قیمت مسکن امروز در تهران

به گزارش مجله هدیه، به گزارش خبرنگاران، بر اساس آمارهای رسمی از تحولات بازار مسکن که از سوی بانک مرکزی به صورت ماهانه منتشر می گردد، میانگین قیمت مسکن در مناطق بیست و دوگانه تهران در آبان ماه 27 میلیون تومان بوده است. اما با توجه به اینکه مناطق 1 و 3 جزو مناطق لوکس محسوب می شوند، بدون احتساب قیمت هر مترمربع واحد مسکونی معامله شده در این دو منطقه، میانگین قیمت خرید و فروش ملک در مناطق بیست گانه تهران حدودا 20 میلیون تومان در هر مترمربع برآورد می گردد.

قیمت مسکن امروز در تهران

بر اساس آمارهای رسمی، منطقه یک تهران در آبان ماه فقط 4/5 درصد از معاملات را به خود اختصاص داد؛ ضمن اینکه در منطقه 3 تهران نیز معاملاتی به مراتب کمتر به ثبت رسیده است. به گفته مشاوران املاک در مجموع این دو منطقه را می توان جزو مناطق لوکس در نظر گرفت که مخاطبان خاص خود را دارند.

آنالیز فایل های فروشندگان ملک در مناطق مختلف پایتخت با قیمت های پیشنهادی کمتر از 20 میلیون تومان در هر مترمربع، نشان می دهد متقاضیان این واحدها در مناطق مختلف به ویژه مناطق شرقی و جنوبی می توانند ملک متناسب با بودجه خود را جست وجو نمایند. هر چند میانگین قیمت در مناطق و حتی محلات مختلف متغیر است، اما در مجموع فایل خرید و فروش ملک با نرخ کمتر از 20 میلیون تومان در هر مترمربع علاوه بر مناطق جنوبی، تقریبا در مناطق مرکزی، شرقی و غربی نیز قابل جست وجو هستند.

آنالیز بعضی فایل های فروش که اخیرا از سوی مالکان در مناطق مختلف به بنگاه های معاملات ملکی پیشنهاد شده، از ارائه نرخ های متنوعی برای هر مترمربع حکایت دارد، به این ترتیب که در بعضی محلات مناطق جنوبی نرخ هایی در محدوده 11 میلیون تومان و در مناطق شرقی و غربی غالبا بین 14 تا 20 میلیون تومان یافت می شوند.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1416

به "قیمت مسکن امروز در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مسکن امروز در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید