محتمل ترین سناریو برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

به گزارش مجله هدیه، ایرنا نوشت: وزیر خارجه فرانسه گفت که خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا محتمل ترین سناریویی بوده که در شرایط کنونی قابل تصور است.

محتمل ترین سناریو برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

در حالی که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و رسیدن به توافقی دراین زمینه دو نخست وزیر این کشور را قربانی نموده و بوریس جانسون نخست وزیر کنونی را نیز با چالشی جدی روبه رو نموده، ژان ایو لودریان وزیر خارجه گفت که برگزیت بدون توافق همچنان محتمل ترین سناریو است.

لودریان که سه شنبه شب در مجلس فرانسه سخنرانی می گفت، توضیح داد: امروز، فرض خروج بدون توافق محتمل ترین گزینه است، اما انگلیسی ها باید بگویند که نگاه آن ها به آینده [روابطشان با اتحادیه اروپا] چگونه است؟

ساجد جاوید وزیر دارایی انگلیس روز گذشته گفت: ما بدون شک تا تاریخ 31 اکتبر (نهم آبان ماه) از اتحادیه اروپا خارج می شویم، اما امیدوارم که این جدایی با توافق همراه باشد.

وی ادامه داد: اگر نتوانیم به یک توافق برسیم، فکر می کنم بهتر است که در هر صورتی خارج شویم و این کار را بدون توافق انجام دهیم. این موضوع ایده آلی نیست اما بسیار مهم و لازم است.

تأکید وزیر دارایی انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا، آنهم با یا بدون توافق، در حالی است که به موجب قانونی که مجلس این کشور تصویب نموده، دولت موظف است در صورت عدم دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا، درخواست تمدید مهلت برگزیت را ارائه کند.

احزاب سیاسی مخالف دولت قصد دارند در روزهای آینده لایحه عدم صلاحیت دولت جانسون را در مجلس به جریان بیندازند.

مقام های ارشد حزب ملی اسکاتلند در روزهای گذشته برای جلوگیری از خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا به حمایت از حزب کارگر به رهبری جرمی کوربین و تشکیل دولت موقت چراغ سبز نشان داده اند.

کوربین نیز پیشتر در گفت وگو با رسانه ها بیان کرد که هر لحظه شانس سقوط دولت جانسون بیشتر و تشکیل دولت موقت به رهبری او افزایش می یابد.

وی اضافه نمود: دولت محافظه کار جانسون اکثریت قاطع کرسی های مجلس را در اختیار ندارد و اعتبار خود را از دست داده است.

دولت جانسون هفته گذشته در پی رأی دیوان عالی انگلیس مبنی بر غیر قانونی بودن تعلیق مجلس، شکست سنگینی را متحمل شد. نخست وزیر انگلیس از 10 سپتامبر گذشته مجلس را به مدت پنج هفته تعلیق نموده بود. منتقدان می گویند او قصد داشت بدون مزاحمت مجلس، انگلیس را از اتحادیه اروپا خارج کند.

انگلیس حدود یک ماه دیگر مهلت دارد تا درباره چگونگی خروج از اتحادیه اروپا به توافق رسیده یا بدون توافق این اتحادیه را ترک کند. جانسون گفته است که هدف او برگزیت بی توافق نیست، اما اگر این اتفاق هم بیافتد، دولت او همه اقدامات احتیاطی لازم را انجام داده است.

23231

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 386

به "محتمل ترین سناریو برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محتمل ترین سناریو برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید