مروری بر مهمترین اتفاقات دنیای هنر در سال 2019

به گزارش مجله هدیه، سال نو میلادی نزدیک است و این مناسبت بهانه ای شده تا یکی از نشریات تخصصی حوزه فرهنگ و هنر با انتشار گزارشی درباره بزرگترین و مهم ترین رویدادهای عرصه فرهنگ و هنر سال 2019، مروری بر این اتفاقات داشته باشد.

مروری بر مهمترین اتفاقات دنیای هنر در سال 2019

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، ایسنا به نقل از آرت نیوزپیپر در باره این رویدادها آورده است:

لئوناردو داوینچی از جمله هنرمندانی است که در سال 2019 بارها تیتر خبرهای رسانه های بزرگ جهان شد. برگزاری نمایشگاه بزرگ موزه لوور در پانصدمین سالروز درگذشت این هنرمند چیره دست ایتالیایی توجه بسیاری را به خود جلب کرد. مسئله حاضر شدن تابلو نقاشی 450 میلیون دلاری سالواتور موندی در نمایشگاه لوور از جمله مباحث پررنگ عرصه هنر بود که در نهایت به غایب بودن این اثر هنری در این نمایشگاه بزرگ ختم شد. هویت مالک سالواتور موندی و مکان نگهداری آن علی رغم انتشار گزارش های فراوان هنوز هم نامشخص باقی مانده است؛ اگر چه شایعاتی مبنی بر خریداری شدن این تابلو نقاشی توسط بن سلمان ولیعهد عربستان مطرح شد.

لئوناردو داوینچی از جمله هنرمندانی است که در سال 2019 بارها تیتر خبرهای رسانه های بزرگ جهان شد.

آتش سوزی مهیب پانزدهم آوریل کلیسای نوتردام بی شک از مهم ترین رویدادهای سال 2019 محسوب می گردد. این حادثه می تواند یادآور آسیب پذیری بناهای تاریخی مخصوصا در زمان مرمت باشد. حالا این آتش سوزی سبب شده این اثر تاریخی به بهترین شکل ممکن بازسازی گردد. پس از آتش سوزی موزه ملی برزیل در سپتامبر سال 2018، برزیل نیز ساخت مجموعه جدیدی را آغاز نموده است.

آتش سوزی مهیب پانزدهم آوریل کلیسای نوتردام

با اینکه مرمت ساختمان ها و آثار تاریخی برای مدت ها از مباحث داغ رسانه ها بوده اما از برجسته ترین رویدادهای فرهنگی امسال می توان به توجه نشان دادن موزه های اروپایی نسبت به هویت مجموعه آثارشان و استرداد آثار تاریخی دوره استعمار آفریقا اشاره نمود. این مبحث با آغاز تحقیقات فلوین سار اقتصاددان اهل سنگال و بندیکت ساووی متخصص فرانسوی تاریخ هنر، درباره آثار تاریخی دوره استعمار آفریقا آغاز شد. امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه پس از آنکه بازگرداندن آثار تاریخی به کشورهای صاحب اثر را از اولویت های خود اعلام نمود، سار و ساووی را برای نوشتن گزارشی درباره آثار تاریخی دوره استعمار مامور کرد. با وجود اینکه قدم های مثبت بسیاری تاکنون در رابطه با این موضوع برداشته شده است اما، بیشتر حرف ها هنوز به مرحله عمل نرسیده اند.

فروخته شدن مجسمه خرگوش فولادی اثر جف کونز به قیمت 91 میلیون دلار

فروخته شدن مجسمه خرگوش فولادی اثر جف کونز به قیمت 91 میلیون دلار در حراجی ساتبیز را شاید بتوان از دیگر رخدادهای مهم عرصه هنر در سال 2019 محسوب کرد. به این ترتیب جف کونز پیروز شد رکورد گرانترین هنرمند زنده جهان را که پیش از این به دیوید هاکنی برای تابلو نقاشی دو مرد تعلق داشت را به خود اختصاص دهد.

در اواسط همین سال بود که مشهورترین اسلحه تاریخ هنر یعنی اسلحه ای که به زندگی ونسان ونگوگ نقاش مشهور آثار پست امپرسیونیست سرانجام داد، فروخته شد. کارشناسان قیمت فروش این اسلحه زنگ زده را بین 40 هزار تا 60 هزار یورو تخمین زده بودند، اما این اثر در نهایت به قیمت 162500 یورو فروخته شد.

مشهورترین اسلحه تاریخ هنر یعنی اسلحه ای که به زندگی ونسان ونگوگ نقاش مشهور آثار پست امپرسیونیست سرانجام داد.

پنجاه و هشتمین دوره از بینال ونیز نیز از جمله مهم ترین رخدادهای جهانی هنر بود که در سال 2019 شاهد بودیم. موضوعات تغییرات اقلیمی و بحران جهانی مهاجرت نیز از جمله موضوعات اصلی این رویداد بزرگ هنرهای تجسمی محسوب می شدند. کریستوف باچل ـ هنرمند سوئیسی ـ از جمله هنرمندانی بود که با چیدمان قایق غرق شده حامل هزار مهاجر، به بحران جهانی مهاجرت پرداخت.

پنجاه و هشتمین دوره بینال ونیز کریستوف باچل ـ هنرمند سوئیسی ـ که با چیدمان قایق غرق شده حامل هزار مهاجر، به بحران جهانی مهاجرت پرداخت.

تور بزرگ نمایشگاه توت عنخ آمون: گنجینه فرعون طلایی مصر که نمایشگاه بزرگی از مجموعه آثار کشف شده در مقبره توت عنخ آمون فرعون مصر باستان است را نیز می توان از اتفاقات برجسته امسال محسوب کرد. این نمایشگاه رکورد بازدیدکنندگان را برای یک نمایشگاه در فرانسه شکست.

تور بزرگ نمایشگاه توت عنخ آمون: گنجینه فرعون طلایی مصر

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 676

به "مروری بر مهمترین اتفاقات دنیای هنر در سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مروری بر مهمترین اتفاقات دنیای هنر در سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید