترین تیم آسیایی تعلق می گیرد، مبارزه خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 506

به "ایران نباید به سهمیه آسیا فکر کند، همه بدنبال بلیت المپیک هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران نباید به سهمیه آسیا فکر کند، همه بدنبال بلیت المپیک هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید