سود سهام عدالت بعضی مشمولان واریز شد

به گزارش مجله هدیه، سود سهام عدالت بعضی مشمولان دارنده سهام 532 هزار تومانی امروز به مبلغ 100 هزار و 860 تومان واریز شد.

سود سهام عدالت بعضی مشمولان واریز شد

به گزارش مجله هدیه از فارس، همان گونه که علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی دیروز اعلام نموده بود، از روز گذشته مبلغ 4710 میلیارد تومان سود سهام عدالت که از شرکت های سرمایه پذیر واصل شده بود، به حساب بانک مرکزی واریز شد تا به تدریج طی هفته جاری سود دارندگان سهام عدالت به شماره شبای حساب بانکی مشمولان واریز گردد.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفته بود، برای هر سهم یک میلیون تومانی یعنی سهم کامل عدالت در این مرحله که سومین مرحله واریز نقدی سود سهام عدالت است، مبلغ 205 هزار تومان واریز می گردد و برای سایر مشمولان سهام عدالت به نسبت ارزش سهام در دست آنها، این سود واریز می گردد.

برای مشمولانی که سهام عدالت به ارزش اسمی 532 هزار تومان در دست دارند، مبلغ 100 هزار و 860 تومان سود سهام به عنوان سومین مرحله واریز نقدی سود نقدی یا پانزدهمین مرحله سود سالانه این سهام به حساب بانکی آنها واریز شده است.

در حال حاضر 49 میلیون نفر ایرانی دارنده سهام عدالت هستند که به گفته رئیس سازمان خصوصی سازی هنوز 5 میلیون نفر شماره شبای حساب بانکی خود را به سامانه سهام عدالت نزد سازمان خصوصی سازی اعلام ننموده اند. بنابراین سود سهام این افراد نزد سازمان خصوصی سازی مانده است و به محض اعلام شماره شبای حساب بانکی کلیه سود سال های 95، 96 و 97 به صورت یکجا واریز می گردد.

احتمالا بعضی از شهروندان تصور می نمایند، فقط شماره شبای حساب بانکی سرپرست خانوار کافی است، در حالی که سود سهام هر فرد به شماره شبای همان فرد واریز می گردد. یعنی اگر یک خانوار 5 نفر دارنده سهام عدالت هستند، باید شماره شبای بانکی این 5 نفر تک تک به صورت جداگانه در سامانه اعلام گردد.

همچنین به گفته مسئولان در صورت تصویب لایحه آزادسازی سهام عدالت در مجلس شورای اسلامی این سهام از آبان ماه سال آینده به صورت صندوق های قابل معامله بورسی (ETF) و یا به صورت سهام با محدودیت خرید و فروش طی بازه زمانی تعیین آزاد می گردد.

هدف از اعطای سهام عدالت به 7 دهک کم درآمد ایجاد عدالت اجتماعی و سهامدار کردن مردم در اقتصاد کشور اعلام شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 872

به "سود سهام عدالت بعضی مشمولان واریز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود سهام عدالت بعضی مشمولان واریز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید