عکس، استقبال از دختر پناهجوی عربستانی در کانادا

به گزارش مجله هدیه، رهف محمد القنون دختر نوجوان 18 ساله اهل عربستان که مدعی است از سوی خانواده اش مورد اذیت و آزار قرار گرفته است وارد کانادا شد.

عکس، استقبال از دختر پناهجوی عربستانی در کانادا

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش انتخاب؛ این نوجوان پناهجو در حالی وارد کانادا شد که در زمان اقامتش در تایلند در برابر اخراجش از این کشور مقاومت نموده بود.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا اعلام نموده بود که کشورش به این نوجوان 18 ساله پناهندگی خواهد داد. این در حالی است که رهف محمد القنون قصد داشت از تایلند برای کسب پناهندگی به استرالیا برود.

انتظار می رود اعطای پناهندگی به این نوجوان 18 ساله روابط اتاوا با ریاض را بیش از پیش تیره کند. روابط دو کشور پیش از این به دنبال اعتراض کانادا به بازداشت مدافعات حقوق بشر در عربستان پرتنش شده بود.

رهف محمد القنون با استفاده از تلفن همراه خود و حضور در شبکه های اجتماعی توانسته بود هنگام حضورش در تایلند توجه افکار عمومی دنیا را به موضوع احتمال اخراجش از تایلند و بازگشتش به عربستان جلب کند.

مقامات تایلند هنگام ورود این نوجوان از کویت به تایلند تهدید نموده بودند که او را با هدف بازگرداندن نزد خانواده اش اخراج خواهند کرد.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان روز چهارشنبه گذشته با درخواست پناهندگی رهف محمد القنون موافقت نموده بود.

منبع: انتخاب
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 488

به "عکس، استقبال از دختر پناهجوی عربستانی در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، استقبال از دختر پناهجوی عربستانی در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید